ממעוף הנשר

היא הוקמה רק בעונה שעברה על חורבותיה של הפועל תל חנן. עשתה סיבוב מדהים בליגה ג' שומרון כולל ניצחונות על המוליכה, גבעת אולגה ומכבי ד.א. כרמל אך כשלה דווקא במשחק בית קל מול פרדיס, איבדה את המקום השני והפסידה במשחק על הסגנות בפנדלים. בערב החג סגרה מעגל כשקיבלה את הודעת העלייה לליגה ב'. אייל ברקוביץ' תומך מאחור. היום היא פותחת את העונה בפרדס חנה בגביע.

במשך יותר מעשור שפכו בעיר נשר על הפועל תל חנן כספים והיא לא הצליחה להתרומם. לאחר השיא של שנות ה-90 שהיה ליגה ארצית (שנייה), הכי קרוב שהגיע הקבוצה לליגה א' היה מקום שלישי בליגה ב', צפון ב'. לאחר מכן התרסקה ונשרה לליגה ג'.
לפני שתי עונות החליטו שניים משחקני הקבוצה, שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב לקחת את הקבוצה עליהם. היו"ר דאז, אליאס אלימלך כבר היה עייף וחולה והיה צורך להכניס משב רוח מרענן.
איכשהו הצליחו השניים להתגלגל עם הקבוצה עונה ללא תמיכה. היה כבר ברור כי צריך לעשות משהו חדש לגמרי.
בדיוק נכנס לעיר אייל ברקוביץ' שיחד עם אביו ואחיו ובסיוע ראש העיר הקימו מועדון חדש כך שהצעד היה מתאים לכל הצדדים כולל לראש העיר שרצה קבוצת ייצוג על שם העיר. בקיץ שעבר פורקה סופית הפועל תל חנן והוקמה עירוני נשר.

 

שלומי פרץ (מימין) ואמיל יוסיפוב. החליטו שהגיע נזמן לעשות משהו חדש בנשר.


פרץ ויוסיפוב המשיכו להיות הרוח החיה מאחרי הקבוצה וכמובן גם לשחק ובמקביל צורפו גם אבי בן סימון, גולן דרעי וקבלן העליות, ארז קרקוגלי. היה ברור שנשר תיאבק בצמרת הגבוהה.
הפתיחה במחוז שומרון הייתה סבירה אולם עד לסיומו של הסיבוב הראשון ספגה הקבוצה שני הפסדים ליריבותיה העיקריות , גבעת אולגה ומכבי ד.א. כרמל. אחרי ההפסד לאחרונה חל המפנה, הקבוצה התעוררה ועד שני מחזורים לסיום רצה עם 12 ניצחונות רצופים כולל על אותן אולגה ודלייה, בהם השיגה הפרש שערים מדהים של 6:50. נשר עלתה למקום השני והייתה זקוקה לניצחון ביתי על פרדיס כדי להבטיח מעשית את המקום במשחק העלייה. זה לא קרה.
תיקו 1:1 מרגיז סחב אותה למשחק הכרעה עם ד.א. כרמל על המקום השני בו נוצחה בתום דו קרב דרמטי מהנקודה הלבנה.

 

אייל ברקוביץ' (מימין) יחד עם אמיל יוסיפוב. תומך מאחור.


כעת נותר לנשר להמתין לקיץ לפירוקי קבוצות כשלכולם היה ברור כי היא רק השלישית בתור אחרי הסגניות, כאבול שנוצחה במבחנים ועין מאהל, השנייה במחוז יזרעאל. וכאן הטעות הגדולה מכיוון שע"פ התקנון היא הייתה השנייה בשל מאזן טוב יותר שהיה לה.
ביום שלישי, ממש לפני ראש השנה התקבלה באופן רשמי הידיעה. נשר בליגה ב' על חשבונה של מכבי בית שאן שלא נרשמה.
בקבוצה שידעו על הצעד לא שקטו על השמרים וצירפו את צחי טובי, אקס הפועל חיפה ואת חנן אלמקייס מבית שאן. אורן זילקה היה אמור לעבור אולם בסופו של דבר העדיף לשחק בליגה א'.
"עד היום לא ידענו איפה נשחק", אמר אמיל יוסיפוב שיהיה גם האיש על הקווים, "ולכן לא יכולנו להתחזק. אני מקווה לצרף עוד 2-3 שחקנים כשישראל דרור נמצא על הכוונת בכדי להיות כוח משמעותי בליגה ב'".

 

אבי בן סימון (מימין), יניב נחמני וצחי טובי באימון. נשר צריכה עוד להתחזק.


תמשיך לשחק?
"וודאי. עשיתי כרטיס ואשתלב כמובן, במידה צורך".
"אני מאד גאה על ההישג שלנו", אמר שלומי פרץ, "גם אם לא עלינו דרך המגרש, היה מגיע לנו לעלות. עשינו סיבוב שני מצוין וזה היה אכזרי אם היינו נשארים בליגה גץ יש לנו מתקן מהטובים בארץ כך שלעיר מגיע נציגה בליגה גבוהה יותר'".
ראש העיר?
"הוא תומך נלהב של הקבוצה. קיבלנו תקציב נאה של 100 אלף ש"ח כולל הסעות כך שיישאר לנו כ-30 אלף לשחקנים. סביר בהחלט לקבוצה חדשה. המטרה לתקוע יתד בליגה ואחרי זה נראה".
אייל ברקוביץ'?
"הוא עוזר לנו הרבה ע"י הפניית שחקנים צעירים. יש שיתוף פעולה מלא ביננו".

מכיוו ששיבוץ הגביע בליגה ב' נסגר תמשיך הקבוצה להתמודד במסגרה גביע ליגה ג' מחוז שומרון כשהיום ב-12:30 תפגוש את בית"ר פרדס חנה.תגובות

+ הוסף תגובה
1
עירוני נשר מזל טוב
(אורן זילכה: 11:56 14-09-2010)
כל הכבוד עלו והצליחו בשנה הבאה ליגה א
2
אמיל תותח על תמשיך ככה
(ממממ: 10:44 14-09-2010)
3
אמיל מספר 1
(נטלי: 20:55 14-09-2010)
אין על אמיל מאמן מספר אחת!!!!!!!!! זה היה ברור שרק הוא יעלה את הקבוצה לרמה גבוהה
4
יאללה נשר
(בן: 11:40 25-09-2010)
יאללה נשר בהצלחה בליגה ב' אוהבים אותכם
5
אמיל הכריש הגדול והענק
(עמרי יעקב : 03:45 14-11-2010)
זה אני הבן דוד שלך מרמת גן אוהבים אותך עלה והצלח חזק ואמץ בן דוד יקר ואחלה וסבבה של תמונה דפקת לך ביחד אם אייל ברקוביץ ואל תשכח למסור לו דש חם ממני ודרך אגב תהיה כבר מנהל או מנכ"ל או יו"ר או משהו כזה כבר אתה אלוף