דרכו של סוכן

שחר ילין בטור אישי ומרתק על סוגיית סוכני השחקנים בליגות הנמוכות, וגם: מקרה ערן זהבי

בצבא נוהגים לומר שפעם אחת זה מקרה, פעמיים זה צירוף מקרים, פעם שלישת – זו כבר שיטה ודרך.

חלק לא מבוטל של המתאמנים שלי הם שוערים. מבחינתי ומבחינתם זה אך טבעי כיוון ששימשתי בעברי כשוער. לשניים מהם, המשמשים כשוערים צעירים ובתחילת דרכם בליגה א' + ב' קרה דבר מקומם ומכעיס שמאיים על התפתחות הקריירה שלהם. זה התחיל בשיחת טלפון שקיבלו מ"סוכן שחקנים". משם ועד למפגש עם הסוכן, בו נתן להם להרגיש שהם מינימום שוערי נבחרת, שאצלו הם יתקדמו ויקודמו וירוויחו כמה שקלים הדרך הייתה קצרה. וכמובן הבטחות על גבי הבטחות. רק שיחתמו לו וירשמו אחר כך צ'ק. רצוי מזומן.

מאחר ואני מקפיד לתת למתאמנים שלי לקבל החלטות בעצמם, כל שנותר לי הוא רק להעיר ולהאיר להם את הדרך אליה הם נוסעים באמת - אפילו זה נוגד את החלום שלהם. ובשני המקרים צדקתי, לצערי הרב.

שבועיים אחרי שחתמו ואצו רצו להתאמן בקבוצת החלומות שסידר להם "הסוכן", הכל התפוגג והתפוצץ להם בפרצוף. לאחד אמרו שאין להם כסף לשלם והם אמרו זאת לסוכן מראש, לאחר אמרו כי לא ניתן לחתום מולו מאחר ואותו "סוכן שחקנים" מצוי איתם בימים אלה על מסלול התנגשות, מה שהתברר אחר כך כשקר מוחלט.

בשני המקרים התוצאה הייתה זהה והרסנית: השוערים הצעירים תקעו לעצמם מקלות בגלגלי ההצלחה והשאיפות לתקופה לא מבוטלת והכי גרוע - ההסכם עם "הסוכן" תקף לשנה וחצי קדימה והכסף כבר נחת אחר כבוד בחשבון העו"ש שלו. הפך אותם למסורסים.

היזהרו שחקנים ושוערים יקרים. עצם העובדה שמדובר בשני "סוכנים" שונים (לא נעשה להם פה שיימינג) מראה שיש פה דפוס התנהגות אצל חלק מה"סוכנים" המתרוצצים בליגות הנמוכות. אנשים לא טובים מנצלים את חלומם של נערים/בוגרים להתברג במפת ועולם הכדורגל על כל המשתמע מכך. הם מנצלים את טוב ליבם, את היותם בוסר, את היותם חולמים בגדול מגיל צעיר, את חוסר ההכרות שלהם עם מסדרונות הכדורגל החשוכים של הליגות הנמוכות בישראל. אל תחתמו מיד! ראשית המתינו לתוצאות השידוך של "הסוכן", בדקו אותן בפועל וראו האם ההבטחות אכן מתממשות. דאגו להכניס סעיף זה לחוזה/הסכם. סוכן אמתי ומהימן יפרגן לכם ויישר קו. ומי שלא יעשה כך? התגלה פרצופו האמתי והכי חשוב -הצלתם לעצמכם הקריירה.

המלצה: תנו להורים שלכם לקרוא טור זה.

וספיח לסאגה של ערן זהבי: אף אחד לא דיבר או כתב על זה, לפחות אני לא ראיתי ו/או שמעתי זאת. וכך היה: עוד בטרם שרק הקהל בסמי עפר בוז לזהבי שבעקבות כך החליט להיפרד בעצמו מתפקיד הקפטן לצמיתות, הייתה תקרית ביציעים המזרחיים. חבורת נערים שישבה עשרים מטר משמאלנו קראה לו בקריאות גנאי שהנייר כאן לא סובל. בהחלט עצוב ומגעיל. ומה עשה ערן "גנבו לי שתו לי" זהבי? הפסיק לשחק לרגע, הסתכל אליהם אל תוך העיניים וסינן בקול קללות שלא האמנתי שאני שומע. אחר כך הגיע כל השאר.
שפטו בעצמכם.

ערן זהבי (ערוץ הספורט)
במחשבה שנייה:
1. מי אתה עמראן אלקרינאוי?
2. הפועל באר שבע בלחץ?
3. קונור מקגרגור – ככה תרצה שיזכרו אותך?

שלכם,

שחר ילין – מנטור ומאמן מנטלי בספורט.

הכותב הינו בוגר פסיכולוגיית ספורט, מאמן NLP
בוגר מכללת ICU בית ספר למנטורינג ולאימון אישי


לטיפים נוספים בלוג: sye-mentor.blogspot.co.il
לפניה ולעצה אישית: yellin_s@bezeqint.net
פייסבוק: שחר ילין מאמן מנטלי.
 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
גילוי נאות, אני סוכן. צר לי שבחרת להכתים את כל הסוכנים עצם זה שלא פירסמת את שמם של הסורחים (כנראה זה המצאה שלך). אם אתה קורא לעצמך "מאמן מנטלי", "פסיכולוג ספורט" אז בטוח שאתה לא. ככה לא מתנהל איש ספורט. ככה לא יוצרים פרסום על גבם של הרבה אנשי מקצוע..
2
לא צריך שיימיניג
(Tiktak: 17:19 04-09-2017)
עם עובדות לא ניתן להתווכח . יש סוכנים גם שלא מסתירים את זה לוקחים 3500 שח מבטיחים לשחקן מבחנים בקבוצות ליגה א כאילו זה פריימר ליג או המקסימום אימון אחד בקבוצה מליגה לאומית ומסכמים אם המאמן שישחרר אחרי אימון אחד המשפט יש לי מספיק שחקנים בעמדה שלך.
3
גילוי נאות, אני סוכן. המשך לתגובתי מקודם. יש מאמנים מנטלים שבאים להרוס שחקנים ולא לבנות אותם. כי אתה רוצה כנראה לנטרל שחקנים מסוכניהם הנאמנים. סכסכן, תחכן, אתה אלוף העירבובים, בושה שאתה מכתים כלל ענף שלם שפועל לטובתם וקידומם של שחקנים רבים.
4
ידידי הנכבד
(אבי : 16:19 05-09-2017)
ידידי הנכבד.אם אני הייתי כותב כתבה זו הייתי ישר כותב מיהו הסוכן.בשביל מה להפיל שחקנים אם כל כך ארבה שקרים והבטחות שווא.
5
ירון גלעדי הזהרו
(אמא של שחקן: 09:58 09-09-2017)
אכן תור חשוב. אך לצערי גם אנחנו נפלנו עם הבטחות שוה מהסוכן ירון גלעדי עד שקיבל את כספו ההבטחות היו בשמים אפילו לא עמד בחוזה הרשום שהבטיח לשלוח את בני להתרשמות בקבוצות נוכל ורמאי. אנחנו כהורים רוצים להיות בטוחים שנסינו לתת לילדינו את מבוקשתם.
6
ירון גלעדי נוכל ושקרן
(ניסים: 19:37 12-10-2019)
שילמנו 5000 שח וירון נעלם עם הכסף לא שמענו ממנו ..כל שיחה ירון ניתק את הטלפון הזהרו ירון גלעדי הנוכל וגנב

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?