אין כניסה לתושבי ערד

בשנים האחרונות איבדה העיר הקטנה מהדרום את הזהות הספורטיבית שלה, שנים שאין בהפועל ערד שחקנים משמעותיים מהעיר, התנגדות לקבוצה נוספת מצד גורמים בעיר, עד שקם מועדון כדורגל ערד- הקבוצה של הערדיניקים.

אני זוכר את עצמי כילד קטן הולך עם אבי בשבת בבוקר לאצטדיון העירוני בערד, בשנים האלה היה חיבור אדיר בין הקבוצה לעיר, כאשר הייתי הולך ברחובות העיר ורואה את שחקני הקבוצה בחייהם הפרטיים התרגשות רבה הציפה אותי, נכון זה רק ליגה א'-ב'ו-ג', אך בכל זאת, ההתרגשות הייתה גדולה אני זוכר את המגרש בערד מלא עד אפס מקום, כולם באו לראות את הפועל ערד.

בשנים האחרונות איבדה הפועל ערד את זהותה, מקבוצה שנתנה במה לשחקני העיר, קבוצה שהייתה מביאה 2,000 צופים למשחק, הפכה ערד למן קבוצה ללא זהות, ללא קהל והכי עצוב בלי שחקנים תושבי העיר. אני לא נכנס לסיבות כי יש כל כך הרבה גרסאות ומענות מכל הצדדים, אך כשאני מסתכל על התמונה הכוללת כיום בעונת 2012-13 יש רק שני ערדניקים בהפועל ערד.

בקיץ האחרון לאחר מספר ניסיונות כושלים בשנים האחרונות קמו בערד אנשים שהחליטו לשים סוף לסיפור העצוב של הכדורגל בעיר, והחליטו שבעיר צריך להיוולד מועדון חדש, מקום שבו יוכלו בני העיר לבוא ולשחק כדורגל, מקום שבו יוכלו לעשות את מה שהם כל כך אוהבים, ומעל לכל לחבר את העיר בחזרה לכדורגל- כך נולד מועדון כדורגל ערד.
המטרות הן לבנות מועדון חם, קבוצה שכול כולה שחקני ותושבי העיר, (יש לציין כי מתוך סגל של 27 שחקנים כ-25 הם תושבי העיר ערד כמו גם מאמני הקבוצה), לאחד את כולם ולתת להם אפשרות לראות את חבריהם ובני משפחותיהם ובעצם ליצור אוירה שבה משפחות יגיעו למגרש הכדורגל בהרכב מלא.
המאמץ להעמיד קבוצה בתוך חודשיים היה קשה מאוד, מעבר לבעיות הכלכליות, הלוגיסטיות, סובלת מ.כ ערד מהתנגדות ומהערמת קשיים מצד גורמים בעיר. בתחילה לא הורשתה הקבוצה החדשה מערד לעשות כל שימוש במגרש העירוני בעיר שגם משמש כמגרש אימונים.

חשוב לציין כי האצטדיון העירוני בערד אינו בבעלות פרטית והוא שייך לעיריית ערד, אך למרות זאת אנשים בעלי השפעה בספורט בערד לא רצו שמועדון כדורגל ערד יערוך את אימוניו שם. לאחר התערבות של מועצת העיר ולאחר מאבקים רבים הורשתה הקבוצה להתאמן במגרשה הביתי, אך לא בכך הסתיימו צרותיה, במשחק הבית הראשון שפתיחת העונה משחק בו הייתה צריכה לערוך הקבוצה הופעת בכורה, נאלצה הקבוצה דלת האמצעים לנדוד עד באר שבע למשחק "ביתי" מול מ.ס ראשון לציון עכב חוסר רצון של ראשי הפועל ערד להזיז בשעה את משחקם.
השיא כמובן היה במשחק הבית הראשון של הקבוצה במחזור השלישי. ביום שישי האחרון בעקבות לוח המשחקים השונה בליגות גם מ.כ ערד וגם הפועל ערד אירחו את משחקיהן בבית, כשערד פוגשת את מכבי רחובות למשחק מוקדם ולאחר מכן אירחה הפועל ערד את מכבי ב"ש.
באצטדיון העירוני קיימים כיום שני חדרי הלבשה, שעד היום אחד מהם שימש את קבוצות הנוער בעיר ואת הקבוצה האורחת שמתמודדת מול הפועל ערד. בצעד חסר תקדים החליטה הנהלת הפועל ערד לסגור חדר הלבשה אחד בפני מ.כ ערד, ובכך נאלצו שחקני מכבי רחובות להתכונן למשחק על ספסל הקבוצה, במחצית המשחק בשיא החום בעיר הדרומית, היו צריכים שחקני ערד לבלות את המחצית בחוץ לאחר שאפשרו לשחקני מכבי רחובות מנוחה מכובדת בחדר ההלבשה. היה זה מחזה הזוי לראות חדר הלבשה סגור בזמן ש-25 בני העיר נאלצים לנוח אחרי מחצית שלמה בצדי המגרש ולנסות להימלט מעט מהשמש הקופחת.
ניסיונות רבים של הצוות הניהולי ומקורבים לקבוצה לנסות להגיע לפשרה נתקלו באטימות מצד אנשי הפועל ערד. המהלך כאמור עורר את זעמם של אוהדי הקבוצה ולא מעט תושבים בעיר.


