עירוני נשר בליגה ב'

שנה טובה מתחילה לפחות גם בעירוני נשר שכן לאחר יותר משבועיים של דיונים החליטה ההתאחדות לכדורגל להעלות את הקבוצה לליגה ב' במקומה של מכבי בית שאן שהתפרקה. נשר מצטרפת לבני כאבול לה זכות ראשונים לעלייה מתוקף השתתפותה במבחנים. בעין מאהל שסברה כי היא תעלה בגלל היותה סגנית מתכוונים לערער. בתחילת השבוע צפויים להתפרסם לוחות ליגות ב' וג'

 

                                                                                                        עו"ד אמיר נבון מההתאחדות,התקנון קובע !

כולם בודאי שאלו את עצמם מדוע מתעכב פרסומם של לוחות משחקי ב-ג. בשנים עברו בתקופה מקבילה לוחות המשחקים כבר היו מתפרסמים. סיבת העיכוב נעוצה בסבך המשפטי שיצרו משחקי הפלייאוף בליגה ג' ועל זה שבעקבותם לא עוגן התקנון. שיטת משחקי הפלייאוף בליגה ג' קבעה כי במקרה של 3 מחוזות באזור (צפון/דרום) תתמודדנה הסגניות הטובות ביותר מבחינת אחוזי צבירת נקודות (נקודות שנצברו בפועל חלקי מספר נקודות מקסימלי) תתמודדנה על הכרטיס הרביעי לליגה ב'.בתום העונה שעברה היו אלה בני כאבול והמנצחת בין מכבי ד.א. כרמל ועירוני נשר שסיימו עם מאזן זהה בנקודות וניצחונות.
כזכור, ד.א. כרמל ניצחה את נשר ועלתה למשחק עם בני כאבול. לשתיהן היה מאזן טוב יותר מאשר לעין מאהל שסיימה שנייה במחוז יזרעאל ולכן זו לא העפילה למבחנים.
בתום מועד הרישום התברר כי התפנו שני מקומות בליגות ב' הצפוניות לאחר שבני טמרה ומכבי בית שאן התפרקו.
בתוקף התקנון (סעיף ה'-8-ד2, עמ' 42) האומר: "התפנה מקום בליגה אשר ההעפלה אליה הייתה באמצעות משחקי מבחן (פלייאוף) תינתן עדיפות לקבוצה/ות אשר השתתפו במשחקי המבחן, בהתאם להישגיהן באותם משחקים ואין זה משנה באיזו ליגה שיחקו קודם למשחקי המבחן".
עד כאן הכל טוב ויפה. ומה קורה עם עוד מקום מתפנה? האם זכות הראשונים לעין מאהל שסיימה במקום השני במחוז יזרעאל והייתה בעקרון הבא בתור לפלייאוף או לעירוני נשר שסיימה למעשה עם אותו מאזן של ד.א. כרמל ונוצחה במשחק המבחן על המקום השני?
באופן טבעי היה ברור כי זכות הראשונים היא של עין מאהל מכיוון שהיא הייתה הבאה בתור לפלייאוף אך סעיף ה'-8-ב2 עמ' 41) אומר אחרת: "התפנה מקום בליגה/מחוז אשר העלייה אליה/אליו הינה מליגה אשר בה מספר מחוזות תיקבע הקבוצה העולה בהתאם לאמור לעיל: א-הקבוצה אשר צברה את מספר הנקודות הגבוה ביותר ביחס למספר הנקודות המקסיימלי שיכולה הייתה לצבור במהלך העונה ובמקרה של יחס נקודות זהה". כלומר, עירוני נשר.מעשית, בכרטיס של עירוני נשר באתר ההתאחדות מעודכן כי היא משובצת במחוז צפון ב' אם כי ע"פ גורמים בהתאחדות זו אינה החלטה סופית והיא תקבל משנה תוקף ע"י וועדת הליגה והגביע.
בעין מאהל זעמו מן הסתם על ההחלטה והודיעו כי יערערו על כך בבית הדין העליון. ע"פ ניסיון קודם, קשה להאמין שההתאחדות תהפוך החלטה של עצמה (עיינו ערך השקמה).
 

 

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
שאלה לצוות המערכת ..
(קמיל: 12:17 10-09-2010)
אם מ.ס. אום אלפחם תתפרק , אז כפר סמיע אמורה לתפוס את מקומה בליגה א' .. מי אמור לתפוס את מקומה של כפר סמיע בליגה ב' ? בני מג'אר שסיימה במקום 3 או עין מאהל ? יש לציין שהמאזן היחסי של מג'אר טוב יותר
2
מזל טוב לעירוני נשר