להפסיד ובכל זאת לנצח

שחר ילין בטור אישי על אחד מהספורטאים הגדולים בעולם הספורט - יוסיין בולט

יוסיין בולט. מרגיז ומכעיס כי לצד המורשת שהשאיר גדול הרצים למרחקים קצרים, בדיוק כמו בכדורגל, יזכרו ויזכירו לו תמיד את המשחק האחרון שלו. אומרים שדברים לא קורים סתם. עובדה: האופן בו התנהל בולט בשנה האחרונה, מינימום אימונים ומוכנות לצד הכנות של חובבן (גם אם היה פצוע), עשה חסד עם עולם הספורט בכלל והאתלטיקה בפרט. יש צדק. כי במדליות זוכים ולא מקבלים אותן על מגש. אפילו הגדול מכולם.

לצד זאת, הוכיח בולט שהוא ספורטאי אדיר גם מחוץ ללוח השעונים, כשהיה הראשון לברך בסיום הריצה ל 100 מ' את גטלין שהביס אותו זה הרגע ולחבק אותו. וכל זאת לעיני ולמשמע אצטדיון מלא, שבא לצפות בתופעה מג'מייקה בפעם האחרונה וששרק בוז לגטלין, לפני ובמהלך ובסיום הריצה, כיוון שבעבר הושעה ל 8 שנים(קיבל חנינה ל 4 שנים) בגין שימוש בסמים אסורים. ובטוח שקל זה לא היה עבור בולט.

בריצה האחרונה שלך, במופע האחרון שלך, בהדרן של העשור, לקרוס כמו טירון. ועדיין לבוא ולפרגן ליריבך המושבע שקטע לך את חלום השלמות. אני אזכור זאת באותה נשימה עם השיאים האלמותיים שלו. כי הכל קשור בהכל.

ואת ההיפך מכך ייצגו חבריו של בולט לנבחרת השליחים ל 200 מ', שתלו את הסיבה לפציעה המפורסמת בעולם בשידור חי, באיחור של 40 דקות מלוח הזמנים המקורי להזנקת המירוץ. עלובי החיים. ויוסיין, כפי שכבר למדנו, יודע שהסיבה האמתית נעוצה בפיסקה הראשונה שקראנו כאן, אודות התנהלותו בשנה האחרונה. ספורטאי "אמיתי" מבין שמה שלא בשליטה שלא פשוט לא בשליטה שלו וכל התעסקות בדברים מסוג זה מבזה אותו. לכן שלא כמו חבריו מילא פיו מים בנושא ותחת זאת בחר להודות לכולם ולהיפרד כמו ג'נטלמן. כך גם אזכור אותו.

מעמד הפועלים. מחזור גביע הטוטו האחרון בליגה הלאומית הפגיש את הפועל תל אביב עם הפועל פתח תקווה. שתי האימפריות שבעבר ידעו ימים יפים יותר בליגה הבכירה, אליפויות, גביעים וקהל אדיר, משלמות היום את מחיר ההתנהלות הבזיונית על פני שנים. החטא ועונשו. "ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב".

שלכם,

שחר ילין – מנטור ומאמן מנטלי בספורט.

הכותב הינו בוגר פסיכולוגיית ספורט, מאמן NLP
בוגר מכללת ICU בית ספר למנטורינג ולאימון אישי


לטיפים נוספים בלוג: sye-mentor.blogspot.co.il
לפניה ולעצה אישית: yellin_s@bezeqint.net
פייסבוק: שחר ילין מאמן מנטלי. 
 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?