                  מחזה הזוי. שחקני ערד מקבלים תדריך בצד המגרש (צילום: נירן אברהם)

אוהדי מ.כ ערד, הביעו את מחאתם כשאמרו : " זו בושה וחרפה ש-25 בני העיר נאלצים לנוח ממחצית שלמה במגרש כשחדר הלבשה אחד סגור כמו מוזיאון. מ.כ ערד היא הקבוצה של העיר ערד, אלה הילדים שלנו ולא נהיה מוכנים לסבול יחס שכזה. עד שקמים אנשים ועושים פרויקט כ"כ מדהים ללא כל תמורה, באים אנשים בעלי אינטרסים פוגעים ומפריעים להם בדרכם. אנחנו קוראים מכאן לראש העיר, הגברת טלי פלוסקוב לעשות את מה שדרוש למען בני העיר ולפתור את הסכסוך המיותר הזה. "

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
פוליטיקה
(אבי: 17:01 13-10-2012)
ככה זה שיש פוליטיקה מסריחה
2
ONLY HAPOEL ARAD
(YO: 17:09 13-10-2012)
3
ביזיון
(אמיר שלח: 17:56 13-10-2012)
עד מתי הספורט שלנו יהיה מוקף באינטרסים ושחיתות, כל הכבוד לשחקני ערד שנתנו לשחקני רחובות את חדר ההלבשה במחצית והזכירו לנו מה זה ספורט. כתבה מצוינת!
4
בושה
(עופר: 18:35 13-10-2012)
צריך לעשות סדר בערד. כתבה טובה ואני מקווה שיעזרו לקבוצה החדשה מערד.
5
שאפו לערד
(שחקן רחובות: 19:50 13-10-2012)
תודה רבה לערד שאירחו אותנו בצורה כל כך יפה,כולל חדר הלבשה,משקאות אנרגיה. ובכלל תענוג לראות 200צופים כלכך נלהבים שדוחפים את הקבוצה יחד עם מגרש מקושט להפליא...שאפו ! ושיהיה לכם בהצלחה.
6
בערד יש רק מ.כ...
(עובד בושה לאנושות!: 19:54 13-10-2012)
7
חדר הלבשה היו צריכים להקדים את המישחק שלהם כי לא יתכן שחדר ההלבשה יהיה נקי 15 דקות לאחר סיומו בכדי לאפשר לקבוצה אורחת להתארגן כמו חדר השופטים שצריך להיות מוכן כשעה ליפני תחילת המישחק של ליגה א זה חוק שהעיריה יבנו עוד חדרי הלבשה
8
לעיר
9
....
(דרומניק: 23:38 13-10-2012)
בליגה א' חובה שיהיה שתי חדרי הלבשה ואי אפשר לתת ל"מ.כ ערד" חדר הלבשה שהרי הפועל ערד צריכה אותו כי השחקנים של ערד והארוחת צריכים להתלבש וכל זה ועם מ.כ יהיו שם אז לא יהיה מקום וכלום...פשוט העירה של ערד תביא קרוון אחד עם מקלחת ושירותים ושם האורחת תהיה ו
10
כל הכבוד לערדים
(אמיר: 11:49 14-10-2012)
שנתנו לרחובות לשבת במחצית בחדר הלבשה. לא יודע מי אחראי לזה אבל זה באמת לא הגיוני מה שקורה שם.
11
עובד כהן החולדה זה האשם
(טוראי ריאן: 13:31 14-10-2012)
בן אדם שקרן וראמאי שכל היום מטפטף רעל בבניין העירייה דרך הקודקודים. בן אדם סכסכן רכלן ורמאי מנהל כספי ציבור ועסוק בהכל חוץ מכדורגל. השנה הקבוצה שלו יורדת ליגה ותזכרו את דבריי!
12
מזדהה איתכם...
(יאללה עירוני מודיעין: 17:56 14-10-2012)
מזדהה עם כל מילה ומילה שכתובה פה... לצערי, גם בעירוני מודיעין קורה מה שקרה אצלכם: שחקני הבית מקבלים יחס מזלזל, בעוד ששחקני החיזוק יכולים לעשות מה שהם רוצים ומתי שהם רוצים, רק כי הם חברים של המאמן. מאחל לכם ולנו שנחזור להיות קבוצה שמייצגת את העיר שלנו
13
דרומניק,ערדניק בשבילכם
(אני: 16:31 15-10-2012)
תתביישובשבילכם תתביישו לכם על איך שאתם מדברים עובד משליט טרור באיצטדיון ובעיריה ומישהו צריך לאפס אותו לפני שיהיה מאוחר
14
לערדניק תגובה 7+8
(ערדניקית: 16:33 15-10-2012)
פשוט מבייש לקרוא את מה שאתה כותב. קודם כל בגלל שגיאות הכתיב ודבר שני כי אנשים כמוך מושפעים מפוליטיקה ואינטרסים ולכן אין אחדות ואין פרגון בתוך העיר שלנו. מ.כ.ערד מתקיימת מתרומות בלבד ונטולת אינטרסים ובזכות זה היא תצליח.
15
חבל
(ערדניק בעבר: 10:48 16-10-2012)
שיחקתי בקבוצה בקדנציה הראשונה וכנראה ששלטון היחיד של עובד עדיין קיים הבנאדם לא יודע לפרגן ועושה הכל כדי לפגוע בקבוצה היה מחבל באימונים ויוצר רעל בקבוצה אדם שמועל בכספי העירייה וחסר יכולת ניהולית שחייב לפנות את מקומו
16
מערכת החינוך בערד!!
(...: 20:09 17-10-2012)
כולם בערד דפרים ?? אין פה תגובה אחת ללא שגיאות כתיב שתהיו בראים!

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?