מגדל העמק קיבלה ניצחון טכני, חלאיילה ואוחיון רשאיים לשחק

ישחק במפגש הגורלי. חלאיילה (ארנון לוי) ישחק במפגש הגורלי. חלאיילה (ארנון לוי)
למרות המלצת ההתאחדות לקיום משחק חוזר, בית הדין קבע כי לקבוצה של איתן טייב יירשם ניצחון טכני, משמע שני השחקנים יוכלו לקחת חלק במפגש מול בית שאן. בנוסף, פאחם נענשה גם בקנס כספי על סך 4,500 שקלים בפועל

המפגש בין מגדל העמק לבית שאן מושך לא מעט תשומת לב. בנוסף למאבק על הפלייאוף, בבית שאן דרשו לקיים את המשחק בין אום אל פאחם למגדל העמק כמתוכנן.

במידה והמשחק בין השתיים היה מתקיים, שוערה של מגדל העמק, מג׳די חלאיילה, וקשרה, אליאור אוחיון, לא היו יכולים לקחת חלק במפגש מול בית שאן. אלא שהיום (ב׳) בית הדין קבע כי מגדל העמק תזכה בניצחון טכני ולא יתקיים משחק חוזר, מה שיאפשר את שיתופם של השניים.

חשוב לציין כי ההתאחדות לכדורגל המליצה לבית הדין על קיום משחק חוזר למען הגינות וספורטיביות "התביעה וההתאחדות מבקשות על קיום משחק חוזר מטעמים הבאים: היריבה, מגדל העמק, נמצאת במאבקי העלייה, ואי פסיקת משחק חוזר לא רק שתעניק לה ניצחון טכני ויתרון במאבקי העלייה, אלא גם תאפשר לה 'לטהר' צבירת צהובים לשניים משחקניה". 

למרות זאת, בבית הדין החליטו לפסוק על ניצחון טכני מהסיבות הבאות: "העמדה המובאת על ידי ההתאחדות והקבוצות היריבות לבקשת משחק חוזר נמצאת בסתירה גמורה לפסיקות בתי הדין של ההתאחדות, לרבות בית הדין העליון בעונה הנוכחית לפיה אין לפזול לטבלה את מוכרעים העונשים בסוגיית המשחק החוזר/ניצחון טכני".

עוד הסבירו בבית הדין: "לא נמצא בשל ראייה כי מגדל העמק הייתה שותפה לקדם את ענייניה, מי שלא קיים את חובות הקבוצה הביתית זה מכבי אום אל פאחם. למרות שההתאחדות הייתה מוכנה לדאוג לאבטחה למשחק החוזר היא חרגה מההלכה הנוהגת לקיום חובות הקבוצה הביתית ולכן אני פוסק הפסד טכני לטובת מגדל העמק".

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?