אדוני השופט, אדוני השופט ...

מועדון כדורגל ערד פתח את עונת הבכורה בליגה ג' בהפסד 2-1 למ.ס ראשון לציון. השופט אבו מוחה במשחק חלש מאוד פסל לערד 2 שערים חוקיים בדקות הסיום. אלי מימרן ודור דמארי כבשו לאורחת, בן ברזילאי איזן זמנית.

 " אנחנו לא מאמינים שהגענו לרגע הזה " אלה הקולות שנשמעו ביום שישי כאשר אחד עשר השחקנים בשחור כתום עלו על כר הדשא באצטדיון רייסר בבאר שבע את מ.ס ראשון לציון בהופעת הבכורה בליגה ג'. (המשחק התקיים ברייסר בעקבות משחקה של הפועל ערד במגרש העירוני). כחודשיים בלבד לאחר רישום הקבוצה בהתאחדות לכדורגל וכחודש בלבד מתחילת האימונים יצאה לדרכה קבוצת הכדורגל של הערדניקים.

המשחק היה שקול לכל אורכו אך היה ניתן לראות כי הכושר הגופני והחיבור בקבוצה עדיין רחוקים מלהשביע רצון, אך יחד עם זאת רוח המלחמה והרצון של כל אחד מהשחקנים לא היה נסתר מהעין. השופט הצעיר אלידור בן מוחה היה חלש מאוד וטעויות שלו הכריעו את תוצאת המשחק.


                         התרגשות והיסטוריה. שחקני ערד לפני השריקה

בשעה 13:00 השופט הוציא את הקבוצות לדרך ערד בצבעי השחור כתום ומנגד מ.ס ראשון לציון בצבע כחול.
החום הכבד השפיע מאוד על שחקני שתי הקבוצות שהיו נראות לא מתואמות בדקות הפתיחה, הגנת ערד לא הייתה מתואמת בדקות הפתיחה ובדקה ה-14 ראשון לציון ניצלה חור בהגנת ערד ואלי מימרן כבש לזכות האורחת. 1-0 ראשון לציון. שחקני ערד לא נלחצו מהפיגור המוקדם ו4 דקות מאוחר יותר, התקפה של ערד, בן ברזילאי משתלט על כדור שמגיע לעברו וכובש לזכות המקומיים 1-1 כבר לאחר 18 דקות.
עוד במהלך המחצית הראשונה ערכו שמעון גייר ובוריס נויזיק שני חילופים על מנת לרענן את האגפים, כזכור הקבוצה עדיין לא נמצאת בכושר משחק מלא כשערכה עשרה אימונים בלבד.


                         לא נבהלו המשר. כובש השוויון, בן ברזילאי

המחצית השנייה נפתחה בלחץ של ראשון לציון, ראשון משחקת כבר שנה רביעית ובהחלט הייתה נראית מתואמת יותר. בדקה ה-67 היה זה דור דמארי שהבקיע לזכות האורחים אחרי טעות בהגנת ערד 2-1 לראשון לציון.
לאחר כיבוש השער העביר המאמן הוראה לשחקניו לשחק על כדורים ארוכים לכיוון החלוץ, ואין ספק כי איגור יארקייב בהחלט הטריד את הגנת ראשון לציון.
בדקה ה-79 כדור חופשי לזכות ערד מ 18 מטרים לזכות ערד, השופט הצעיר בן מוחה כנראה אינו מכיר את חוק הכדור החופשי, ואת הזכות להוציא כדור ללא שריקה של השופט, ובזמן שבן מוחה לא השתלט על שחקני ראשון שעמדו בחומה, הקפיץ שמעון סיבוני באלגנטיות מעל החומה. הכדור נכנס לרשת אך השופט פסל את השער לזכות ערד. השוער של ראשון היה מוכן כבר לבעיטה ועוד ניסה להדוף אך ללא הצלחה. ערד יוצאת מקופחת ולשמעון סיבוני נפסל גול מרהיב בהחלט. ערד המשיכה בלחץ שלה ובכדורים הארוכים לכיוון איגור. בדרה ה-85 השתלט איגור יארקייב על כדור עומק נהדר ומתוך הרחבה בעט פנימה, שוב השופט ללא כל סימון של קוונו מחליט לפסול את השער בטענת נבדל. משקיף איגוד השופטים שנכח במגרש אמר: "השער השני היה חוקי לגמריי" ואף הוסיף כי ציון השופט בן מוחה הוא 2 בלבד.


