התעוררו בזמן: יפו ניצחה את קרית אונו ושרדה בליגה א'

לאחר עונה שהייתה סיוט אחד גדול, הצליחה מכבי יפו לגבור במשחק המבחן על הפועל קרית אונו 0:2 משערים של אביחי ממן ואסף לוי ובכך לשרוד עונה נוספת בליגה א'. קרית אונו נותרה רק עם המחמאות

זו הייתה ללא ספק העונה הכי קשה של מכבי יפו מאז היווסדה מחדש. היא החליפה מאמנים כמו גרביים, רשמה גם ירידה דרסטית בכמות הקהל שהגיע לעודד אותה ונותרה עם סגל מאוד צעיר שהצליח איכשהו להתעלות ברגע האמת ולגבור על קרית אונו שפשוט נפלה מהרגליים לאחר שיטה אכזרית שבה נאלצה לשחק שתי הארכות!, רק כדי להפסיד בצורה אכזרית לאחר שברוב דקות המשחק לא נפלה מיריבתה.

לא מעט מאוהדי יפו חיסלו העונה שבוע אחר שבוע ובאופן שיטתי את הבטחון של לא מעט שחקנים כשהבולטים ביניהם היו הקשר אסף לוי והשוער הצעיר גל טובלי. היום הראשון הבטיח את הנצחון וטובלי? כנראה רשם את משחק השיא בקריירה הקצרה שלו עם שלוש הצלות נפלאות שהעניקו ליפו את הכרטיס לעונה נוספת בליגה א'.

אוהדי יפו, ראו את שוערם במשחק שיא (לירן דורף)
כל המאפיינים והתרחישים שאמורים היו לקרות במפגש הזה אכן התרחשו. בתחזית טרום המשחק צפינו אפילו במדוייק את תוצאת הסיום ולומר את האמת? הדבר היחיד שמעט הפתיע היא העובדה שקרית אונו הייתה לפרקים מסויימים חזק מאוד בדו קרב הזה ועם קצת אמונה (והשפיץ של הנעל) היא גם יכלה לעשות סנסציה של ממש.

השפיץ של הנעל היה חסר. מלול ואליהו מרחפים
אודי כבודי עלה בהרכב מעט הגנתי יותר מתמיד כשהאחים עזריה פתחו בקישור הדפנסיבי ולמעשה הותירו את זרביב ועופרי כספקי הכדורים העיקריים לכפיר מלול. מנגד, עופר ראובן פתח ב-11 הדי קבועים שלו.

כבודי, עלה בהרכב מעט הגנתי
כ-1300 צופים הגיעו וחזו בפתיחה מהוססת ועצבנית מצד שתי הקבוצות כשיפו שולטת אופטית במרכז השדה אך לא מסכנת באופן מיוחד את שערו של קרטה.
 
רק בדקה ה-32 נרשם המצב הממשי הראשון במשחק כשדניאל לוי פרץ באגף ימין והוציא כדור רוחב מדוד לניסים אליהו שבנגיעה בעט חזק אך לא מצא את המסגרת.

אוהדי הקריה, לצערם יסבלו לפחות עוד עונה בליגה ב'
דקותיים חלפו וגם הקרייה רשמה מצב ראשון משלה ועוד איזה מצב כשיובל עופרי הרים כדור חופשי שעבר את כולם והפתיע מעט את טובלי שהצליח איכשהו להדוף, ההתקפה נמשכה ובסיומה זרביב נותר לבדו ברחבה ומשישה מטרים נגח בעוצמה אך שוער יפו היה שוב במקום וקלט.

זרביב מנסה לפלס דרך בין קין לאלסק
בדקה ה-40 נמאס למאור אסור מההגנה הצפופה של הקריה ובמבצע אישי נפלא, עבר שני שחקנים, חדר לרחבה ובבעיטה חדה מצד לצד כבר הכניע את קרטה אך הכדור חמק סנטימטרים מהחיבורים.
 
תחילת המחצית השנייה הייתה דווקא של הקריה ובדקה ה-49 היא הגיעה למצב נפלא כשעופרי הרים כדור קרן שהגיע עד למלול שמחמישה מטרים נותר חופשי אך ראה את טובלי הודף ומציל שער בטוח.

