"נעבור לשחק בליגה הפלסטינאית!"

חצי עונה עברה ועדיין לא אושר. מגרש שגב שלום (אנס אבודעבס) חצי עונה עברה ועדיין לא אושר. מגרש שגב שלום (אנס אבודעבס)
האמרה הנ"ל היא עיקר מכתבה של קבוצת מכבי שגב שלום ליו"ר ההתאחדות לכדורגל. הסגה של סגירת המגרשים ביישובים הערביים בנגב עוברת הילוך. הקבוצה הבדואית שלחה מברק לאבי לוזון בו היא דורשת את התערבותו לפתרון הנושא, אחרת הם מתכוונים לנסות להיות הקבוצה הישראלית הראשונה בליגה הפלסטינאית בגדה.

על נושא אי אירוח משחקי הבית של הקבוצות הערביות מהנגב כבר פרסמנו בדאבל פס בשבוע שעבר. אך היום הסגה הזו לוקחת תאוצה למקומות אחרים ומולידה מהלך יוצא דופן ומסוכן מצידה של אחת הקבוצות הנפגעות ביותר ממהלך זה – מכבי שגב שלום ממחוז מרכז בליגה ג'.
הנהלת הקבוצה החליטה לעשות מעשה כנגד ההתנכלויות להן זוכות הקבוצות הבדואיות מצד המשטרה וההתאחדות לדבריהם. בקבוצה ניסחו מכתב רשמי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון ובו הם מבקשים את התערבותו הדחופה לפתרון בעיית המגרשים ביישובים הערביים בנגב.
הקבוצה מלינה על התנהלות המשטרה " בשנה זו אנו נתקלים בדרישות מופרזות מצד משטרת ישראל בכל הקשור לאישור קיום משחקי בית במגרש בשגב שלום." וכן הם מודיעים על סכנה בהמשך קיום הקבוצה המוצבת במחוז שגם כך מניב הוצאות נסיעה לא קלות על קבוצה אשר לא מתוקצבת על ידי המועצה המקומית – " לצערנו הרב לא נוכל להמשיך ולקיים את הקבוצה במתכונת זו עקב הדרישות התקציביות של המשטרה שכמותן כגזר דין מוות למועדון. אי לכך אנו פונים אליך בבקשה להתערב ולמצוא פתרון לסוגיה זו שמדירה שינה מהרבה קבוצות במגזר הבדואי בדרום."
אך המכתב לא מסתיים בבקשה זו. המצב הקשה של הקבוצה היחידה ביישוב שגב שלום הגיע לכדי נטילת מהלך יוצא דופן ומסוכן שיש הטוענים כי יכול לגרור עוד קבוצות מהאזור במידה ויצליח – הקבוצה מתכוונת לפנות להתאחדות הפלסטינאית בכדורגל בבקשה להתקבל כקבוצה מן המניין ולשחק במסגרת הליגה בגדה.
הנהלת הקבוצה מסבירה מהלך זה כתוצאה מהיחס אותו הקבוצה ושכנותיה בדרום מקבלות מכל הגורמים הנוגעים בדבר – "זהו צעד קשה מכיוון שאנו ישראלים וגאים בכך, אך הגורמים השונים וחוסר ההתחשבות המשווע והאפליה הזועקת לשמיים דוחפת אותנו לכיוון זה."
יש לציין כי מכבי שגב שלום לא אירחה העונה משחקים כלל ביישוב מאז הגזירות החדשות והוצאת המשטרה מהמגרשים. את משחקי הבית שלה נאלצה הקבוצה לרוב להחליף ביתיות לאחר שגם המגרשים בעיר רהט אשר שימשו להן בית נסגרו על ידי המשטרה. לאחרונה הקבוצה אף נאלצה לארח את "משחק הבית" שלה מול הפועל רמלה בעיר רחובות – מרחק שעה וחצי נסיעה מהיישוב בנגב.

