"לא מתאים לאור עקיבא מקום אחרון בליגה ג"

אור עקיבא הידועה כמקום שגידל כישרונות רבים בקרב שחקני האזור נמצאת על פרשת דרכים. מחלקת הנוער נמצאת בתהליך של פריחה מחדש אם כי הבוגרים אכזבו כשסיימו במקום האחרון. היו"ר מירו דבדה מסביר בראיון ל"דאבל פס"

 ליאור רפאלוב (ברוז', בלגיה), ערן לוי (בית"ר ירושלים), אמיר אדרי (מכבי חיפה), מושיקו בלביליה (הפועל מגדל העמק) הם רק חלק מכישרונות שגדלו באור עקיבא. מדובר באחד היישובים שהצמיחו כמות גדולה של כישרונות לכדורגל הישראלי, לפחות מבחינת האחוזים.

למרות זאת, דווקא בשנים האחרונות נראה כי הכדורגל באור עקיבא בדעיכה גדולה. שיאה היה בעונה החולפת כשהקבוצה הבוגרת סיימה במקום האחרון בליגה ג' שומרון. למעשה מכבי אור עקיבא הייתה אחת מהקבוצות הגרועות בישראל.
בניגוד לבוגרים, מחלקת הנוער של המועדון ממשיכה בבנייה מחדש ובעונה החולפת נראה כי התייצבה. במחלקה מספרים כי בשנים האחרונות אין כישרונות גדולים ומי שנחשב ככזה עוזב עוד בגילאים הצעירים למחלקות נחשבות כמו בית"ר טוברוק ומכבי נתניה.
בראיון נדיר מספר דבדה על העונה שעברה ועל העתיד שצופה למועדון ולעצמו.

איך הייתה העונה האחרונה של מכבי אור עקיבא כמועדון לדעתך?
"מבחינת המחלקות הצעירות הייתה לנו עונה טובה ומסודרת. גם בית ספר לכדורגל הוכיח את עצמו והביא לנו המון גאווה. הקבוצה הבוגרת היא סיפור אחר לגמרי. בתחילת העונה החליט ראש העיר לא להשתגע מבחינה תקציבית ושרק שחקנים מקומיים ישחקו וזה מה שהיה. לא עמדנו בציפיות. מסכים שלא מתאים למקום כמו אור עקיבא להיות במקום אחרון בליגה ג".

מה בעצם קרה ?
"תראה, במשך שלוש השנים האחרונות אור עקיבא התבססה על שחקנים מחוץ ליישוב. לפני שנתיים הייתה לנו קבוצת נוער מוכשרת והכוונה הייתה שהשחקנים שלה יעלו לבוגרים. בפועל רובם בחר להתגייס לקרבי ופרשו מכדורגל. שנה אחרי כן, הקבוצה הייתה מורכבת כולה משחקנים מחוץ לאור עקיבא עם מאמן מקומי. זה לא הצליח. העונה הזאת הוכיחה לכל הקשקשנים שהשחקנים מאור עקיבא פשוט לא מספיק טובים. לקראת בעונה הבאה אני מתכוון לשבת עם ראש העיר ולבדוק את הקצוב של הקבוצה. אני מודע שקשה הדרך מליגה ג' חזרה לליגה ב".

אתה נמצא הרבה זמן במועדון. כמה לך באופן אישי הייתה קשה העונה הזאת?
"מאוד קשה, לא הייתי פעיל במיוחד העונה כי לא הייתה השקעה. אני מקווה לראות שינוי בעונה הקרובה".

אור עקיבא מוכרת כמועדון שמגדל כישרונות, לאן זה נעלם ?
"אני בעצמי גידלתי לא מעט כישרונות כאן. היום כבר אין שחקנים כאלה ובכלל כל ילד שמגיע לגיל 13 ההורים שלו חושבים שהוא מסי, אז לוקחים את הילד למכבי נתניה או טוברוק וזה גומר אותנו".

לא מזמן דיברו על איחוד ביניכם למ.ס. גבעת אולגה?
"הדיבורים האלה היו בעונה שעברה. איחוד החובות של אז ותקציב השחקנים הסתמך על מיליון שקל וזה היה גדול עלינו. באופן כללי אין לי שום בעיה לחשוב על דרך משותפת עם אולגה".

אין כישרונות מקומיים. בלביליה

לא מעט אנשים בליגות האלה אומרים כי יותר קל לסגור את המועדון מאשר לנהל אותו?
"אין ספק שהיום מאוד קשה להחזיק מועדון בליגה ג'. כל שחקן רוצה שכר וצריך לעשות ביטוחים ולדאוג להסעות ולכן אני חושב שהרשות המקומית חייבת לעזור. אפשר להתווכח עד כמה צריך לעזור, אבל חייבת להיות עזרה".

לסיום עוד כמה זמן נראה אותך במגרשים?
"הרבה אנשים אמרו לי שהם רוצים לקחת את הקבוצה ונתתי להם. אחרי חודשיים החזירו לי אותה. אור עקיבא היא בלב ובנשמה שלי. כל עוד אוכל, אעזור ואתרום לכדורגל ולספורט באור עקיבא".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אולגה ואנחנו זה אותו דבר תהיה לנו אחלה קבוצה ואחלה קהל גם לאולגה וגם לאור עקיבא יש קהל גדול אז למה לא בהשקעה חד פעמית עולים שתי ליגות מ.ס גבעת אולגה אור עקיבא בעה'
2
מבחירה לא נכונה של מאמנים עד לבחירה לא נכונה של שחקני חיזוק ושיחרור שחקני בית לקבוצות אחרות ביגלל מוסר תשלומים גרוע חייבים לפעול לאיחוד עם אולגה
3
אינסטלטורים
(מיואש: 17:08 30-06-2013)
ככה זה כשיש לך מנהלים שלא סיימו כידה ח' בלי להעליב . מלצרים ורצפים

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?