הזוי: רעננה תוכל לשרוד בליגה גם אם לא תשיג נקודה עד סוף העונה

ישרדו בליגה. שחקני רעננה (אלון יהודיוף) ישרדו בליגה. שחקני רעננה (אלון יהודיוף)
שיטת הפלייאוף התחתון בליגה ב' יצרה עיוות ספורטיבי יוצא דופן. בשל התפרקותה של הפועל ערד יכולה בני רעננה להישאר בליגה גם אם לא תשיג נקודה עד סוף העונה. ניצחון באחד ממשחקי הפלייאוף אפילו בפנדלים יעניק לנועלת טבלת דרום ב', עונה נוספת בליגה

אף אחד כיום לא יכול לטעון ששיטת הפלייאוף בליגה ב' שהונהגה לפני מספר שנים לא הוכיחה את עצמה. תופעת ה"שמור לי ואשמור לך" הצטמצמה בצוקה משמעותית וקבוצות מגיעות לשחק במלוא הרצינות גם במחזורי הנעילה של הליגה. מצד שני, שיטת הפלייאוף התחתון (המנצח שורד) יצרה עיוות מסוים כשהעונה זה בולט למדי.

למי שעדיין לא יודע, בפלייאוף התחתון בליגה ב' משתתפות הקבוצות אשר סיימו במקומות 12-15 בסיום העונה הסדירה. זו שדורגה במקום ה-12 מארחת את זו שדורגה ב-15 וזו שדורגה ב-13 מארחת את זו שדורגה ב-14.
שתי המנצחות במפגשים הללו שנערכים בשיטת גביע (הארכה ופנדלים במקרה של תיקו), מבטיחות את הישארותן ואילו שתי המפסידות נפגשות למשחק נגד הירידה.

העונה, בדרום ב', אין למעשה יורדת ישירה בשל התפרקותה של הפועל ערד. במקום ה-15 (והאחרון) מדורגת כרגע בני רעננה שעדיין לא צברה ולו נקודה בודדת (18 הפסדים – שיא ליגה ב' חדש).
עד לסיום העונה נותרו לרעננה עוד 9 משחקים ורק נס למעשה יחלץ אותה מהמקום האחרון. במקרה הטוב היא תצליח לגרד נקודה או אולי יותר למרות שגם זה נראה כרגע לא סביר. כל מה שנותר לה הוא לשחק בכיף עד לתום העונה ולהגיע למשחקי הפלייאוף שהיא שווה בין שוות.

ואז למעשה הכל מתחיל מאפס. כעת קחו עוד תסריט הזוי. רעננה מובסת במשחק הראשון של הפלייאוף, מגיעה לשני, סוגרת 120 דקות בונקר, מנצחת בפנדלים ושורדת בליגה (!!). אבסורד? כן. מציאותי? בהחלט.

אבי לוי, לתשומת ליבך!


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
יש תקדים
(משה שפיבק: 12:56 19-02-2015)
ב-2011 היה מקרה דומה בדיוק באותו מחוז. עירוני רמלה התפרקה במחזור 21 ומה שקרה זה שמבשרת ציון, שהייתה במקום ה-15 עם 10 נקודות בליגה ומי שירדה במבחנים הייתה גבעת זאב שצברה בעונה הסדירה 26 נקודות... אגב, שאלה לי- אם קבוצה נוספת מתפרקת מבטלים מבחנים?
2
כל הכבוד לאחיקם כולם לבוא לדרבי
(אנחנו לא אנדרדוג: 11:32 19-02-2015)
4
הראשון ולחסוך את המשחק השני. בכל מקרה, למרות שאין בקרה תקציבית אולי צריך להציב איזשהו רף תקציב כדי למנוע מצב שקבוצות תתפרקנה באמצע העונה.
5
אני מאחל לבני רעננה לעמוד במסימה למרות תקציב דל וגם אין עזרה מעירית רעננה כול הכבוד ליהודה כרשיש הבעלים של בני רעננה מאחל עמי יגימני

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?