לידה באדיבות ביטון

אם תשעה חודשים ללא ניצחון בטדי של קטמון משולים להריון, הרי משה ביטון הוא זריקת הזירוז ושי אהרון המיילד. החמצה איומה של חלוץ יפו העניקה בדיעבד את הניצחון לקטמון. שערים של עידן שמש ושי אהרון (איך לא?) מול פנדל מוצלח של ליעד ברקוביץ' קבעו 1:2 למארחים ושלחו את ביטון לככב ברשת.

 כל המהות של המשחק בין מכבי יפו לקטמון מתנקזת לתוך הדקה ה-55. יאיר כהן צדק שלח כדור ארוך לעבר רחבת קטמון, הכדור קיפץ על הדשא, ג'וני צ'ברטוק ראה את השוער, עמית שמש יוצא והשאיר לו. ביטון הסתנן בין השניים, הקדים את שמש שנפל על הדשא. כל מה שנותר לחלוץ הוא לטייל עם הכדור עד השער כמו שהיינו עושים בשכונה. אך הכדור המקפץ (ואולי גם הזדמנות הנפלאה) בלבלו את ביטון שמ-8 מטר ספק בעט – ספק ניסה להשתלט ומה שיצאה לו זו בעיטה החוצה מול 7 מטר של שער חשוף לחלוטין (!!). ביטון האומלל לא ידע איך לאכול את עצמו וגם ניסיון לנחמו מצד המבשל, כהן צדק לא ממש עזרו. לרוע מזלו של החלוץ היו הרבה מצלמות במגרש ועוד באותו הערב הרשת "התפוצצה" בצילומים של אותה החמצה כמעט מכל זווית אפשרית. כך חולפת לה תהילת עולם.

ולמי ששכח היה גם משחק בטמן בחובו הרבה מאד מכל הבחינות. עבורה של יפו היה זה מבחן מאד משמעותי אחרי הזעזוע שעברה הקבוצה בעונה שעברה. עבורו של המאמן החדש שלה, גם אם לא דיבר על כך בריש גלי, ניסיון "להוכיח" לקבוצה ששחררה אותו ועבורה של קטמון להוכיח כי למרות פתיחה מעט צולעת להראות שהיא גורם משמעותי בליגה.
למרות השעה המוקדמת (13:00) גדשו את יציעי "איצטדי" כ-1,000 צופים כשהרוב המכריע (כ-800) היה ירושלמי מן הסתם. אלה לא התאכזבו וכמיטב המסורת במפגשים בין שתי הקבוצות ראו משחק איכותי, פתוח ובעיקר את שחקני יפו נלחמים, מה שלא נראה מהם כבר הרבה זמן.


                               שחקני יפו נלחמים. עמיאל גולש לרגליו של עזו 

הפיקנטריה של המשחק הייתה כמובן שובו של ליאור זדה לטדי והפעם לצד השני של המתרס. המאמן החדש של יפו התקבל בקריאות עידוד ובזר פרחים גדול שהוענק לו ע"י הקפטן הירושלמי, שי אהרון. אין ספק שלולא היה מתוח מהמשחק, היינו רואים אותו מזיל דמעה.


                                 הפיקנטריה של המשחק. אהרון וזדה

שם המשחק היה זהירות. זדה עלה בהרכב נסוג מעט ועם חלוץ בודד, משה ביטון. ליעד ברקוביץ' תפס את מקומו של אסף לוי הפצוע בהרכב הפותח.
קטמון מצידה פתחה עם נתנאל מולכו (עוד אקס יפו) שהשלים הרכב התקפי שכלל גם את עידן שמש ושי אהרון.
הפתיחה הייתה של קטמון שפתחה עם הרבה התלהבות בניסיון להכריע את המשחק כמה שיותר מהר. היפואים נכנסו למשחק רק בדקה ה-5 לערך כשביטון רשם את ההחמצה הראשונה שלו שמקרוב בעט החוצה. פוגלמן עוד הספיק "לאמן" את שוער יפו, רון למל בדקה ה-15 ושלוש דקות מאוחר יותר נרשמה עוד החמצה של ברקוביץ'.
ההחמצה השנייה "בטיבה" של המשחק נרשמה בדקה ה-21. גיא שוסט הגביה לעברו של ביטון שניצב לבדו על קו השער אך במקום להכניס את הכדור בראשו בחר לנגוע בו ברגלו, שמש הצליח להציל. הכדור החוזר הגיע לבני שרקט שבעט מקרוב בחוצה.
בדקה ה-30 נאלץ זדה לבצע חילוף כפוי כשהוציא את סוהיב פרג' הפצוע והכניס במקומו את צ'יקו דננבאום.
בדקה ה-35 עלתה קטמון ראשונה על הלוח. שי אהרון (איזה קלאצ'יונר !!) בעט כדור חזק לעבר המסגרת,למל הדף לא טוב ועידן שמש עט על הכדור החוזר ומ-5 מטרים קבע 0:1 לקטמון.


                                           עלתה ראשונה על הלוח. שי אהרון בועט 

                                        למל הודף
                                     ונכנע לשמש

                                         שחוגג עם האוהדים

כחמש דקות לסיום יכול היה ביטון להשוות. קרן קצרה של כהן צדק הגיע לשרקט שהגביה. הכדור עבר את כולם והגיע לביטון שנותר לבדו מטרים בודדים מול השער אך עמית שמש ביציאה מתוזמנת היטב חילץ ברגע האחרון ומנע שוויון מוצדק יש לומר.

