אכזרי, נקודה

בני נוג'ידאת הייתה טובה יותר, אך בפנדלים כמו בפנדלים, הכל יכול לקרות. מ.ס. צעירי טורעאן ניצחה 6:7 (1:1 אחרי 120 דקות) ועלתה לליגה ב'. נוג'ידאת נשארה רק עם התקוות לעלות ליגה דרך פירוק של קבוצה בליגה ב'.

ביום רביעי האחרון החליטה המשטרה לסגור את המגרש בעילוט עקב התפרעות אוהדי ביר אל מכסור במשחקם מול הפועל חדרה. יממה אחר כך היה אמור להיערך שם המשחק המכריע על העלייה לליגה ב' בין שתי המוליכות של ליגה ג' יזרעאל, בני נוג'ידאת וצעירי טורעאן, ועקב כך הועתק לאצטדיון החדש והיפהפה בפ"ת.

ההחלטה ההזויה (ויהיו כאלה שיחלקו עליי) שקובעת שאם שתי קבוצות תסיימנה עם אותו מספר נקודות ייערך ביניהן משחק מכריע ללא קשר להפרש השערים, הביאה אותנו למצב הזה. נוג'ידאת וטורעאן סיימו את הליגה עם 71 נקודות כל אחת בפער גדול משאר הקבוצות ואלמלא ההחלטה השנויה במחלוקת, האדומים מנוג'ידאת היו צריכים להעפיל עקב הפרש שערים עדיף בהרבה.
אי לכך, ובהתאם להחלטת המשטרה, התייצבו שתי הקבוצות באצטדיון המושבה למשחק על עונה שלמה, שבסיומו רק קבוצה אחת צחקה והשנייה תיאלץ לחכות עוד עונה כדי להעפיל לליגה הרביעית.


חגיגה ביציעים. אוהדי טורעאן (צילום: גיא גולדפרב)

אישית, עוד לא יצא לי לבקר באצטדיון המושבה וכאחד שגר באיזור המרכז, הייתה זו הזדמנות נהדרת לתפוס שתי ציפורים במכה אחת – גם לבקר באצטדיון וגם לראות שתי קבוצות צפוניות שסביר להניח שלא יזדמן לי עוד לראותן. מה שבטוח, שגם לשתי הקבוצות האלו היה זה ביקור ראשון במושבה, אך ספק אם יזכו לשחק על כר הדשא המטופח הזה בעתיד.
הגעתי למגרש כשעה לפני פתיחת המשחק. הכניסה ליציע המערבי, שאכלס את אוהדי נוג'ידאת, היה נראה עמוס באוהדים שרק מחכים להיכנס. הזמבורות קיבלו את פניי עוד מאות מטרים לפני והייתה תחושה שבכל זאת נראה פה כמות נכבדה של צופים.


תחושה שנראה כמות נכבדה של אוהדים. הלחץ בכניסה.

מן העבר השני, חיכו אוהדי טורעאן. הסתבר לי אח"כ שהרבה אהבה אין בין המועדונים, כך שההפרדה הייתה מתבקשת.
בסופו של דבר, רק כ-500 צופים נכחו ביציעים, אבל האקוסטיקה באצטדיון גרמה לתחושה שיש פה לפחות 40,000. סתם, אני צוחק, אבל הייתה הרגשה של כמה אלפים טובים.


תחושה  של כמה אלפים טובים. היציע של נוג'ידאת.

פתיחת המשחק לא העידה על המשכו. שני השערים נכבשו ב-17 הדקות הראשונות והייתה תחושה שאנחנו הולכים לקבל פה משחק רב שערים.
שש דקות מן הפתיחה קיבלנו את המצב הראשון והממשי במשחק. כדור ממרחק של אחד משחקני נוגי'דאת כמעט והפתיע את ההגנה של טורעאן, אך הכדור נחת רק על משקוף השער של עמאר עבדאלעזיז והורחק.
שתי דקות חלפו וטורעאן קיבלה כדור חופשי כ-25 מטרים משערו של מוחמד מוקסקס, שוער נוג'ידאת. אמג'ד עדוי לקח את הבעיטה, הכדור פגע בדרך באחד השחקנים, שינה כיוון וחדר פנימה, 0:1 לטורעאן והיציע הצהוב באקסטזה.
האדומים החלו ליזום ובדקה ה-12 טענו לכדור עונשין מ-11 מטרים. מוחמד נוג'ידאת פרץ מימין וספק הוכשל ע"י השוער, אך השופט, אורן סימיניאן, סימן להמשיך.
חמש דקות חלפו ושער השוויון הגיע. כדור שהוגבה מימין הגיע לראשו טאהא זבידאת שנגח אותו לעברו חאפז נוג'ידאת והאחרון דחק מקרוב פנימה, 1:1 ועכשיו תורו של היציע האדום לצהול.


