ההצגה הכי טובה בעיר

עוצמה חולון לא ריחמה על צפרירים, הלמה בה שלוש פעמים ללא מענה והשיגה ניצחון בכורה העונה. הדרבי הראשון של צפרירים הסתיים במפח נפש. שתי הקבוצות עדיין בתחתית הטבלה.

פעם, בשנות ה-80 וה-90 ואפילו בתחילת המילניום, צפרירים חולון הייתה בליגת העל. כן, היו זמנים שהמגרש ליד משרד הרישוי אירח שמות כמו אייל ברקוביץ', אבי נימני ואלי אוחנה, אבל מעונת 2000/1, העונה האחרונה של החולונים בליגה הראשונה, הקבוצה לא מצליחה להתרומם והירידה בין הליגות הייתה תלולה.

ביום שישי האחרון נפל דבר בעיר – דרבי. טוב, אז היו דרבים בין עוצמה חולון לבית"ר חולון וא.ס. חולון, אבל דרבי בו צפרירים משתתפת, עדיין לא קרה.

"היו דרבים של הפועל חולון מול בית"ר עוד לפני האיחוד עם צפרירים", מספר לי סעדיה מור חיים, מנהל צפרירים, "אבל כקבוצה המאוחדת זה עוד לא קרה". מנגד, הרצל בוסתנאי בעלי עוצמה, רק חיכה לרגע הזה: "זהו רגע היסטורי".

אז נכון, דרבי של חולון עדיין לא מתקרב לדרבים של חיפה, ת"א או פ"ת, ואפילו לא של רחובות, אבל האווירה המתוחה הורגשה אצל כל הצדדים, בטח ובטח כשמדובר במשחק תחתית.

ביציע אנשים חיפשו את ראש העיר, מוטי ששון. שמעתי מישהו אומר שכדורגל לא מעניין אותו. מי שלא יודע, ראש העיר הוא חובב ספורט נלהב, אך עיקר המשאבים הולכים לחינוך וטיפוח העיר.

גם המספרים ביציע לא מתקרבים לדרבים הגדולים, אבל ספרתי בערך בין 100 ל-150 צופים. גם יפה. אמרתי בשקט לבוסתנאי שאם הוא היה מוכר כרטיסים הוא היה עושה קופה נחמדה. הוא חייך.

בין 100 ל-150. חלק מהצופים שהגיעו.
כשהקבוצות עלו לכר הדשא אפשר היה כבר לחוש את המתח באוויר. השופט, טל אלגרבלי, ביקש לשמור על משחק הוגן ושלח את הקבוצות למרכז המגרש. אני לא נוהג בדרך כלל לצלם לחיצות ידיים לפני משחקים, אבל בחייאת, רגע היסטורי. מה, לא נעשה תמונה?

רגע היסטורי. לחיצות הידיים לפני המשחק.
מן הרגע הראשון ראינו מי בעלת הבית. עוצמה הייתה טובה יותר ושלטה במגרש, אך דווקא ההזדמנות הממשית הראשונה הייתה של צפרירים. ציון רחמים הגביה כדור קרן שנחת על הראש של ר משען, אך הכדור נבלם בדרך לרשת.

שמונה דקות חלפו ועוצמה הגיעה להזדמנות פז. קרן של דין קוליה מצאה את גיא סרוסי חופשי בתוך תיבת החמש. סרוסי רק היה צריך לשאול את שחר גרבובסקי לאן לבעוט את הכדור, אך התבלבל ובעט דרדלה החוצה.

בדקה ה-20 ניסיון של רועי גליקשטיין הלך מעל השער ואז הגיעה הדקה ה-35. מוסא בן השתלט על הכדור בתוך הרחבה ומול גרבובסקי בעט פנימה, 0:1 לעוצמה בהפסקה.

שער היסטורי. בן חיים מכניע את גרבובסקי.
שתי דקות בתוך המחצית השנייה נראה היה שהדרבי אולי יתאזן. עידן אשכנזי מעוצמה ראה צהוב שני ואדום והותיר את קבוצתו בעשרה שחקנים למשך כמעט מחצית שלמה.

אדום מיותר. אשכנזי (מספר 8) מורחק.
למרות זאת, ההרחקה העירה דווקא את עוצמה ששלטה במגרש ללא עוררין. בדקה ה-63 בן חיים כמעט וכבש את השני ישירות מהקרן, אך הכדור שלו פגע במשקוף ויצא החוצה.