 

מצ"ב נוסח המכתב כפי שנשלח ליו"ר ההתאחדות, אבי לוזון:

 

‏18/01/2011


לכבוד

מר אבי לוזון
יו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל


א.נ
שלום רב,


הנדון: מכבי שגב שלום

בשנת 2008 הוקמה בישוב שגב שלום שבנגב קבוצת כדורגל " מכבי שגב שלום", קבוצה זו מהווה מסגרת חינוכית ספורטיבית להרבה צעירים מהישוב שגב שלום בפרט ומהמגזר הבדואי בכלל.
קבוצה זו מתקיימת זו השנה השלישית ללא כל מימון מצד הרשות המקומית ובהתנדבות מלאה מהשחקנים, המאמן וצוות ההנהלה.
בשנה זו אנו נתקלים בדרישות מופרזות מצד משטרת ישראל בכל הקשור לאישור קיום משחקי בית במגרש בשגב שלום. יש לציין שהמגרש בישוב נחשב למגרש איכותי שאירח משחקים מליגה א והיווה מקום בילוי לתושבי הישוב מדי שבת, כמו כן סיפק מגרש ביתי להרבה קבוצות מהמגזר הבדואי בדרום.
לצערנו הרב לא נוכל להמשיך ולקיים את הקבוצה במתכונת זו עקב הדרישות התקציביות של המשטרה שכמותן כגזר דין מוות למועדון.
אי לכך אנו פונים אליך בבקשה להתערב ולמצוא פתרון לסוגייה זו שמדירה שינה מהרבה קבוצות במגזר הבדואי בדרום.
אנו בישוב שגב שלום ובקבוצת מכבי אוהבים כדורגל, ושחקנים מהישוב שיחקו במדי הפועל באר שבע לא נוותר על אהבתנו לכדורגל וזאת במסגרת תחרותית כלשהי.
אנו מודיעים בזאת שנבדוק כל אפשרות כולל פנייה להתאחדות הפלסטינית לכדורגל בבקשה להתקבל כקבוצה מן המניין ונירשם לשם.
זהו צעד קשה מכיוון שאנו ישראלים וגאים בכך, אך הגורמים השונים וחוסר ההתחשבות המשווע והאפלייה הזועקת לשמיים דוחפת אותנו לכיוון זה.
שמחנו מאוד שנבחרת לכהן כיו"ר ההתאחדות, ורפורמות רבות שהובלת הניבו הישגים ושינוי משמעותי בכדורגל הישראלי. אך לצערנו הרב ישנה התעלמות מוחלטת מהמקשיים בליגות הנמוכות שמהוות את הבסיס לכדורגל הישראלי וכולנו תקווה שתיכנס לעובי הקורה ותמצא פתרון ראוי לסוגייה זו.
מכתב זה דחוף מכיוון שאם לא ימצא פתרון אנו נכריז על פירוק הקבוצה ונבחן את כל האפשרויות המונחות בפנינו על מנת לשמור על מועדון זה.

העתקים:
מר שטרן חלובה – מ"מ יו"ר ההתאחדות
מר אורי שילה - מנכ"ל ההתחדות לכדורגל
מר אבי לוי - מנהל אגף ליגות חובבניות
                                                                                                                                                                                  

                                                                                                  בברכה,

                                                                                     סלאח אדין אבו מסלח
                                                                                        מכבי שגב שלום

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
תלכו גם לגור שם חובה להכנס
(מאיר{בחסות מטיילי-טבריה}: 16:35 18-01-2011)
לפי דעתי קבוצות כאלה שרוצות להרשם בליגה הפלסטינאית חייבות גם לעבור ולגור שם גם כך הרמה שלכם ירודה לא צריך קבוצות כאלה כאן במדינת ישראל.
2
תפסיקו לבכות
(חמודי: 18:18 18-01-2011)
כול הזמן מתלוננים םה ערבים ישראלים על קיפוח.אני רוצה לראות אותם משחקים שם ואיך יתנהגו אליהם....
3
יש לנו שם משחק מרחק שעתיים פלוס לא צריך זו נסיע ארוכה נכנסת שבת
4
לכו לאזעזל ...
(אלון הבלון מנתניה: 08:43 19-01-2011)
חבורה של כוסיות בחייניעם
5
ל1 ו2 ו 3
(אלאפיניש אמיר: 04:31 19-01-2011)
אם כולם חושבים ככה וגם אבי לוזון חושב כמוכם אז השבוע הפועל רהט נגד דימונה בקט-רגל
6
עדיף לא לאשר להם
(דולב : 07:54 19-01-2011)
כל משחק אצלם אין ערך ספורטיבי מהאיומים שלהם אנחנו משחקים בלי ביטחון!!!
7
כל הכבוד להנהלת הקבוצה שהוציאה מכתב מסודר בהיר ורהוט, שזה יותר ממה שרוב הקבוצות בארץ היו מסוגלות. מקווה שלוזון יצליח למצוא פיתרון.
8
הואשלה
(הואשלה: 22:39 19-01-2011)
ל מספאר 1 ו2 3ו תתבישו לכם
9
-
(בדואי גאה: 22:38 22-01-2011)
ל 1,2,3,4ו6 אין לכם כבוד.

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?