פתיחה סוערת. שחקני נוג'ידאת חוגגים שוויון (צילום: גיא גולדפרב)

נוג'ידאת החלה להשתלט על המשחק והתחושה הייתה שהיא הולכת להבקיע שערים נוספים ולהכריע את המשחק עוד לפני ההפסקה. בדקה ה-25 הגיע המצב הכי קורץ של האדומים לכיבוש. איאד נוג'ידאת פרץ מימין, עבר שני שחקנים ומסר אחורה למוחמד נוג'ידאת שהיה רק צריך לקרוע את הרשת, אך הוא התמהמה ונבלם לקרן.

מכאן המשחק דווקא נרגע. שתי הקבוצות ניסו להניע כדור, אך לא הגיעו למצבים של ממש וירדו להפסקה בשוויון 1:1.
במחצית השנייה כבר הרגשנו שהשחקנים מתחילים לאבד כוחות. הכושר הגופני הלקוי (בכל זאת, שחקני ליגה ג'...), בתוספת המגרש הגדול, החל להשפיע והשחקנים ניצלו כל הפוגה קלה במשחק כדי למתוח את השרירים התפוסים.
לעומת זאת, ביציעים, שני הקהלים לא הפסיקו לעודד כמעט לרגע. זר לו היה נקלע למקום היה חושב שמדובר בדרבי. בכל זאת, אדום מול צהוב...

שתי דקות בתוך תוספת הזמן כמעט ו"ניצלנו" מהארכה. עלי עדוי מטורעאן הגביה כדור חופשי מלמעלה מ-30 מטרים ששפשף את המשקוף של מוקסקס ויצא החוצה. הולכים להארכה.
אם במהלך המחצית השנייה בקושי ראינו כדורגל, אזי שגם בהארכה בקושי קיבלנו מצבים. שני המאמנים אמנם ערכו חילופים על מנת לנסות ולהכריע את המשחק לפני הפנדלים, אך ללא הצלחה.
האירוע הבולט בהארכה קרה בדקה ה-113. ראשיד נוג'ידאת ביצע עבירה על אחד משחקני טורעאן במרכז המגרש, ראה את הצהוב השני והאדום והותיר את קבוצתו בעשרה שחקנים.

ובכל זאת, היה שווה להגיע לפנדלים, שם קיבלנו דרמה לא קטנה. בהגרלה נקבע שטורעאן תהיה זו שתבעט ראשונה והפנדל הראשון הונח על כתפיו של רביע עדוי שלא התבלבל מול מוקסקס וקבע 0:1 לצהובים. כעת הגיע תורו של איאד אלקוט מנוג'ידאת שבקור רוח השווה את התוצאה.
אחריו ניגש מוחמד נאסר שקבע 1:2. לנוג'ידאת ניגש לבעוט מואיד לואבנה שהשווה ל-2:2.


דו קרב הפנדלים מתחיל (צילום: גיא גולדפרב)

הדו-קרב נמשך, מוחמד עדוי, נאסים בסול ועלא עדוי כבשו לטורעאן, שלומי בן דוד, מוחמד זאכי נוג'ידאת וחאפז נוג'ידאת כבשו לנוג'ידאת ולאחר חמש בעיטות לכל קבוצה עדיין לא קיבלנו הכרעה – 5:5.


ונמשך (צילום: גיא גולדפרב)


הדרמה נמשכת (צילום: גיא גולדפרב)

כשחשבנו שהולך להיות ערב ארוך הגיעה הבעיטה של סוהיב נאסר מטורעאן שהחטיא וכל מה שנותר לפיראס נוג'ידאת לעשות הוא לשים את הכדור ברשת של עבדאלעזיז ולתת את האות לחגיגות ביציע האדום, אך הוא החמיץ ובטורעאן נשמו לרווחה.
שני הפנדלים הבאים, של אדהם מנאסרה מטורעאן ושוער נוג'ידאת, מוקסקס, עשו 6:6 ואז שוב קיבלנו החמצה של הצהובים, הפעם של רפיק אבו ראס, אך גם סאמח נוג'ידאת לא השכיל לנצל זאת ואחרי שמונה בעיטות לכל קבוצה אנחנו בשוויון 6:6.


ונמשכת (צילום: גיא גולדפרב)


ונמשכת ... (צילום: גיא גולדפרב)

על שני הפנדלים הבאים חתום שוער טורעאן, עמאר עבדאלעזיז, שכבש והעלה את קבוצתו ליתרון של 6:7. מיד אח"כ הוא חזר להתייצב בין הקורות לקראת הבעיטה של איאד נוג'ידאת, עצר אותה ונתן את האות לשמחה הגדולה ביציע הצהוב.


ומסתיימת !! (צילום: גיא גולדפרב)

זהו, המסך ירד גם על ליגה ג' מחוז יזרעאל. טורעאן העפילה לליגה ב' ובכפר שליד צומת גולני צפויות להיות חגיגות גדולות במהלך השבוע הקרוב. נוג'ידאת, מנגד, תתפלל בקיץ לפירוק של קבוצה מליגה גבוהה יותר בכדי להצטרף לטורעאן.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מוחאים כפיים לשחקני טורעאן. זה רק מוכיח על החינוך,המוסר והיושר שיש בכם . ולכול הקבוצה ,חבל מאוד וכואב! אבל מקווה בשבילכם ולמשהור במיוחד שתהיה לכם המשכיות ובשנה הבאה זה יקרה

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?