הבייבי שלו

"אל תכתבו עלי, אני לא מחפש את הכותרות", אמר לי מאמן הפועל רהט, חסן אלעתקייה כשהתקשרתי אליו וביקשתי ראיון על ההישארות של הקבוצה בליגה ב'. "תכתוב רק על הקבוצה, היא הרבה יותר מעניינת". אך כולם יודעים שהקבוצה היא הבייבי שלו ובלעדיו ובלעדי היו"ר, סלאמה אלקמאלת לא הייתה הפועל רהט היום. את הטיעונים כאילו אילת "נתנה" להם את המשחק הוא דוחה מכל וכל. "ב-20 הדקות האחרונות הם הדביקו שני כדורים לקורה ואף נפסל להם שער". מאמן הפועל רהט מסכם 7 שנים בקבוצה שהפכה לחלק מנשמתו

למרות שלא גדל בהפועל רהט אלא שיחק בתור קשר דווקא אצל היריבה העירונית, צעירי בכל פעם שמדברים על הקבוצה משהו נדלק בעיניו של אלעתייקה. היא הבייבי שלו וכך גם השחקנים. הוכחה לכמה הוא חי את הקבוצה אפשר למצוא במשחק המכריע נגד בני יצ'אלאל בעונה שעברה. למרות שהיה מורחק הוא העביר הוראות מאחרי הגדר. בהחלט מחזה סוריאליסטי.
הפועל רהט הוקמה בשנת 1982 ע"י היו"ר היום, סאלמה אלקמאלת והייתה למעשה הקבוצה הראשונה שייצגה את כל העיר. לפניה היו אמנם הפועל אלהוזייל והפועל אלעוברה אך הן ייצגו את הפלגים שלהן. צעירי רהט להבדיל, הוקמה בשנת 1996. עם פירוקה של ליגה ד' עלתה הפועל רהט לליגה ג' ובעונת 99/2000 עלתה בפעם הראשונה לליגה ב'. עונה לאחר מכן ירדה שוב וב-2001/2 חזרה לליגה ב'. בפעם הראשונה הצליחה לשרוד בליגה אך בעונת 2003/4 ירדה שוב.

 

אלעתייקה מדריך מאחרי הגדר בעונה שעברה. חי את הקבוצה (צילום: אנס אבודעבס)


באותה העונה הגיע לקבוצה אלעתייקה כשהוא מביא איתו את שלד השחקנים אותו אימן בנוער ובנערים של מכבי רהט שהתפרקה כמו אמיר אלפיניש, אשרף קסאסי, חאתם אלעביד, מהדי אלסנע ועוד. מאז גורלו נקשר בקבוצה.
על טהרת שחקני הבית הצליח המאמן שפרש בגיל 27 ממשחק פעיל להצעיד את הקבוצה 3 פעמים למקום השני בליגה ג' וכאמור, בעונה שעברה הצליח גם לעלות משם.
במהלך כל העונה ליוו את המועדון הראשון שהוקם בעיר, רגשות קיפוח. השורשים שלהם ניטעו עוד בעונת 2007/6 אז סיימה הקבוצה במקום השלישי בפועל והייתה אמורה לעלות על בסיס התפרקותה של הפועל משוש אך לקראת סיום העונה התברר כי היא הורשעה שלא בפניה בשיתוף שחקן שלא כדין נגד הפועל בני ערערה בנגב, ספגה הפסד טכני ואיבדה את המקום השלישי למ.ס. ב"ש שהעפילה במקומה לליגה ב'.
לא עזרו הבקשות לערעור והקבוצה נשארה בליגה ג'. בעונה שעברה, רהט גם הייתה קרובה לשתות מן הבאר אך כשלה במשחק ההכרעה האחרון והשאירה את הכרטיס לליגה ב' למ.ס. קרית גת. הפעם המזל כבר האיר לה פנים ושוב בשל התפרקותה של הפועל משוש העפילה הקבוצה לליגה ב' מהמקום השני.
חוסר האפשרות להתארגן בהתראה כה קצרה והעובדה שהקבוצה לא תוקצבה כלל ע"י העירייה למרות הבטחות הביאו להתדרדרותה לתחתית שם נלחמה על חייה על לרגע האחרון של העונה. כולם יודעים מה היה בסופו של דבר.

 

"מכל השחקנים שהיו לנו אף אחד מהם לא שיחק בליגה ב", אמר אלעתייקה, "יש הבדל עצום בין הליגות ולכן היו לנו קשיי הסתגלות רבים. בנוסף אף שחקן לא קיבל משכורת למעט אלה שהגיעו מבחוץ וברור שהמחויבות הייתה בהתאם".

