היסטוריה בגדרה

יותר מעשור עבר מאז הייתה קבוצת כדורגל ייצוגית לגדרה. עד כ-10 ימים לפני תחילת הליגה לא היה ידוע בכלל אם תהיה שם קבוצה בסופו של גבר התגברו על בירוקרטיה והקימו את הפועל עירוני. בשישי רשמה הקבוצה ניצחון היסטורי, 0:1 על חבל מודיעין.

13 שנה עברו מאז שהייתה קבוצה ייצוגית ליישוב במסגרת ההתאחדות לכדורגל. בקיץ החליטו שני משוגעים לדבר, ראש המועצה, יואל גמליאל ונחום דהרי ששיחקו בעבר בהפועל גדרה להקים את הקבוצה מחדש. לאחר חבלי לידה רבים תוך התגברות על סבך הבירוקרטיה, יצאה לדרך קבוצת הכדורגל "הפועל עירוני גדרה".
את שרביט המאמן קיבל לידיו אבידן דמתי את התמיכה המקצועית יבצע נחום דהרי ואת התמיכה הכלכלית יספק גמליאל.
מן הסתם פתחה הקבוצה את ההכנות לעונה באיחור של חודש אך בצוות המקצועי עובדים במרץ על הכנת הסגל וצמצום הפערים משאר קבוצות הליגה.את משחקי הבית אמורה לקיים גדרה במגרש ביישוב כנות עד אשר יוקם אצטדיון ראוי לקבוצה. "היה לנו אצטדיון לתפארת עם תאורה שאפילו באשדוד השכנה קינאו בו. ברבות השנים מחוסר שימוש הוא פשוט נהרס", אמר דהרי.
ביום שישי האחרון התייצבה הקבוצה החדשה למשחק היסטורי במגרש במושב אחיסמך מול הקבוצה הביתי, מ.ס. חבל מודיעין שהייתה פייבוריטית לפחות על הנייר.
למרות שקיימה ערב המשחק אימונים בודדים והתייצבה עם 13 שחקנים (לא הצליחה להעביר את שאר שחקני הסגל בהתאחדות) עלתה גדרה ללא רגשי נחיתות.
דהרי ואבידן, קיימו אספה קצרה לפני המשחק בה הרביצו ציונות בשחקנים והבהירו להם את חשיבותו.
מאחר והיה זה משחקם הראשון יחד של רוב השחקנים, העלה דמתי הרכב זהיר בעל קישור מעובה וחלוץ בודד בחוד, כאשר התכנית מתבססת על התקפות מתפרצות וניצול מהירותם של שחקני ההתקפה הגדרתים. המחצית הראשונה ננעלה ללא אירועים מיוחדים ובמשחק שקול כשנדמה היה ששתי הקבוצות רק רוצות להיכנס לחדרי ההלבשה ולתפוס מחסה מהחום הכבד.רק 13 שחקנים התייצבו. שחקני גדרה באחיסמך (צילום: אלעד חביביאן)

המחצית השנייה נפתחה בצורה שונה לחלוטין, כאשר משחק פיזי מצד שתי הקבוצות מביא לשריקות רבות מצד השופט ולעצירות רבות. בדקה ה 65 הסבלנות של התקפת עירוני גדרה השתלמה. אלדד דהרי פרץ על הקו הימני מאזור האמצע, ולאחר הטעיה של שחקן הגנה מצא את דרור הגפה, שבעט חזק ברגל ימין מזווית קשה, מכניע את השוער,ומוסיף סלטה סטייל חים רביבו. הספסל הגדרתי חגג באטרף וכמות החיבוקים בין השחקנים לא הייתה מביישת חתונה גרוזינית.
מאותו רגע ואילך נדמה היה שהמגרש הופך לזירת התאבקות. שחקני מודיעין מבצעים אינספור עברות שלבסוף מאלצות את השופט להרחיק שניים משחקניהם. דרמה גדולה נרשמת בדקה ה-80 , כאשר אריה שוקר, שוער גדרה מתעופף ומציל כדור קשה מבעיטה חופשית של מודיעין ובכך משאיר את התוצאה על כנה 1-0 לעירוני גדרה. ניצחון סנסציוני שנותן תנופה טובה להמשך הליגה.
השבוע (שישי) תתארח עירוני גדרה במגרש צעירי רהט אצל צעירי אלהואשלה. לרשות אבידן ונחום דהרי יעמוד סגל מלא יותר מהשבוע שעבר. בקבוצה מקווים כי יצליחו לצבור עוד שלוש נקודות לביסוס מעמדה בליגה.

תגובות

+ הוסף תגובה
1
לצרף את אבי פדלון להנהלה
(שחקן לשעבר: 12:23 15-09-2011)
נחום אל תשכח את אבי פדלון כשהיית בהפועל הוא היה בביתר הוא היה מעמיד קבוצות לא פחות טובות ממך יש לו ניסיון וקשרים טובים תסגור מעגל עד הסוף בהצלחה!
2
אני אוהד של מכבי רחובות
(אולטראס מרמורק : 16:29 15-09-2011)
מעולם לא שמעתי על הפועל גדרה כקבוצה לוחמת מתחייה אחרי 10 שנים היעדרות!!!!!!!! אתם יודעים מה??? גדרה אצלי מספר 1 בלב ומכבי רחובות אצלי בנשמה מספר 1
3
גדרה הוסיפה חלוץ מסוכן
(רפי דדון: 17:10 23-03-2012)
אני תושב חדש בגדרה עקבתי אחריי הקבוצה , אני רוצה לציין שאפו על חלוץ העבר שמעיז לסכן את השער של היריב בזמן שהוא במשחק

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?