במחצית ביצע טסלפפה חילוף כשהוציא את מולכו והכניס במקומו את אלזינטי במטרה להכניס יותר מחץ בחלק הקדמי של קטמון.
יפו פתחה היטב את המחצית השנייה ולא נשברה גם מההחמצה של ביטון. בדקה ה-64 היא חזרה משום מקום למשחק. הגבהה סתמית לרחבה הביאה לנגיעת יד מפוקפקת של ציון זקן. השופט, עוזי אברמוב היה החלטי ופסק על כדור 11 מטר. לא עזרו המחאות של שחקני קטמון וליעד ברקוביץ' שלח את שמש לפינה אחת ובעט לשנייה, 1:1.
בדקה ה-75 החזירה לעצמה קטמון את היתרון. אהרון היתל בהגנת יפו, בעט לשער, למל הדף הרגלו היישר לאהרון שבאלגנטיות הקפיץ מעליו, 1:2 גול "אהרוני" טיפוסי.


                            גול אהרוני טיפוסי. ההקפצה

                                והחגיגה של קטמון

ברבע השעה שנותרה ניסתה יפו נואשות להשוות את התוצאה ולהוציא לפחות נקודה מהמשחק אך ללא הצלחה ואחרי תשעה חודשים ארוכים רשמה הפועל קטמון ניצחון בטדי. זדה ויפו נותרו רק עם המחמאות.


                                    נשאר עם המחמאות. זדה וגולה בסיום
                              מרוצים. אוהדי קטמון מודים לשחקניהם ועושים כבוד לזדה

                        גם הוא מרוצה. מיודענו, יונתן כהן


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שי אהרון
(צבי סינגל: 09:47 03-11-2012)
שיכור מאהבה אליך
2
זדה,תוציא אותנו לדרך חדשה,בבקשה !
(נס חנוכה או נס קפה !: 10:52 03-11-2012)
אנחנו מיואשים לגמרי.
3
פחחחחחחח
(אוהד הפועל אמיתי: 10:57 03-11-2012)
איפה כל האלפים ביציע שאתם לא מפסיקים לדבר עליהם. חחחחחחחחחחחח.
4
בסך הכל אימן שנה אחת בליגה א' ונכשל עם קטמון לעלות ליגה. עשו ממנו עלק קבלן עליות. להעלות קבוצה עם תקציב של מיליון שקל מליגה ג' גם סבתא שלי יכולה. עוד מיוי הזוי של הנהלת מכבי יפו בנוסף לאוננה.ככה זה שאנשים לא מקצועיים בוחרים מאמן.
5
ציון זקן גרם לפנדל
(אני מקטמון: 13:25 03-11-2012)
ג'וני לא קשור לפנדל, אלא ציון זקן, מס' 20.
6
נוי ויצמן מסר לביטון
(מוני: 14:56 03-11-2012)
http://www.youtube.com/watch?v=aDpF6s8P5Ic
7
תיקון לכתב
(קטמוני ותיק: 15:48 03-11-2012)
הוציא את מולכו במחצית כדי לעבות את הקישור הכניס את איסלם טעות הוציא את המחץ שזה מולכו מאמן פחדן רצה לשמור את התוצאה במקום להכפילה וכמעט קיבל בראש אלזנטי לא הורגש זה מה אומרים יותר מזל משכל ומולכו עבד גם בהגנה אחרי מרציאנו עוז היה צריך לשחק אם מולכו ט
8
איזה עמיאל איזה
(אוהד כואב: 16:02 03-11-2012)
כתבנו בתמונה הראשונה זה לא עמיאל זה עיני, עמיאל לא ירד לגליץ מתחילת העונה, חור אחד גדול במרכז ההגנה. אחלה בחור אבל לא יכול להיות מעוז ההגנה בקבוצה שרוצה לעלות ליגה, יפו תתעוררו תתחילו להעיף את כל מי שחושב שיש לו טאבו אצלנו
9
עמיאל !!!
(אוהד יפו: 17:59 03-11-2012)
בלם מצויין .....לליגה ב' מאז שיפו בליגה א' אוכלת ממנו מרורים בכל שבוע ,אך מה לעשות הוא מתאים ל"מרקם החברתי " ביפו "חבר מביא חבר " ובאמת לא חשוב התוצאות , הפכנו למועדון אחווה ,מישהו חייב לתת את הדעת ולהעיף כמה קונוסים ,הפכנו לחבדיחה של הליגה...
11
ליאור כאוהד קטמון אני מלא הערכה וכבוד כלפיך ומוקיר את כל פועלך למען הפועל קטמון מאחל לך הצלחה ביפו אוהבים אותך !!
12
לאוהדי יפו
(אוהד הפועל: 01:06 04-11-2012)
אני עוקב אחריכם מאז שקמתם. קבוצה מיוחדת במינה שמחפשת את זהותה: קבוצת אוהדים, קבוצה בולגרית, לחזור לליגת העל? כנראה בטעות מיניתם את האיש היחיד שילביש לכם זהות: הוא יהפוך אתכם לקבוצה שאוהבים לאהוב. לקבוצה אטרקטיבית, נעימה לעין, מתנהגת יפה, גאה בעצמה!
13
צפו בלינק: https://doublepass.sport5.co.il/story.php?id=6219

סקר דאבל פס

העונש שפסק בית הדין נגד הפועל שפרעם?