                           ציון 2. השופט, אבו מוחא (במרכז)

עד לדקות הסיום ערד ניסתה עוד ללחוץ אך ללא הצלחה. בסיום 2-1 לראשון לציון.
אין ספק כי ערד יכולה להיות מרוצה בהחלט, בצוות המקצועי מאמינים מאוד בשחקנים שיש בקבוצה ובטוחים שכאשר רמת הכושר הגופני תעלה וביחד עם החיבור של השחקנים התוצאות גם יבואו, אין ספק ששחקני ערד הפגינו משחק הקרבה ורצון לנצח.

הרכב מ.כ ערד: אביאור רחמים, נתנאל איפרגן, שמעון סבוני, שרון פרץ, ינאי רדאונוב, בן ברזילאי, יוסף עוסמאן, רונן לנקרי, אפיק ארזואן, חיים יצחק, מיכה דהן.
שותפו: אביתר אלבז, יוסי גרבוסקי, איגור יארקייב, ולדימיר סטרולוביץ'.

הרכב מ.ס ראשל"צ – לירן יסקולקה, דור דמארי, סמואן אורן, שמואל ניר, אביעד אגבבא, אלמוג פרץ, רועי אסייג, אלי מימרן, אלירן בוריה, ליאור לוי, אוהדי שינה
שותפו: זיו מור, נתן מור, אדם אברהמוב, חזי יעל.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
גול השני???
(ולדי: 13:23 01-10-2012)
זה לא היה מבדל???גול השני של ראשון לציון???
2
אסור למבקר לשתף את הנוכחים במגרש מה הוא חושב על השופט ,אם הוא חושב שהוא טעה שיגיד לו בסוף המשחק בחדר הלבשה ,המבקר צריך להראות שהוא בא לעזור לשופט ובטח לא להגיד לכולם שהוא טעה,איגוד השופטים לטיפולכם!!
3
בושה
(עופר: 20:32 01-10-2012)
הייתי במשחק ומה שהשופט עשה שם גובל בטמטום. יש גבול כמה אפשר לדפוק קבוצת כדורגל במשחק אחד.
4
תוצאה משקרת
(אוהד שרוף: 22:33 01-10-2012)
הייתי במשחק ראשון היו צריכים לנצח 6-1 רק בגלל שהם נאיביים מול השער זה לא נגמר ככה. כל הכבוד להגנה של ראשון בראשותו של אגבבא ,מעוז ההגנה.
5
בשער השני
(שחקן : 23:09 01-10-2012)
השופט שרק לנבדל והיה ברור שהשער יפסל והשוער של ראשון לא ניסה אפילו להציל את הכדור .  
6
כתבה מגמתית לטובת ערד
(אחד שהיה במשחק : 23:13 01-10-2012)
השוער של ערד הציל 4 5 גולים במחצית הראשונה וגם בשנייה היה מצטיין , ואין אף ציון בכתבה על ההתקפות של ראשון והשליטה במשחק . והמצטיין היה השוער של ערד
7
איזה שוער
(אוהד הפועל באר שבע: 00:19 02-10-2012)
חברה גם אני הייתי במשחק , בושה לכדורגל השיפוט הזה , צריך לעשות משחק חוזר , לא הגיוני שיהיו שני שערים חוקיים וזה יעבוד ככה על סדר היום , טעויות שיפוט של בית ספר , דבר שני , משהו יכול לומר לי מי זה השוער הזה של מ.כ ערד?? הוא שוער ברמה , למה ליגה ג' ?א+
8
ל 6 שהיה במשחק
(ערד: 08:28 02-10-2012)
הכתבה לקוחה מעיתון מקומי בערד ככה שהיא מגמתית לכיוון צד אחד.
9
ל-2: רואים שזאת חרטה
(השופט: 17:36 02-10-2012)
אני יודע בדיוק איך הולכות הביקורות של השופטים, ופשוט לא קיים ציון של 2 (או 20, תלוי למה אתה מתכוון). חוץ מזה ראיתי את השופט הזה, ומדובר בהחלט בשופט מצויין - מאיר לוי עושה עבודה נהדרת עם השופטים בדרום!
10
ל-9
(ערדניק: 23:34 02-10-2012)
אין לי ספק שמאיר לוי עושה עבודה טובה עם השוערים בדרום אבל במשחק הזה אלידור בן מוחה היה מתחת לכול ביקורת.
11
יניב עושה את ההבדל
(מס 1 : 16:08 04-10-2012)
רואים את העבודה המצוינת של מאמן הקבוצה יניב זינרייך, איך הוא מחבר את שחקניו ממשחק למשחק יש השתפרות נפלאה וכדורגל איכותי, תמיד נכבה אל הכלים ולא רוצה לקחת קרדיט . מגיע לך המון יניב

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?