איחוד בני כפר סמיע

כפר סמיע הוא כפר כה קטן עד כי כל תושב שני קשור איכשהו דרך המשפחה לכדורגל. כל אחד שנתקלתי בו, היה לו בן דוד באחת הקבוצות. בגלל הגודל גם הפוליטיקה שלטה ולכן בתחילת שנות ה-90 הוקמה מכבי. היריבות הייתה מרה, במיוחד שהשתיים שיחקו באותה הליגה עם מגמות מנוגדות. לפני כחודש נרשמה היסטוריה והוכרז על איחוד. מאותו הרגע כולם הפכו מעורבים. ביום שני תדע הקבוצה אם תשחק בליגה א'.

כשלושת אלפים תושבים בלבד יש בכפר סמיע ועד לקיץ האחרון היו בו שתי קבוצות כדורגל כשכל אחד מהן נתנה ביטוי למשפחות השונות בכפר. משפחת פלח היא הגדולה בכפר ותחת שליטתה תפקדה הפועל שבשיאה אף הגיעה לליגה הארצית. מכבי הקטנה שהייתה תחת שליטת יתר המשפחות עלתה לליגה ב' לפני כמה עונות שם דשדשה בתחתית ובעונה שעברה שרדה רק בתום דו קרב פנדלים עם כאבול    .                                                                                              סאלח עבדאללה. יצטרף לאיחוד בליגה א'?
 

 בקיץ הבינו פרנסי הכפר כי בשביל להתקדם צריך איחוד. לדגל הוזעק נזיה רבאח שהיה בעבר יו"ר מכבי ולאחר מרתון ישיבות סוכם ששתי הקבוצות יתאחדו עם הנהלה משותפת בראשותם של עייסר פלח מהפועל ורבאח בעצמו. השם החדש: איחוד בני כפר סמיע. מכיוון שההסכמה הושגה אחרי המועד בו ניתן להגיש בקשות לאיחוד בהתאחדות תמשיך הקבוצה המאוחדת לשחק תחת הפועל. מכבי הועברה לניהול אנשי בני נחף מליגה ג'. 

כדי להבין מה זה כדורגל עבור בני הכפר, צריך להיות שם. בסיבוב הקצר שערכתי יחד עם רבאח הבנתי עד כמה הכדורגל הוא בעל משמעות מרכזית.
כולם בכפר מכירים את כולם וזה לא דימוי. כולם באמת מכירים את כולם. למעשה אין משפחה שלא היה לה נציג בקבוצות הכפר ולכן כדורגל הוא הנושא המרכזי של שיחת היום. וכרגע יש על מה לדבר. כפי שדיווחנו בערב החג אם מ.ס. א.א. פאחם תתפרק הרי הפועל סמיע סליחה.. בני סמיע תתפוס את מקומה מתוקף היותה הקבוצה שהגיעה הכי רחוק במבחנים (הפסידה לרמות מנשה בגמר האזורי) ולכן ההתרגשות שם רבה.

 

האפסנאי המסור, נשאא פלח (מימין). רצה להוציא הצהרה מעודדת (צילום: גיא גולדפרב)


היה לי את הכבוד להיות נוכח בחתונה של בן הדוד של אחד השחקנים ומעבר לריקודים לשתייה ולאוכל כולם דיברו על הכדורגל  ועל העלייה האפשרית, כולל האפסנאי המסור אינשאא פלח שרצה להוציא ממני הצהרה מעודדת. "זה עוד לא סופי", אמרתי בזהירות. היחיד שעוד שמר על  גישה מציאותית היה ניזהר פלח, יו"ר הפועל לשעבר: "שלא נהיה כמו השקמה, חגגו ובסוף נשארו. זה לא גמור עד שלא נקבל את ההודעה הרשמית מההתאחדות".