עזריה וממן במאבק עיקש (לירן דורף)
השעון נקף קדימה ושחקני הקריה פשוט נפלו מהרגליים דקה אחר דקה מרוב התשישות לאחר שכזכור שיחקו בשבועיים האחרונים לא פחות מארבעה משחקים כולל שתי הארכות.
 
בדקה ה-67 עלתה יפו ליתרון לאחר שניסים אליהו הרים כדור קרן מדוד שמצא בפינה הקרובה את אביחי ממן שניתר מעל כולם ונגח בקלילות פנימה, 0:1 ליפו.

השער הכי חשוב של יפו העונה, ממן נוגח פנימה (לירן דורף)
והחגיגות מתחילות
מכאן והלאה בילגנה הקריה את המשחק. כבודי ניסה בחילופים התקפיים להציל את המצב אך יפו הייתה הרבה יותר קרובה לכיבוש נוסף. בדקה ה-77 חליפה ברח מקנבסקי והוציא פס רוחב מדוייק לאליהו שהיה צריך להשאיר "קטנה" לאסף לוי הפנוי אך בחר לבעוט בסיבוב כדור חזק משישה מטרים וראה את קרטה הודף נפלא.

אליהו מטעה את ליס בדרך לעוד מצב מצויין ליפו (לירן דורף)
בדקה ה-84 הקריה הייתה חייבת לאזן כשעדן עזריה הרים כדור נהדר מימין היישר לעברו של אביעד זרביב שבשכיבה מחמישה מטרים בעט חלש מדי וראה את טובלי הודף היטב ומשאיר את יפו ביתרון.

טובלי עוצר את זרביב
דקה נוספת חלפה והפעם היה זה שי כחלון המחליף שהפגיז מ-20 מטרים אלכסונית כדור אדיר,טובלי כבר נכנע אך למזלו ראה את חלוץ הקריה מפספס בסנטימטרים בודדים את החיבורים.

עזריה ואפנג'ר מתקשים מול חליפה (לירן דורף)
 ללוז עוד ניסה בכדור חד להפתיע את טובלי אך מיד לאחר מכן כשכל הגנת הקריה עלתה להתקפה, נותר בדקה ה-91 אסף לוי בודד, עבר בסלאלום נהדר את קרטה ומול שער חשוף בעט בקור רוח פנימה, 0:2 ליפו ושחמט למשחק הזה.

לוי עובר את קרטה בדרך לשער השני (לירן דורף)
לוי כובש
מישהו שומע אותי?  לוי חוגג (לירן דורף)
בסיום נצחון ליפו ששורדת עונה נוספת בליגה א' ומותירה את קרית אונו בליגה ב'. אוהדי יפו נשמעו לאחר מכן כאומרים באופן חד משמעי, "לקחנו אליפות" וזה למעשה מסכם הכל בעונה הזוועתית שעברה עליהם.

מעבי בורח מקנבסקי
קרית אונו נותרה עם המחמאות ותנסה את מזלה שוב בעונה הבאה עם ליגה שאמורה להיות שופעת בכסף עם הצטרפותה של "יניב" חולון וההתחזקות המאוד ריאלית של שועאע כפר קאסם.

לוי וקוליה נלחמים
 שפט היטב גל לייבוביץ' בעזרת הקוונים יגאל יסקוב ופז מירון לעיני כ-1300 צופים בלוד.
 
המצטיין במשחק: גל טובלי (יפו).

טובלי (בכתום), היה מעל כולם אמש
אביחי ממן כובש השער הראשון: "כולם ראו את ההבדל ברמות בין הקבוצות. היה דומה שקרית אונו רק מושכת אותנו להארכה ולא מעבר. אני חייב לפרגן קודם כל לשוער שלנו גל טובלי על כמה הצלות שפשוט השאירו אותנו בחיים".

