קופסה קטנה שלי

שחר ילין בטור אישי מרתק על הראיון של מאור בוזגלו שגרף תגובות מרעישות

מאור בוזגלו. השידור בלייב שעשה לעצמו בפייסבוק הראה שמאור יודע לחשוב מחוץ לקופסה ולהיות יצירתי גם מחוץ למגרש הכדורגל. 4% רייטניג לא הולכים ברגל. יש תכניות דגל בטלויזיה וברדיו שלא מגיעות למספרים האלה. לא פחות חשוב ויש כאלה שיאמרו שזה הכי חשוב, בוזגלו הציב לתקשורת מראה מול הפנים. נו מור פייק ניוז. רוצים דיווח אמתי ואמין לגבי מה שקורה? שאלו אותי און פלאג ואנ פילטר. "אל תערכו אותי" אמר. מאור מתרגל מהר לחיים החדשים בעת הנוכחית. המדיה משנה פניה במהירות. לא רחוק היום והדיווחים יחזרו להיות כפי שהיו בעבר הרחוק: יבשים ואמינים וללא תוספת פרשנית ואינטרסנטית. כפי שצריך להיות.

כמה פעמים קורה לנו שאנו רואים וצופים בטלויזיה בתמונות מסוימות ו/או שומעים ברדיו ראיון כלשהו ו/או קוראים בעיתון ובאתרים השונים ציטוט כזה או אחר, כשלפתע השדר/קריין/פרשן מתאר בפנינו מציאות שונה לחלוטין? כאילו משית את מפת המציאות שלו והאג'נדה שלו ומשאלות ליבו אל תוך העולם שלנו. אנו רואים ושומעים וחשים זאת בתכניות המלל בספורט ובפוליטיקה. ולעזאזל כוונת המשורר. זהו הפייק ניוז חברות וחברים. נו מור. אט אט יבינו עוד ספורטאי ועוד פוליטיקאי שאין צורך במתווך תקשורתי מוטה מראש כדי להעביר מסרים. ותודה לפייסבוק ולטוויטר ולשאר דומיהם. תחי האמת.

ובחזרה לדשא. השבוע התפרסמו נתונים מעניינים אודות אחוזי ההצלחה של מאמני ליגת העל. חוץ מברק בכר שנותר בודד בפסגה ועוד אחד או שניים שגירדו 50% הצלחה, כל השאר למטה מכך. חלקם גם שיחקו והשתתפו במשחק הכיסאות ודילגו מקבוצה אחת לאחרת.

הייתי מציע והנה אני מציע ,לראשי קבוצות ומועדונים בליגת העל וגם בליגה הלאומית וכמובן לסוכנים שלהם עם ריח האפטר שייב: בליגות הנמוכות יש לא רק שחקנים נפלאים ומהפנטים אלא גם מאמנים מוכשרים וצעירים ורעבים וש"מתים" להוכיח עצמם. מתמצאים היטב ברזי משחק הכדורגל המודרני והמתחדש ובצרכים העוטפים אותו. עשו עליהם סקאוטינג כמו על שחקנים. עיינו בסטטיסטיקה שלהם לאורך זמן. שאלו לגביהם. שבו איתם. התרשמו מהם. ויש הרבה כאלה. עכברי כדורגל אמתיים. אנכי ואתם פוגשים אותם בשבתות במחלקות הנוער ובימי שישי בליגות הנמוכות. אלה המאמנים של ה עכשיו. של ההווה. ושל עתיד. עשו מעשה בוזגלו וצאו מהקופסה. לא ננסה לצאת ממנה - לא נדע. לא נדע - לא נתקדם. לא נתקדם - נלך לאחור.

במחשבה שנייה:
1. הרוש וקליימן, בתגובות שלהם, הצדיקו את ההחלטות של אלישע לוי.
2. אני זוכר את הפרשן היהיר שזלזל וזלזל וצחק על טאלב טוואטחה בתחילת העונה. "מי תהיה הקבוצה הפראיירית בארץ שתקלוט אותו בחזרה בינואר?". פייק ניוז כבר אמרנו?
3. קלייני, הבלם ו"הרוצח" השקט של יובנטוס ונבחרת איטליה מסיים או טו טו לימודים לתואר שני במנהל עסקים, ממש בסמוך לגמר הצ'מפיונס. כך עושים זאת נכון.

שלכם,

שחר ילין - מנטור ומאמן מנטאלי בספורט.

הכותב הינו בוגר פסיכולוגיית ספורט
ומכללת ICU בית ספר למנטורינג ולאימון אישי


פייסבוק: שחר ילין - מאמן מנטאלי ומנטור ספורט
לטיפים נוספים בלוג: sye-mentor.blogspot.co.il
לפניה ולעצה אישית: yellin_s@bezeqint.net
 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

איך צמד המשחקים בין טבריה לכפ"ס יסתיים?