כמעט השני. הכדור של בן חיים נהדף מהמשקוף.
חמש דקות חלפו ובן חיים כבש את השני. כדור חופשי על סף הרחבה נפסק לזכותה של עוצמה, בן חיים לקח אחריות ושיגר את הכדור אל בן החיבורים של גרבובסקי, 0:2 לעוצמה.

לא היה לו סיכוי. גרבובסקי מלווה את הכדור של בן חיים שהולך פנימה.

והולך להוציא אותו מן הרשת.

חוגג צמד. בן חיים (משמאל).
בדקה ה-74 עוצמה סגרה עניין. דין קוליה הוכשל ברחבה, השוער אבי ביטון לקח את הפנדל אך שלח אותו לקורה, הכדור הגיע באגף לבן אלוני שהגביה היישר לראשו של אדיר שמשי שנגח פנימה, 0:3 ענק לעוצמה.

לא נכנס. הכדור של ביטון פוגש את הקורה.

אך שמשי נוגח פנימה מההגבהה של אלוני.

וחוגג.
צפרירים עוד ניסתה לעשות משהו, אך זה פשוט לא היה היום שלה. שירקת הסיום מצאה חבורה חולונית אחרת צוהלת ושמחה. שאלתי את הרצל אם הם עכשיו הקבוצה הבכירה בעיר. "את זה אתה אמרת, אני לא יוצא בהצהרות", הוא חייך.

טוב, אז אני אומר. נכון ל-25.10.2013 ולפחות עד הדרבי הבא, עוצמה חולון היא הקבוצה הכי טובה בעיר.

לא יוצא בהצהרות. הרצל בוסתנאי.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
איפה שלומי שלמה
(צפרירים חולון: 23:33 27-10-2013)
הם הוא היה התוצאה היתה הפוכה ללא ספק. וינר בנשמה איך ויתרנו עליו טעות שנשלם עליה עוד בירידה שיכון נהנים מימנו מקום ראשון אני מקנא
2
עוצמה מנצח את צפרירים וואוו לאן הגענו
3
מוסא בן חיים קבלן עליות מי שרוצה לעלות ליגה רק מוסא בן חיים קבלן עליות במשך הקריירה המפוארת שלו העלה 8 קבוצות ליגה.
4
חייב לציין שצפרירים חולון זאת קבוצה חלשה
(קבוצה פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח: 08:17 28-10-2013)
מאוד מתאימה לליגה ג אמצע טבלה..עשו שם הרבה טעויות השנה כפי שבמכבי חיפה עשו טעויות ומינו מאמן חסר ניסיון ובחירת שחקנים כושלת..אני לוקח 11שחקנים מהרחוב נותנים לצפרירים חולון 5חתיכות בושה של קבוצה.
5
קוסם
(גיגי: 17:49 28-10-2013)
גיגי זה קוסם מעלים את צפרירים ואת הכסף מיכאלי אולי תתחיל לתת כסף מאשר קללות יה מנחוס יש קונה לקבוצה וגידי לא מוכר ליגה גגגגגג
6
פרגנו לעוצמה חולון
(משה: 16:30 28-10-2013)
עושים שם עבודה טובה !!הם עוד יפתיעו העונה.
7
מה אתה משווה את מה שיש לאלי משען בחולון!! גרוש וחצי!
8
גליקשטיין
(יאלה נחלת: 17:55 28-10-2013)
גליקשטיין בדרך לנחלת ואז צפרירים בכלל יתרסקו
9
התקציב לא גדול
(שיכוניה : 19:36 28-10-2013)
והתקציב לא גדול כמו שאתה חושב שלומי לכח שחקנים שבנא אותם מגיל 6 והם מחזירים לא על המגרש ולגבי גלקשטין הם היה רוצה גם אותו היה לוקח כול שחקן רוצה לשחק אצל שלומי אבל הוא פשוט ריחם על צפרירים אז שנחלת החלשה תהנה מימנו לפחות יהיה לנו יריבה שקולה בדרבי
10
איפה כל הסגל מהשנה שעברה
(צפריר: 22:38 28-10-2013)
טל מנחם.יהונתן.דור תוםדניאל.אסי אהרונוב.איציק קדושים.מיכאל רובינוב.אלירן שמש.עידן כהן.
11
יוסי חקים
(עוצמה מלחמה: 20:48 30-10-2013)
המאמן מספר אחד בליגה הימור שלי עוצמה לאט לאט התחברו והם ירוצו חזק על העליה
12
איפה השחקן של צפרירים
(מוסא כהן: 20:31 24-12-2013)
מוחבר מוחבר מוחבר עדיין פצוע ?

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?