עלו בצדק

היה זה פשע אם מכבי עין מאהל לא הייתה עולה לליגה ב'. קבוצת הבוגרים היחידה בארץ שלא נוצחה שלולא איבוד מיותר של 3 נקודות הייתה עולה מהמקום הראשון במחוז שלה. בסופו של דבר הצדק נעשה, עין מאהל ניצחה 1:4 את בני עראבה במשחק המבחן ועלתה לליגה ב' שתקבל בשנה הבאה הרבה צבע בזכות אוהדיה המסורים

אין ספק שאתמול (שישי) זה לא היה כוחות. מצד אחד, אין מאהל שהתייצבה עם כל התותחים הכבדים שלה וכ-2,000 ויותר אוהדים ומן העבר השני בני עראבה הצנועה שהגיעה עם "הילדים" של ועוד כ-250 צופים. עד כדי כך שחקניה היו אלמוניים שאוהדי הקבוצה בעצמם שאלו שוב ושוב לשמותיהם של אלה שהיו על המגרש...
עצם ההגעה של עראבה למעמד הייתה הפתעה בפני עצמה. הילדים של אוסאמה בכרייה גנבו את המקום השני מקבוצות שהיו עם תקציבים גבוהים בהרבה משלהם כמו הפועל בועיינה ובני מג'אר. את שתיהן הם ניצחו במחזורים האחרונים ובפוטו פיניש סיימו במקום השני.

השער היה באוויר. סאלח אבוליל (צילום: מוחמד חאדר אניס)
על המגרש התפתח משחק חד צדדי לחלוטין. עין מאהל התנפלה על שערה של עראבה שניכר היה כי המעמד גדול עליה, כבר מן הפתיחה. בזה אחר זה החמיצו הזדמנויות גדולות נור אבו ליל, יוסף קאסם וחאלד חביבאללה שבדקה ה-34 אף הדביק כדור למשקוף שערו של אדיב גזאווי. 0:0 בסיומה של מחצית שהלכה לכיוון אחד.
פתיחתה של המחצית השנייה לא הייתה שונה בהרבה. עין מאהל לחצה ובדקה ה-62 באה על שכרה. רביע קראקרה איבד כדור במרכז המגרש לנור אבוליל שמסר לאיאד אלקוט, זה פרץ לרחבה תוך שהוא עובר שניים ממגיני עראבה ומול השוער בעט לפינה, 0:1 לעין מאהל. הר הגעש במגרש התפרץ.

הר הגעש התפרץ. אוהדי עין מאהל (צילום: מוחמד חאדר אניס)
מי שחשב כי כאן תבוא הקריסה של שחקני עראבה - טעה. באחת ההתקפות הבודדות שלהם בדקה ה-68 הם זכו בכדור קרן. רשאד דראושה הגביה והמגן, טארק עלי שנותר בלתי מכוסה נגח לרשת של מוחמד מוקסקס, 1:1 והלם ביציעים.
השער נסך ביטחון בעראבה שהחלה להעיז יותר אך מול קבוצה כמו עין מאהל משלמים על כך את המחיר. רבע שעה לסיום ביצע צמד מאמני עין מאהל חילוף כפול כשהכניסו את רשאד אבוליל ואדהם חביבאללה. חמש דקות מאוחר יותר הגיע השער המיוחל. רשאד הבחין בחור בהגנת עראבה, שלח את נור אבוליל שמתוך הרחבה השחיל את הכדור בין רגליו של גזאווי, 1:2 לעין מאהל.
מכאן כבר לא היה לשחקני עראבה את הכוח מנטאלי לחזור למשחק. עין מאהל עשתה על העולה על רוחה במגרש ושלוש דקות מאוחר יותר הגיע גם השלישי. סלאח אבוליל הוותיק, קיבל כדור בתוך הרבה ובבעיטה שטוחה קבע 1:3 לעין מאהל.
המשחק היה גמור ולמרות שעין מאהל הורידה מעט את הרגל מהדוושה זה עדיין הספיק לרביעי. בדקה ה-90 קיבל חאלד אבוליל כדור על סף הרחבה, הכין את רגל שמאל ושיגר כדור מדויק לרשת של גזאווי, 1:4 ונתן את האות לחגיגות הגדולות.

עלו בצדק. חאלד חביבאללה ונאסים ראדי חוגגים (צילום: מוחמד חאדר אניס)
אין ספק עלייתה של עין מאהל לליגה ב' תוסיף הרבה צבע למחוז בו היא תשחק (נכון לעכשיו, גליל עליון). עראבה מאידך, תמתין להתפתחויות בקיץ ואם לשפוט ע"פ השנים האחרונות לא מן הנמנע שגם היא תצטרף לעולות לליגה ב'.
"השחקנים הצעירים שלנו קיבלו פחד במה", אמר אוסאמה בכרייה בסיום, "התקשנו בפעולות פשוטות ושילמנו את המחיר". לגבי האפשרות שהועלתה בנוגע לאיחוד עם אחווה עראבה שירדה לליגה א' אמר בכרייה: "אמנם דיברו איתנו אך לא הייתה שום פנייה רשמית. כשנקבל כזו, נתייחס בהתאם".
סאלח אבוליל הוותיק מעין מאהל שכבר חווה כמה עליות היה נרגש מאד: "עשינו עונה גדולה והגיע לנו עלות ליגה. אני שמח שעשינו את האוהדים שלנו מאושרים, מגיע להם".
מיותר לציין כי חגיגות העלייה בכפר נמשכו עד עמוק לתוך הלילה.תגובות

+ הוסף תגובה
1
מברוק לעין מאהל!!!
(גרכד עדנאן: 13:54 14-05-2011)
מברוק גדול לעין מאהל!!!אם המונח מגיע הוא נכון אין שום ספק שצדק נעשה בעלייתה של עין מאהל! איחולי להמשך הצלחה גם בליגה ב' !!! בכבוד רב גרכד עדנאן כפר-קמה

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?