 

חסן אלעתייקה צוהל לאחר שער יתרון בדרבי. התנגד לאיחוד כפי שהוצע. (צילום: אנס אבודעבס)

 

רוחות חדשות נשבו בקיץ שעבר בעיר רהט. העירייה החליטה להירתם לעזרת הכדורגל במטרה לבנות קבוצה אחת חזקה לעלייה. לצורך כך, בוצעה פנייה לכל קבוצות העיר כולל צעירי אלהוזייל להתאחד. ע"פ אלעתקייה, הוא מבחינתו היה מוכן אך לא במתכונת שהוצעה: "הציעו להמשיך ולהחזיק את שתי הקבוצות ומתוכן לקחת את השחקנים הכי טובים לצעירי. אני התנגדתי. למה שיחלישו את הקבוצה שלנו?, הרי שתי הקבוצות משחקות בליגה ב'. רציתי איחוד מלא אפילו עם זה היה על חשבון הקבוצה שלנו. לא חיפשתי תפקיד ולא תואר. רציתי רק בהצלחת הכדורגל בעיר. משנוכחתי לדעת שזה לא יקרה בדרך שלנו, ויתרנו והחלטנו ללכת בדרך עצמאית".


אתה חושב שזה התנקם בך ובקבוצה העונה?
"אין לי ספק שעד היום מאשימים אותנו בטרפוד האיחוד, מה שלא נכון. גם היום אנחנו מוכנים לאיחוד מלא גם אם זה אומר פירוק הפועל. למרות המיקום בטבלה יש לנו יותר אוהדים מצעירי ולא בטוח שהם יאהבו את הרעיון אך מבחינתי טובת הכלל היא מעל הכל. יכול להיות שבגלל זה גם לא קיבלנו העונה שקל מהעירייה למרות שהובטח לנו שנקבל בדיוק מה שצעירי קיבלו. בימים אלה אנחנו מגבשים תביעה נגד העירייה על כך".

 

אייל נבארו. ביקש להיות שוער שני בעונה הבאה. (צילום: אנס אבודעבס)


את ההישרדות העונה הוא מגדיר כהישג הגדול של הקבוצה ואכן מדובר בהחלט בהישג במיוחד עקב העובדה ששני מחזורים לסיום פיגרה הפועל רהט ב-5 נקודות אחרי טירת שלום. שני ניצחונות שלה ושני הפסדים של האחרונה הביאו אותה בשנייה האחרונה של העונה למבחנים שם גברה בסיבוב הראשון בתום דו קרב פנדלים דרמטי על גבעת זאב בחוץ (!!) ושרדה בליגה.


היו כאלה שאמרו שאילת "נתנה" לכם את המשחק. עובדה הם עלו עם השוער כחלוץ.
"איזה שטויות! תשאל כל מי שהיה במשחק הוא יגיד לך שב-20 הדקות האחרונות במצב של 1:2 לטובתנו, אילת שכבה עלינו ורצתה להשוות. הם השיגו שתי קורות ושער שהם כבשו נפסל ע"י השופט בטענה לעבירה על השוער. אם השער היה מאושר, לא היינו שורדים בליגה. אז שיפסיקו כולם לבלבל את המוח. נשארנו בזכות ולא בחסד, עובדה, ניצחנו את גבעת זאב למרות שאף אחד לא נתן לנו סיכוי".


בסגל הקבוצה ישנם שלושה שחקנים שאינם תושבי רהט והיו מעמודי התווך של הקבוצה העונה. השוער, אייל נבארו שכבר משחק שלוש שנים בקבוצה, אבי מוז'יה שהגיע מתל שבע ויניב אדרי שהגיע מדימונה.
הסיפור של נבארו הוא אולי הכי מעניין. מדובר בישראלי ממוצא צ'ילייני שהוריו חזרו לארץ הולדתם והוא נשאר לבד בארץ ממניעים אידיאולוגים ואומץ ע"י משפחה מקיבוץ שובל השכן. אלעתייקה שהכיר את נבארו הציע לו להגיע לקבוצה לאחר שהשתחרר השירות צבאי ועד היום הוא שם. בנוסף הוא דובר ערבית שוטפת כך שהוא נחשב לאחד מהחבר'ה. העונה התקשה להגיע לאימונים בשל עבודתו כמאבטח בשגרירות ארה"ב בת"א שם הוא מתגורר. לרהט היה מגיע רק בסופי שבוע לאימון המסכם ולמשחק.
בכלל אימוני הקבוצה נראו לעיתים כמו חוג לכדורגל. 12 שחקנים ואפילו פחות באימון. "איך אפשר לדרוש מהם להפסיד עבודה כשהם לא מקבלים כאן שקל?" אומר אלעתייקה, "למרות זאת הקפדנו לקיים 3 אימונים בשבוע, בשביל המסגרת".