ממן (מימין), "מפרגן לטובלי"
אבי צבאג בלמה של יפו סיכם: "תכנית המשחק שלנו עבדה מהדקה הראשונה. רצינו להראות מי בעל הבית פה והחמצנו כהרגלנו לא מעט, בדיוק כמו כל העונה. כמעט נעקצנו במחצית השנייה וזה לא היה רחוק שנבעט בדלי מול קבוצות פחות איכותיות מאיתנו כמו שקרה בכל השנה הזו אבל ידענו שהגול יגיע ומשם הדרך הייתה קלה יותר. ישנה תחושת הקלה מכיוון שמועדון כמו יפו בכלל לא היה צריך להגיע למעמד הזה ואין לי ספק שעם הפקת לקחים, הקבוצה תהיה בליגות גבוהות יותר בקרוב".

צבאג חוגג בסיום, "כמעט ובעטנו בדלי" (לירן דורף)
כפיר מלול חלוצה של הקריה אמר בסיום: "ממש כואב הלב. המשחק התנהל בדיוק לפי תוכנית המשחק שלנו, יפו בכלל לא סיכנו אותנו ואז מצב נייח אחד גמר אותנו, הייתה חסרה לנו טיפת מזל לעשות את זה".

אליהו ושבו בחגיגות (לירן דורף)
מכבי יפו: טובלי, לוי (מוטאי), צבאג, קין, מעבי, ממן, אלסק, לוי, אליהו (שבו), אסור, חליפה (מלכה).
 
הפועל קרית אונו: קרטה, ליס, אפנג'ר, קנבסקי, בניטה (כחלון), דן עזריה, עדן עזריה, קוליה (ללוז), זרביב, עופרי, מלול (דיין).

עופר ראובן, עשה זאת ברגע האחרון (לירן דורף)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
יניב חולון בדרום ב'
(אחד שיודע: 10:14 13-05-2015)
זה החוק. היא אלופת מחוז מרכז. תל אביב ושרון הולכים לדרום א'
3
בושה
(נטרלי: 12:04 13-05-2015)
חגיגות אליפות אתם קבוצה פח
4
אנחנו מצוינים לליגה ב
(יפו : 14:03 13-05-2015)
אסור לאשלות את עצמנו
5
ל 3
(יפואיסט: 15:14 13-05-2015)
כשאתה רגל בליגה ב' וכל העונה הייתה סיוט , אז לבסוף כשנשארת בליגה א' אתה חוגג , מותר !!!
6
פח
(שמעיה: 15:43 13-05-2015)
ק.אונו לא שווים סתם מנופחים ומקומם בליגה ב
8
לא שווים
(יוני: 15:49 13-05-2015)
יפו מעל הליגה ,ק.אונו לא שווה ביחד עים המאמן שלה יותר מליגה ב מגיע להם.
9
אמונה
(מומו: 15:54 13-05-2015)
עונה הבאה אור יהודה מתחזקים,תיזהרו. הקלף שהלך לכם השנה לא יחזור .אנחנו עודדנו את יפו ושמחנו בשמחתם.
10
ל-7
(פיץ': 16:04 13-05-2015)
אם היינו עלובים לא הייתם מתייחסים אלינו כל כך הרבה. תתעסקו בהפועל פ"ת, בהפועל אשקלון, בבני לוד. אנחנו כבר לא אחים שלכם, אנחנו אחים של כפר קאסם
11
קרית רכש אונו
(HH: 19:17 13-05-2015)
בושה משחק נגד קריית אונו אף שחקן בית ויש מלא בושה קריית רכש אונו
13
שתי קבוצות שנואות
(יהודניק: 01:32 15-05-2015)
מכבי יפו אוכלת את הלב איך יהוד נתנה לה בראש, וקרית אונו שהורידה וגמרה סופית את הפועל יהוד המיתולגית בשנת 98, לא נשכח ולא נסלח.
14
אימפריה ל13 יהודניק
(יפו : 09:32 15-05-2015)
מפגר למה מה יש ביהוד חחח דפוק עיר 2 קבוצות בליגה למקומות עבודה פחחחחחים איפה זה יהוד גם פרנקו ברח משפי ואריה ברח מאליצור
15
פושקין. יפו
(פרסידו : 19:16 16-05-2015)
אמרתי קודם רק עופר ראובן מסוגל .וצדקתי שמרו על הנכס הזה יש הרבה קופצים המעוניינים

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?