נאה דראושה, נאה מקיים

שלושער של עבודי דראושה ושער נוסף של אחיו, אחמד בישל את השלושה) סידר להפועל איכסל מפגש על העלייה לליגה א' עם מכבי כפר קנא לאחר שחלפה בקלילות על פניה של הפועל כאוכב שעצם הגעתה למעמד הוא הפתעה גדולה

במהלך כל העונה השתרכה הפועל איכסל מאחורי יריבתה העירונית, אחי ומאחוריה של טורעאן שהייתה היחידה שאיימה בשלבים מסוימים (ומעטים) על השליטה המוחלטת של בית שאן בליגה.
רצה הגורל ובשני משחקי הפלייאוף היא פגשה את שתי יריבותיה הגדולות וחלפה על פניהן, לא בקלות יש לומר. את טורעאן היא ניצחה בדו קרב פנדלים ואת אחי ניצחה 0:1 לאחר שזו החטיאה פנדל בדקות הסיום.

מולה התייצבה ההפתעה הגדולה של משחקי הפלייאוף הצפוניים: הפועל כאוכב שאיש ממש לא ספר אותה. כאוכב הדיחה בסיבוב הראשון את בני כאבול ובשני את בני עראבה שהפתיעה את מג'ד אלכרום.

"לא בנינו קבוצה לעלייה", אמר לפני המשחק היו"ר של כאוכב, עלי חליל וצדק באיזשהו מקום. הקבוצה שלו לא היוותה יריבה לאיכסל בשום שלב של המשחק, אולי רק כשזו הורידה מעט את הרגל מהדוושה.

כ-1,000 צופים (יותר מחצי מאיכסל) הגיעו למשחק בעילוט שהיה למעשה הצעד האחרון של המנצחת בדרך לקרב הממשי מול מכבי כפר קנא על הכרטיס הנכסף לליגה א'.

יותר מחצי מאיכסל. האוהדים (צילום: חאדר אניס)
כבר בדקה ה-3 היה ברור מי בעלת הבית במגרש. אחמד דראושה קיבל ממסירה מעזרא דסטה, עבר שני שחקנים של כאוכב ומ-20 מטר שיגר בעיטה מדויקת בחצי גובה כשלשוער כאוכב, חאלד עאזם לא היה סיכוי. 0:1 לאיכסל.שליטה של איכסל מהפתיחה. אחמד דראושה כובש וחוגג (צילום: חאדר אניס)
איכסל המשיכה לשלוט ובדקה ה-29 מסר כפרי אזולאי עומק לאותו דראושה, זה שוב עבר שני שחקנים אך הפעם שלח רוחב לאחיו, עבדאלסאלם (עבודי). זה עבר השחקן שלו ומול עאזם קבע 0:2 לאיכסל.איכסל לא הרפתה. עבודי כובש את השני (צילום: חאדר אניס)
זו לא הרפתה והמשיכה ללחוץ. בדקה ה-30 שיגר אזולאי כדור מ-25 מטר לעמוד השער. דקתיים מאוחר יותר בעט שוב לקורה הפעם מכדור חופשי מרחק 20 מטר מהשער.

בדקה ה-35 בעט דייגו וקסשטיין מתוך הרחבה, עאזם הדף לקרן שלא נוצלה. בבדקה ה-37 שלח דסטה עומק לאחמד דראושה שמסר שוב רוחב לעבודי מ-5 מטר בעט, עאזם הדף. 
שני שערים, שתי קורות ושתי הצלות של השוער במחצית אחת. 0:6 במדד ההצלחה של איכסל.


מדד הצלחה 0:6. עזאם עוצר את עבודי (צילום: חאדר אניס)
המחצית השנייה לא בישרה על שינוי וכאוכב נותרה חסרת אונים מול המחץ של איכסל. בדקה ה-51 קיבל אחמד עומק מ-וקשסטיין, חדר לרחבה, ראה את עבודי חופשי לחלוטין, שלח את הכדור לעברו וזה מקרוב דחק פנימה, 0:3 לאיכסל.
המחצית השנייה לא בישרה על שינוי. אחמד מבשל לעבודי (צילום: חאדר אניס)
בדקה ה-63 שלח וקסשטיין מסירה לאחמד בין שני שחקני כאוכב, האחרון הסתנן פנימה אך בעימות אחד על אחד עם עאזם, הייתה ידו של השוער על העליונה. בדקה ה-68 מסר עבודי לאזולאי שבעט מחוץ לרחבה, עאזם הדף בקצות האצבעות לקרן.

בדקה ה-70 הצליחה כאוכב להשיג שער כבוד. איברהים אבו סאלח מסר לנאיף חוסין שניצב מול השוער הוותיק, אסעד אסעד, עבר אותו וצימק ל-3:1.

למרות שהשער לא הגיע מהפך במגמת המשחק וניצחונה של איכסל לא היה מוטל בספק ולו לרגע. בדקה ה-90 הגיע הקינוח. אחמד ואזולאי החליפו דאבל פס בינהם, הכדור חזר לאחמד ששלח עומק לעבודי וזה מול השוער היוצא לא התקשה וקבע את תוצאת המשחק, 1:4 לאיכסל.
הקינוח. הרביעי של איכסל והשלישי של עבודי (צילום: חאדר אניס)
שפט היטב זיו אדלר עם הקוונים יעקב ברק וערן ישראלי.

ביום רביעי באותו המגרש תפגוש איכסל את מכבי כפר קנא בקרב ישיר על הכרטיס לליגה א'. יהיה מעניין.מחכים לכפר קנא. הפועל איכסל חוגגת (צילום: חאדר אניס) 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
יש שחקנים יהודים בקבוצות האלו למה לא לכבד אז מה אם המשחק בין שתי קבוצות ערביות אני חלילה לא בא ממקום של גזענות אני מקווה שתתייחסו לתגובתי שיהיה חג שמייח ...ושהפועל עמאד אכסאל תעלה ליגה אמן
2
נאייף חסין
(מישהו : 21:55 13-05-2013)
איפה נעלמת ארבעה פעמים אחד על אחד מול שוער והחמצת כנראה שהתסריט מלפני 3 שנים עם בני טמרה חזר על עצמו וייצמן יער בשבילכם

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?