בשיניים: בית"ר יבנה נשארה בליגה על חשבון רעננה

יבנה מול רעננה (אלי שמואלי) יבנה מול רעננה (אלי שמואלי)
בני רעננה הייתה קרובה לסנסציה כשגררה את בית"ר יבנה עד לפנדלים, אבל נכנעה בדו-קרב מן הנקודה הלבנה וחזרה לליגה ג' לאחר עונה עגומה

זה היה צפוי לאורך כל העונה ועכשיו הגיעה החותמת הרשמית: בני רעננה ירדה בחזרה לליגה ג' לאחר עונה אחת בליגה ב', עונה שתיזכר כאחת הגרועות של קבוצה ישראלית אי פעם.

הנה תקציר העלילה: רעננה, שסיימה בכלל כסגנית מחוז שרון בעונה שעברה, קיבלה כרטיס חופשי לליגה ב' ושובצה בעל כורחה במחוז דרום ב'. לאחר תבוסה 7:1 לבית שמש במחזור הראשון החליט המאמן, אלי צורף, להתפטר וכדור השלג החל להתגלגל. הקבוצה ספגה הפסד אחרי הפסד ודורגה במקום האחרון ללא אף נקודה. התפרקותה של הפועל ערד יצר מצב אבסורדי שרעננה לא תרד אוטומטית אלא תוכל עדיין להפסיד עד סוף העונה ולהישאר בליגה בזכות משחקי המבחן. מחזור אחד לסיום העונה הרגילה חזר צורף לקבוצה אבל מול הפועל רהט זה לא עזר במשחק המבחן הראשון והקבוצה חזרה מהדרום עם תבוסה של 5:1. למשחק הקובע הגיעה רעננה למגרש הקטן בדרך הנשיאים ביבנה למשחק על כל הקופה מול בית"ר המקומית, במטרה לעשות את הבלתי יאומן ולהישאר בליגה.

מול רעננה, כאמור, התייצבה בית"ר יבנה שגם היא רק עלתה ליגה בעונה שעברה וגם היא גררה עונה לא קלה בתחתית. את משחק המבחן הראשון יבנה הפסידה בבית לבית שמש והיא לא רצתה להיות הראשונה (והאחרונה) העונה שלא מנצחת את רעננה.

המשחק עצמו היה דווקא די שקול כשהמצב הראשון נרשם לזכות המארחת. שרון זוזוט נגח לעבר השער, אבל רז זרקה, שוער רעננה הדף לקרן. יבנה המשיכה ללחוץ ובדקה ה-25 ניסיון של יוגב בנישו הורחק מהקו ע"י ההגנה האורחת. רעננה ניסתה להגיע למצב משלה ובדקה ה-31 ניסיון מעניין של אביב שירז נהדף ע"י נתנאל שטרית, שוער יבנה. דקה להפסקה שלח זוזוט כדור מצוין לעומרי מסמי שבעט ליד הקורה ושלח את הקבוצות להתאוורר בחדרי ההלבשה בשוויון מאופס.

עוד לא הספקנו להתארגן במחצית השנייה וכבר ראינו כדור ראשון ברשת. דניאל איטח הגביה כדור לרחבת יבנה ובר חליפה נגח פנימה והקפיץ את הקהל המקומי, 0:1 ליבנה.

שחקני יבנה חוגגים את היתרון (אלי שמואלי)
חלפו בקושי שש דקות והאורחים חזרו למשחק. אביב שירז קיבל כדור מצוין ברחבה מיעקב סבן ומקרוב ירה פנימה, 1:1 מדהים.

שוויון מהיר. הכדור של אביב שירז ברשת (אלי שמואלי)
רעננה ראתה כי טוב וניסתה להפוך את התוצאה, אבל נגיחה של יניב אוסטרובסקי הוותיק (60) חלפה מעל השער של המארחים. יבנה ניסתה להחזיר לעצמה את היתרון, אבל ניסיונות של עידן כהן ויוגב בנישו נהדפו לקרן ע"י זרקה. לקראת הסיום רעננה לחצה כדי לנצח את המשחק, אבל יקיר אלוני ובן גנח לא היו מדוייקים. הולכים להארכה.

עצם העובדה שהמשחק הגיע להארכה יצר סוג של היסטוריה העונה כשבפעם הראשונה רעננה לא הפסידה משחק לאחר 90 דקות. השחקנים של צורף ידעו שעוד 30 דקות מאוזנות יגררו את ההתמודדות לפנדלים ושם, כידוע, הכל פתוח.
בהארכה יבנה הייתה מעט טובה יותר והגיעה ליותר מצבים. בדקה ה-95 המקומיים דרשו פנדל לאחר שבנישו ספק הוכשל ברחבה, אבל ללא תגובת השופט. בדקה ה-105 הגיע אלירן כהן מיבנה למצב מצויין אבל בעט החוצה. בדקה ה-117 רשמנו החמצה ענקית של בנישו שבעט מול שער ריק החוצה. יבנה המשיכה לנסות ולהכריע את המשחק לפני הפנדלים, אבל גם אלי גודר לא היה מדוייק ורעננה נשמה לרווחה. הולכים לפנדלים.

שי מור יוסף דייק ראשון ליבנה, אבל עומרי מסמי השווה. יוגב בנישו העלה את יבנה ליתרון ושחר סחייק לא צלח את הבעיטה שלו והחמיץ. אודי מגול העלה את יבנה ליתרון בן שני שערים אבל טל אדם צמצם בחזרה. אלירן כהן קבע 2:3 ובן מימוני לא הצליח לשים את הכדור ברשת ושלח את הקבוצה שלו בחזרה לליגה האחרונה.

שחקני יבנה פותחים שמפניות (אלי שמואלי)וחוגגים הישארות (אלי שמואלי)תגובות

+ הוסף תגובה
1
שמפניה
(אברהם: 08:39 10-05-2015)
על מה ולמה בושה של כדורגל ושל התנהלות והמבין יבין
2
עשו צדק
(אורן: 11:17 10-05-2015)
לא הגיוני שקבוצה שסיימה עם אפס נקודות תשאר בליגה במקום קבוצה שסיימה עם 20 נקודות אבל כנראה שבכדורגל הישראלי אין הגיון כי אחרת הפועל ת"א לא הייתה אלופה בפחות נקודות מסגניתה
3
אלי צורף מאמן ענק
(עורך שיאי גינס: 12:49 10-05-2015)
הרבה שנים אני לא זוכר מאמן כזה גדול שהוריד 2 קבוצות ליגה,בעונה אחת,גם את בני ג׳לג׳וליה וגם את רעננה והוסיף את זה למאזן של יתר הקבוצות שהוא הוריד. אולי עכשיו יפסיק להשתחצן על לא מאומה.
4
הזדמנות שלא תחזור
(אוהב שלום: 18:01 10-05-2015)
רעננה יכלה לעשות היסטוריה מפוקפקת אך היסטוריה ללוא צמד מאמנים חלשים עד חלשים מאוד שניהלו את המשחק בצורה פחדנית ומהוססת
5
ליוגב בנושו החלש
(שחקן בליגה: 18:50 10-05-2015)
אתה פותח שמפניות כאילו עלית ליגה יא בושה. אתה שחקן פח גם לרמות האלה. יכול לשחק רק בקבוצת חברים
6
סטולפר אתה ענק !!!
(עליה כס אימפריה : 08:57 11-05-2015)
7
היזהרו מהסוכן ירון גלעדי
(מאמן: 14:18 11-05-2015)
מי שיודע איפה הוא גר בבקשה לרשום. הבחור לקח לי כסף ונעלם.

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?