 

אחמד וואהב (משמאל). ייתכן ויבוא לאמן אם הקבוצה תעלה לליגה א' (צילום: גיא גולדפרב)

 

רוחות האיחוד כבר התפשטו בכפר. כל מי שפגשתי שם הביע נכונות לעזור.  אפילו אביו של סארי פלח, מגן מכבי חיפה, אחד האנשים האמידים בכפר שיחרר הצהרה מחייבת לעברו של רבאח: "כל מה שתצטרכו, תקבלו".
"עלייה או לא עלייה, הקבוצה עדיין לא מוכנה לליגה ב'", אמר רבאח, ,אפילו מאמן עוד אין לנו".
מי שהבטיח לעזור בתחום הוא אחמד וואהב וע"פ ההערכות ייתכן ויגיע לאמן בעצמו במידה והקבוצה תעפיל לליגה א'. וואהב הוא מאמן מאד מוערך במגזר ואיש תקשורת. למי שלא זוכר הוא היה זה שעמד על הקווים בשל עירוני א.א. פאחם במשחק המבחן נגד השקמה. "אנחנו בוחנים מספר שמות ומהם נחליט" אמר רבאח. מי שמעביר כרגע את האימונים הוא זאהר פלח, שחקן הפועל בעונה שעברה.

 

מהדרבי בעונה שעברה. האיחוד הביא את כולם לרצות לעזור.


מעבר למאמן ברור לכולם כי הקבוצה חייבת חיזוק אם תעלה ליגה. המטרה היא לנסות ולהחזיר הביתה את סאלח עבדללה ואת רונן פלח המשחקים כרגע בהפועל ד.א. כרמל . השניים שנכחו בחתונה העדיפו לשמור על עמימות למרות שברור שכבר קיבלו מסרים עקיפים או ישירים.
ע"פ מה שהספקתי לראות הנשק העיקרי של הקבוצה מעבר לאיחוד השורות הוא המגרש הביתי. רק בדרך אליו משאירה היריבה נקודה לפחות. דמיינו לכם דרך עפר המתחילה איפשהו בין בתי הכפר, המוקפת בעצים שמספיקה בקושי למעבר רכב בודד. רק בסופה ניתן לראות את החומה של המגרש.
הבעיה היא כע"פ התקנות החדשות המגרש עדיין לא מאושר. צריך כ-200 אלף ש"ח כדי לאשרו למשחקי ליגה א'. "אני
מקווה כי נצליח לגייס את הכסף", אמר רבאח.
בינתיים הוא מתרוצץ ומקדיש את רוב זמנו כדי להסדיר את ענייניהן של שתי הקבוצות. העברות, השאלות, תלבושות עם
שם הקבוצה החדש, תקציב וכדומה. "כולם מאוחדים למען המטרה החשובה וזה בהחלט נותן הרבה מרץ לרוץ קדימה", הוא מסכם.


ע"פ הידיעות שאנו מקבלים על גורלה של מ.ס. א.א. פאחם יוחלט ככל הנראה ביום שני הקרוב לאחר עיד אל פיטר. אם
כפר סמיע תעפיל היא תפנה באופן סמלי מקום לאחותה הקטנה בני מג'אר מליגה ג' שתעפיל לליגה ב'. מי אמר שאין אחווה בכדורגל?תגובות

+ הוסף תגובה
1
לא יאומן גולדפרב הזה
(קורא קבוע: 13:08 11-09-2010)
מכיר כל פיפס בליגות הנמוכות מהצפון לדרום. מכפר סמיע ועד אילת. פשוט פנומן אמיתי . שיבורך!
2
כל הכבוד לך גיא כתבה יפה
(גולש קבוע: 13:09 11-09-2010)
3
ומג'אר זה ממש לא אחותה הקטנה של הכפר סמיע - מג'אר זו כבר עיר לכל דבר אם אוכלוסיה של מעל 20 אלף
4
כפר סמיע היתה בליגה ארצית לפני כ 10 שנים .
5
כפר סמיע מעולם לא היו בליגה הארצית או הליגה השניה בכדורגל !כנס תבדוק .. http://www.football.org.il/Leagues/Pages/PreviousSeasons.aspx?LEAGUE_ID=45
6
לאודי
(גיא: 00:09 12-09-2010)
הפועל כפר סמיע שיחקה בליגה הארצית החדשה - הליגה השלישית עד עונת 2002/3 http://www.one.co.il/League/02-03/1,3,0,0/%D7%9C%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%90%D7%A8%D7%A6%D7%99%D7%AA.aspx
7
לגיא
(אודי: 00:21 12-09-2010)
אוו עכשיו עשינו סדר בדברים- אז הם מקסימום הגיעו לליגה השלישית , גם עים השם של הליגה השלישית היה .פרמייר ליג .. בכול זאת שכפר נורא קטן הגיע לשחק בליגה זו, זה עדייין נחשב למכובד מאוד.
8
יש התפתחויות בנושא ? האיחוד שם יצא לפועל ?

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?