נעים להכיר: מכבי עוספיא

הקבוצה החדשה.מכבי עוספיא הקבוצה החדשה.מכבי עוספיא
עשר שנים לאחר שהתפרקה בגלל בעיות תקציביות חוזרת קבוצת הדגל של הכפר הדרוזי אל חיקו של הכדורגל הישראלי. שמות מפוצצים אין ורוב השחקנים לא שיחקו במסגרת מסודרת. "הפועל מערימה עלינו קשיים", אמר עלא אבו פארס, חבר ההנהלה.

במשך רוב שנות השמונים והתשעים שלטה מכבי עוספיא בכדורגל של המגזר הדרוזי. היא הייתה הקבוצה הדרוזית הראשונה שהעפילה לליגה א'. למבוגרים שביננו זכור כי הדרבי האמיתי של הכרמל לא היה בדלייה הסמוכה אלא בינה לבין הפועל ד.א. כרמל.
למשחקים בין השתיים היה מגיע כמעט תמיד כוח שיטור מתוגבר ולא פעם הם לא הגיעו לסיומם.
לפני תשע שנים, בסוף עונת 2002/3 התפרקה הקבוצה ששיחקה אז בליגה ב' בגלל בעיות כלכליות.
למרות הקמתה של הפועל שנה לאחר מכן, אלה שגדלו על ברכיה מעולם לא נטשו את הסמל והקפידו "להתעלם" מהקבוצה השנייה.
אחד מהם, עלא אבו פארס חלם להקים את מכבי מחדש. בקיץ הנוכחי קרם הרעיון עור וגידים ומכבי עלתה מהנייר אל המגרש. אגב,בעבר הלא רחוק הוא שיחק בהפועל אך פרש בגלל לימודים.
עוד דמויות בולטות הם אימן אבו סאלח שהוא חבר הנהלה וברכאת וואהב בלם מכבי ד.א. כרמל שמאמן במחלקת הנוער של המועדון החדש.
"זה התחיל בבית ספר לכדורגל שהקמנו לפני שנה ע"ש מכבי", משחזר אבו פארס, "שהצליח מעבר למצופה. רצינו להקים מחלקת נוער אבל אז אמרו לנו שאי אפשר בלי בוגרים. אז גם הגיעו הקריאות להקים את קבוצת הבוגרים מחדש. ההתלהבות מורגשת בכל פינה".

מה עם הפועל ?

"מעטים מאד מזוהים עמה. אנשים גדלו על ברכיה של מכבי והם רוצים לחזור לראות את קבוצת נעוריהם".

איך שיתוף הפעולה בינכם ?

"אין דבר כזה. הם מקשים עלינו בכל מה שקשור להעברת שחקנים. אנחנו נלחמים איתם על כל שחקן שרוצה לעבור. בינתיים רוב השחקנים שלנו הם חובבנים שבקושי היו במסגרות מסודרות מלבד עווני כיוף ואנוכי".

איך המועצה מתייחסת לעובדה שיש עוד קבוצה ביישוב ?
"המועצה נמצאת בימים אלו בתהליך הבראה כך שאין שם כסף להשקיע בכדורגל. מסיבות אלה הם רצו שיהיה איחוד אבל אף אחד אצלנו לא רצה לוותר על השם של מכבי".  

בינתיים נרשמו בקבוצה לא פחות מ-22שחקנים והיא תשחק במחוז יזרעאל.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
גאוות הכפר
(עוספיא: 22:19 18-08-2012)
מכבי סמל הכפר
2
צמרמורתוהתגשם מאמרות עוברת בי בזה הרגע
(זה חלום שחזר והתגשם: 11:21 19-08-2012)
כל הכבוד רוצים שתהיה רק מכבי עוספיה הפועל אתם נכשלתם נקודה אתם לא רצויים בכפר.. במיוחד היו״ר ... יאללה מכבי עוספיה נבוא כל שבת לראות אותכם משחקים גם אם אתם לא הכי מקצועיים..
3
סמל ואהבה של קבוצה בכדורגל זה לתמיד - מי שמשתנה מקבוצה לקבוצה עושה איחודים וכל מיני כאלו זה רק מאינטרסים! על קבוצה מקורית אסור לוותר - בהצלחה מכבי עוספיה מגבעת אולגה

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?