הפרויקט של מכבי אחי איכסל

מאמן מכבי אחי איכסל, מועאד נסרלאדין (מימין) מאמן מכבי אחי איכסל, מועאד נסרלאדין (מימין)
בשבת האחרונה הפתיעו חניכיו של מועאד נסראלדין את באקה אל גרבייה הגדולה. מה הסוד של הקבוצה? מהן המטרות? ולמה קבוצות מהאיזור יכולות ללמוד ממנה?

מכבי אחי איכסל עלתה לליגה ב' בעונת 2008/09 ומאז נשארה שם. בשנה שעברה הגיעה למשחקי המבחן אך הודחה בחצי הגמר על ידי מעלות שבסופו של דבר עלתה לליגה א'.

את העונה הנוכחית פתחה איכסל עם ניצחון על סנדלה, אך במחזור השני הפסידה להפועל דליה. במחזור האחרון (ש') פגשה את באקה אל גרבייה, שסומנה כאחת המועמדות העיקריות לעלות ליגה, ואפשר לומר כי לפחות לפי התוכניות של הירוקים מאיכסל, הם לא מתכוונים לעשות חיים קלים.

שני שערים מהירים (6', 9') של אחמד דראושה ואסעד תאופיק, הכניסו את המארחים מבאקה אל גרבייה להלם מוחלט. שער מצמק של חן חג'ג' (22') לא עזר, ומועאד נסראלדין יחד עם שחקניו רשמו ניצחון נהדר על הגלקטיקוס מבאקה. "הגענו למשחק מול באקה כאנדרדוג, הצלחנו לנצח בזכות האופי והנשמה של השחקנים. שיחקנו יותר הגנתי אך עם ההתקפות המתפרצות הגענו להזדמנויות וכבשנו שני שערים מהירים בדקות חשובות מאוד. ושמח שהצלחנו להשיג 3 נקודות" אמר נסראלדין.

שני שערים מוקדמים העניקו ניצחון חשוב
אחת העובדות היותר מעניינות בקבוצה הזו היא שכל שחקני הסגל הם שחקני בית. נכון, ישנם שחקנים שמגיעים מחוץ לאיכסל, אך משחקים בקבוצה כבר תקופה ארוכה ונחשבים לבני בית. מעבר לכך, יש דגש חשוב מאוד שלפיו הקבוצה הולכת- שיתוף שחקני בית ושילוב שחקני נוער. נסרלאדין התייחס ואמר: "יש הרבה דיבורים על זה שאנחנו חייבים לשתף שחקני בית ושחקני נוער, ואנחנו אולי הקבוצה היחידה שיש אצלה 7 שחקני נוער בסגל שמתוכם 2-3 מהם משחקים בהרכב. כל השחקנים שלנו בסגל הם שחקני בית כולל אלה שבאו מבחוץ שמשחקים אצלנו כבר תקופה ארוכה ונחשבים לשחקני בית לכל דבר. איכסל היא קבוצה בריאה, לא משתגעים עם תקציב גבוה, ואני מאמין שעם כל זה נהיה בצמרת".

יחד עם זאת, המטרות של הקבוצה הן להשתלב בצמרת הגבוהה. אך באיכסל יודעים שכדי להשיג את היעדים, עליהם להתחזק בשחקן או שניים: "לפי המצב שלנו היום השאיפה היא להגיע למשחקי המבחן. אני כמאמן מקווה שאנחנו נתחזק עוד במהלך השנה, יש לנו עמדות שאנחנו חייבים להתחזק בשחקנים שישדרגו אותנו, ודרך המבחנים לעלות ליגה" אמר המאמן.

לגלריית תמונות מהמשחק לחץ כאן 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הקהל באיכסאל לא אוהבים אותם
(קבוצה בלי קהל : 22:47 14-10-2014)
משחק פליאוף בשנה שעברה ההנהלה שלהם התחחנה לאנשים שיבואו למשחק והייתה מתקשרת לאנשים שיבואו למשחק והאוהדים הלכו למשחק ושמעלות הבקיעו הקהל של אכסאל קפץ מאושר שהפסידו יש לי עצה להנהלה תעזבו את האנשים בשקט האהבה לא באה בכח
2
נצרת
(אחלה קבוצה: 22:48 14-10-2014)
בהתלחמ
3
בוז לך
(קרוב: 19:32 15-10-2014)
4
חייבים שוער
(דראושה: 20:42 15-10-2014)
חייבים שוער כמו שלומי אזולאי.שהיה שנה שעברה.תחתימו אותו. ועוד חלוץ טוב ואז נעלה ליגה אינשאללה.
5
מכבי אכסאל
(חמאדה: 11:48 16-10-2014)
הקבוצה הזותי לא מאכסאל
6
מכבי אכסאל
(המלך: 11:49 16-10-2014)
באכסאל רק הפועל מי מכיר את מכבי יש להם אוהד אחד
7
העפנו את החוליה החלשה אפילו בליגה ג לא רוצים את שומי אזולי
8
מכבי אכסאל
(אוהד: 00:55 17-10-2014)
השיירת דוהרת והכלבים נובחים שיחיו הקנאים ויסבלו
9
קבוצה לא ספורטיבית שפגשה שופט חלש שנתן להם להשתטח וליפול בכל פגישה עם שחקן יריב והמזל היה לטובתם והיו צריכים לקבל חמישייה.

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?