ליגה ג' במיטבה

שער אחד, שני מורחקים, שוער שנפצע ומשחק שהופסק בגלל חוסר ערך ספורטיבי. מ.ס. נתניה וצעירי קלנסוואה סיפקו לנו ביום שישי משחק שהתחיל מצוין ונגמר בצורה כואבת.

קצת לפני שהתחיל המתח של משחקי ליגה א', שמתי פעמיי למגרש הקטן בבית דגן כדי לראות שתי קבוצות שלא ממש קיבלו אצלנו חשיפה העונה – מ.ס. נתניה וצעירי קלנסוואה.
על פניו, משחק שלא קובע הרבה. קלנסוואה, שמדורגת חמישית, עדיין יכולה לסיים את העונה במקום הרביעי ועם קצת מזל (וקבוצות שיתפרקו) עוד עלולה למצוא את עצמה בליגה ב' בעונה הבאה.
מנגד, את הסיפור של מ.ס. נתניה אני לא יודע כמה הרבה מכירים. קבוצה שהוקמה בצלמו ובדמותו של היו"ר והמאמן, אלי כהן, וששמה המלא הוא מ.ס. נתניה קולט כהן, ע"ש אימו של אלי.
קצת לפני שריקת הפתיחה יצא לי להכיר את האיש. "הקמתי את הקבוצה במו ידיי ואני מחזיק אותה לבד מכיסי, ללא כל סיוע של העירייה", מספר כהן, "מבחינתם אני נטל, אפילו מגרש הם לא נותנים לי ואני נאלץ לארח במגרשים אחרים".
כהן, שמשקיע בקבוצה בעיקר את כספי הירושה שקיבל מאימו, לא מוותר: "הכל זה בשביל אמא. היא נתנה לי כל כך הרבה ואם אני יכול להחזיר לה במשהו, אז אני עושה את זה. פרשתי מהשרון נתניה והקמתי קבוצה עצמאית כי אני מאמין בה ואפשר להגיע רחוק".
השיחה שלי עם כהן נמשכה גם תוך משחק ואני גם לא אביא את כולה, אבל את ההצהרה הבאה שלו אי אפשר שלא לרשום: "אתה רוצה סקופ?" הוא שאל אותי, "אני אגיע עד לליגה השנייה לפחות". הרמתי גבה ושאלתי מאיפה כסף אבל הוא המשיך וטען: "אם לא הייתי מאמין בזה, לא הייתי אומר. נמצא כסף, נעשה קבוצה חזקה ונגיע לשם. זה החלום שלי".

חולם על ליגה לאומית. אלי כהן
דרך אגב, היה גם משחק. נכון, כמו שציינתי קודם לא קבע הרבה, אבל היה מאוד מעניין.
אם לשפוט לפי 77 הדקות ששוחקו (נגיע לכך בהמשך) אי אפשר היה לדעת מי הקבוצה שבמקום החמישי ומי במקום ה-13. נתניה הייתה טובה יותר לאורך דקות רבות המשחק ורק במזל התוצאה לא הייתה משהו כמו 0:4 לזכותה.
זה התחיל בדקה החמישית כאשר פספוס של שוער קלנסוואה, פיראס נסראללה, כמעט ויצר שער לנתניה, אך ציון זוארץ לא ניצל את המתנה שקיבל ובעט החוצה.

חמש דקות חלפו ורשמנו את השער היחיד במשחק. נגיעת יד של אחד משחקני קלנסוואה ברחבה הביאה את השופט, דור בשן, לשרוק לכדור עונשין מ-11 מטרים לזכות המארחים. דני ברוק ניגש לבעוט וזה 0:1 לנתניה.

שער מוקדם. ברוק כובש

וחוגג
קלנסוואה ניסתה להגיב וכדור חופשי של מוחמד גנאם (גם אליו נגיע בהמשך) נעצר בקלות בידיים של קובי סיטבון, שוער נתניה.
נתניה המשיכה להיות מסוכנת ושוב היה זה זוארץ שבדקה ה-37 יכל לכבוש את השני של קבוצתו במשחק, אך פגש רק את המשקוף.

