הדרום מתעורר

צעירי אלהואשלה וצעירי אלמחדי היו הסנוניות הראשונות שסימנו את ההתעוררות של הכדורגל במגזר הבדואי בדרום. לקראת העונה הבאה צפויות לחזור מכבי שגב שלום וצעירי אלהוזייל ולהצטרף כסייפה. האם זהו תור הזהב החדש של האזור.

-200 אלף בדואים חיים בדרום בישובי הקבע ובפזורה. רבים מהם חולים על כדורגל כי פשוט אין משהו אחר לעשות. משטחים קשים יש מפה ועד הודעה חדשה. לוקחים 4 אבנים עימן מסמנים את השערים, כדור, שחקנים ברוך השם לא חסר ויש משחק.

בשנות ה-80 וה-90 פרח הכדורגל בנגב. כל ישוב קבע התהדר לפחות בקבוצת ייצוג ואפילו בשתיים. כסייפה, לקיה, שגב שלום ערערה שבנגב, חורה וכמובן תל שבע יכלו להיות במחוז אחד ויחד עם עוד כמה קבוצות יהודיות להשלים ליגה שלמה על טהרת קבוצות הדרום.
מגרשים היו כמעט בכל יישוב. כפי שציינו קודם, משטחים לא חסר, שתלו קצת דשא (במקרה הטוב שרד חודש), הקיפו בגדר וקראו לזה מגרש.

המצב הכלכלי והקשחת תנאי הסף מצד ההתאחדות בכל הקשור לרישום ולמגרשים הביאה אט אט להתפרקותן של הקבוצות. גם אלה שקמו במהלך העשור האחרון לא שרדו הרבה. עיקר הבעיה הייתה היעדר מגרש ביתי. כך מצאה את עצמה הפועל חורה נאבקת בכל שבוע למצוא מגרש ביתי. בסופו של דבר התיאשו אנשיה ופירקו את הקבוצה. גורל דומה היה להפועל ערערה שבנגב (שרדה עונה אחת בלבד) ומכבי שגב שלום. לאחרונה היה מגרש לתפארת אך היא נתקעה בסבך הבירוקרטיה של המשטרה ולא יכלה לארח עליו.

בין היחידות ששרדו את הגל הייתה הפועל תל שבע. גם לה היה מגרש ביתי ולאחר מאבק ארוך ניצחו את הבירוקרטיה. ראוי לציין כי בהתאחדות באו לקראת ולקראת עמיתותיה מאלהואשלה ואלמחדי ועזרה להם להזמין משחקים במגרש טאובל הסינטטי.


בין היחידים ששרדו. קאמל אלעאסם, יו"ר תל שבע (מימין. צילום: אנס אבודעבס)

שתי האחרונות שהוזכרו הן הסנוניות הראשונות שסימנו את בואו של האביב הבדואי בכדורגל הדרומי. בני אלסאלם רהט הייתה השלישית. בעונה הקרובה עשויות להצטרף אליהן גם קבוצות מאלהוזייל וכסייפה.

אם כך יהיה, העונה תייצגנה את המגזר לא פחות מ-6 קבוצות בליגה ג' בנוסף לשתי הקבוצות מרהט בליגה ב'. תוסיפו עליהם את בית שמש, מבשרת ציון, שדרות וירוחם ויש לכם 10 קבוצות דרומיות מובהקות.

"אני מקווה שיצטרפו עוד קבוצות מהאזור שלנו", אמר יו"ר תל שבע, קאמל אלעאסם, "כך יורד מעלינו נטל הנסיעות למרכז שגוזל חלק לא מבוטל מהתקציב. אני חושב שחייבים להרכיב מחוז נפרד על טהרת קבוצות הדרום אפילו אם לא יהיו 16 קבוצות. כך אולי יהיה לאחרים יותר מוטיבציה להצטרף".

תגובות

+ הוסף תגובה
1
lega g
(rh6: 02:27 22-07-2012)
ao y3mlo fre2 wa7d llnkb bslo a3la drgat

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?