 

אבי מוז'יה. האחראי הישיר להישארותה של הפועל רהט (צילום: אנס אבודעבס)


גם התנאים לא אידיאלים אך למרות זאת עשו השנה שזרוע למגרש כשאלעתקייה ואלקמאלת מתפקדים על תקן של גננים. נעלים וכדורים אף פעם לא חסר ועל תקציב הצ'ופרים לשחקנים אחראים גם חברי ההנהלה, סלים ומוניר אלפיניש שגם הם מקדישים ממרצם וכספם לקבוצה.
היחיד שמקבל "שכר" בקבוצה הוא יניב אדרי שויתר על קבוצת מקום מגוריו, מ.ס. דימונה והעדיף להגיע לרהט. "למרות המרחק הוא מקפיד להגיע לכל אימון ואנחנו משתדלים לשלם לו את הדלק".
אבי מוז'יה שפתח כאמור את העונה בתל שבע, הוא האחראי הישיר להישארותה של הקבוצה כשבאמתחתו שער מכריע במרחבים ושני בישולים במרחבים ושער השוויון בגבעת זאב.
מלך שערי הקבוצה הוא אמיר אלפיניש שכבש 9 שערים, ארבעה מהם במחזורי הסיום ועוד פנדל מכריע נגד גבעת זאב. "זקן" השחקנים הוא סעיד אלסנע בין ה-38 שבקושי ראה מגרש אך היווה דוגמא לצעירים.

 

אמיר אלפיניש (משמאל), מלך השערים של רהט. פנדל מכריע נגד גבעת זאב (צילום: אנס אבודעבס) 


מה התוכניות לעונה הבאה?
"גם עכשיו מדברים על איחוד אך המידה והוא שוב לא יצא אל הפועל יש לנו תוכנית מגירה להביא 2-3 שחקני חיזוק בעמדות בהם היינו חלשים העונה. נבארו רוצה להיות בעונה הבאה שוער שני בשל עבודתו ולכן גם בתחום הזה נאלץ להתחזק. הנשק שלנו היה ויישאר המגרש הביתי שם מאד קשה לקבוצות להוציא נגדנו נקודות".
במקביל לקבוצת הבוגרים מטפח אלעתייקה קבוצת נוער טובה שתהווה בסיס יציב לקבוצה הבוגרת בעונה הבאה. גם היא עברה העונה מבחן הישרדות והצליחה להישאר בליגה העילית תוך שהיא מקדימה שתי קבוצות ותיקות: עוצמה חולון ונחלת יהודה.
כפרס על ההישארות הכפולה קיבלו כולם טיול בן שבוע לשארם א-שיח' אליו יצאו בסוף השבוע הבא (3/6). "נחזור משארם ונתחיל לעבוד על העונה הבאה", מסכם אלעתייקה.תגובות

+ הוסף תגובה
1
מגרש בושה-קבוצה חלשה ומאמן לא משהו..
(אחד שראה הרבה: 09:35 24-05-2010)
לא מבין איך מאמן שכל המשחק מקלל על הקווים את שחקני היריב מקבל כתבה...קבוצה סה"כ נחמדה אבל צריכה להגיד תודה לאילת...
2
3
להכנס בבקשה
(אחד חולה על רהט ומבקש להצליח: 11:49 24-05-2010)
כל חסן Anu עארף Ankoa Tnzloa צורך במידה הרסת את הקבוצה לאחרונה אותך מג 'יד, עמיר הזמן Lua Alvinc relegating אז אני מייעץ לך הרכבת, כי אתה שולל אתה יודע מה הרכבת. אני את הבקשה של האוהדים, הם עומדים עם רהט הצעיר הבהיר כי המשרד להונות בכיתה ו נלה לספק לפסגה. אתה מה טוב לאינטרסים WWDC של העיר לינואר להגיע בכיתות גבוהות יותר, LES תואם לאחד את הקבוצה.
4
אנחנו הקבוצה עם יותר קהל ואנחנו צריכים להחליט
5
אסרף קאססי
(שחקן שעריים: 17:57 24-05-2010)
מתביישים להסתכל לך בעיניים מכרו אותנו באותו משחק חברה עלובים שבשנה הבאה יחפשו להם פריירים אחרים העיקר שבסוף נשארתם אוהבים אותך
7
נשארו בזכות ולא בחסד
(אחד שיודע: 19:45 25-05-2010)
קרית גת לא נתנו לטירת שלום? שעריים לא נתנו לטירת שלום?(תגובה 5 מוכיחה שכן)אילת שהפסידה לשדרות שבוע לפני רהט אף אחד לא זוכר רק שרהט מנצחת מתחלים לחשוד.מה עם גבעת זאב גם נתנו?
8
יאללה נברו
(אוהדת שרופה: 17:02 29-05-2010)
אייל נברו השוער הכי חתיך בליגה
9
אייל נברו השוער הכי חתיך בליגה
(אוהדת שרופה: 17:05 29-05-2010)
10
תגובה לאוהדת שרופה
(מעריצה: 23:12 30-05-2010)
צודקת באמת חתיך יש לך מושג אם הוא פנוי ואיך משיגים את הטלפון שלו
11
אכן חתיך
(תגובה למעריצה: 23:00 01-06-2010)
אכן חתיך... הוא לא פנוי, אבל אחות של חברה שלו פנויה

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?