כמעט השני. הכדור של זוארץ ניתז מהמשקוף
ממש לפני השריקה להפסקה קיבלנו רגע של מחלוקת. כדור חופשי של פאדי זמירו האורח פגש את הקורה של סיטבון והגיע לזכריה סלטאן שניסה לכבוש, אך סיטבון את עצר הכדור ממש על קו השער.
בשן שרק לסיום המחצית הראשונה, אך שחקני קלנסוואה חשבו שהכדור עבר את הקו וניסו לשכנע את השופט, אך ללא הצלחה, 0:1 לנתניה בהפסקה.

עבר או לא עבר? סיטבון מלקט את הכדור על קו השער

הטענות לא עזרו. שחקני קלנסוואה מנסים לשכנע את השופט
האורחים פתחו את המחצית השנייה בלחץ על מנת להשוות. בדקה ה-53 טענו האורחים לפנדל לאחר ששחקן שלהם נפל ברחבה, אך ללא תגובת השופט. נתניה יצאה למתפרצת ויוני פרץ הגיע לאחד על אחד מול נסראללה, אך נבלם ורשם החמצה ענקית.

יכל אולי לסגור עניין. נסראללה בולם את פרץ
בדקה ה-63 החל המשחק להתחמם. וובט בלאצאו מנתניה ומוחמד גנאם מקלנסוואה החליפו ביניהם דחיפות וספגו צהובים. גנאם אף מחא כפיים לעברו של השופט וראה צהוב שני ואדום והותיר את קבוצתו בעשרה שחקנים.

רגע מיותר. הדחיפות

הצהובים

וההרחקה
שתי דקות חלפו וגם נתניה נשארה בעשרה שחקנים. ציון זוארץ פרץ לרחבה ונתקל בשחקן יריב. לפתע שלף לו בשן כרטיס אדום והורה לו את הדרך החוצה. אף אחד בספסל של נתניה לא הבין את פשר ההרחקה. "הוא מחזיר להם", צעק כהן בעצבים. לבסוף יצא לי לשאול את בשן והוא הסביר שלאחר הנפילה שלח זוארץ בעיטה לעברו של אותו שחקן. טוב, הוא ראה יותר טוב מאיתנו.

כנראה שבעט. זוארץ לא מבין על מה ולמה הורחק
חלפו להם שבע דקות והרגע הכי קשה במשחק הגיע. בלאצאו נותר לבדו מול נסראללה שיצא מולו היטב. השניים נתקלו אחד בשני, אך לרוע מזלו של נסראללה, הפציעה שלו הייתה קשה בהרבה.
נסראללה פתח את הראש ולמקום הוזמן אמבולנס שהגיע תוך עשר דקות. על הספסל של קלנסוואה לא היה שוער מחליף ובקבוצה ידעו שאם המשחק יימשך הם יצטרכו להכניס לשער שחקן שדה.
בסופו של דבר, ולאחר התייעצות עם המשבץ, שרק בשן לסיום בטענה של חוסר ערך ספורטיבי. "החלטתי לשרוק מכיוון שלשחקנים אין כל כך חשק לשחק לאחר מקרה כזה", סיכם בשן בסיום.
אנשי נתניה עוד ניסו לשנות את ההחלטה, אבל הניסיונות שלהם לא צלחו.
"שערורייה, תראה איך הם שמחים על ההחלטה", אמר לי כהן בסיום.
שתי הקבוצות יוזמנו כנראה למשחק חוזר בשבוע הבא (17/5) שיתחיל מ-0:0.

השתלשלות העניינים. התיקול

הכאב של נסראללה

האמבולנס מגיע

בשן מסביר לאנשי הקבוצות את החלטתו לשריקה

גלריית התמונות

תגובות

+ הוסף תגובה
1
החלמה מהירה לשוער
(חובב: 00:44 08-05-2013)
יותר חשוב מהכול

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?