מחוברים

מה קורה בחיים שאחרי הכדורגל? שחר ילין בטור אישי מרתק

אי אפשר להתעלם מסדרת כתבות מאלפת ומטלטלת (עם כוכבית, בהמשך נסביר מדוע) באתר וואלה ספורט, שכותרתה "תלויים", פרי עיטם של אופיר סער ועמית גולדשטיין. ממליץ לכל אחד מאיתנו לצפות בהן.

למי שטרם התעדכן, נגלה שמדובר בחיים של הכדורגלנים לאחר הפרישה אבל לא רק. שחקנים כמו יוסי מדר, נועם שוהם, עומרי קנדה, אורי אוזן, מנור חסן ואחרים מספרים מול המצלמה בגילוי לב נדיר ומהפנט על איך נראים החיים כשהכספומט של הכדורגל נסגר, ומשתפים מה קורה ומה הפיתויים כשאותו כספומט עדיין פעיל ומתרוצץ על הדשא בשבתות ובאימונים. הימורים, חו"ל, בילוי לילי באלפי שקלים, השקעות ששוקעות.

במהלך קריאתי נזכרתי איך לפני עשור פתחתי מיזם ראשון מסוגו בארץ שמטרתו להעניק מצנח זהב לספורטאים עם פרישתם. הקמתי בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה ועיריית פ"ת "מכללה לספורטאים פעילים". החזון היה להרים כיתות לימוד לתואר ראשון בה ילמדו ספורטאים בלבד. לקורס הראשון נרשמו בין השאר עומר וניצן דמארי, שניר דורי, גילי ורמוט.

שניר דורי וניצן דמארי כבר עם תואר שני או בדרך לשם. סיפוק עצום. הפרויקט זכה לסיקור והד תקשורתי רחב אולם לצערי נסגר לאחר שני קורסים, זאת מכיוון ששני השותפים המוזכרים למעלה מכאן היו מוכנים להירתם למיזם הראשון
מסוגו בארץ רק כשהיו מצלמות והבזקים וכתבות בעיתון. ברגע שצריך להכניס יד לכיס הם התנדפו. כמה מפתיע, הא?

ובחזרה לכתבה בשם תלויים. כנסו, תקראו ותפנימו. אל תגידו "לי זה לא יקרה", אלא פעלו כדי שזה לא יקרה! קחו ספר, הירשמו לקורס, התחילו ללמוד, חסכו בתבונה, קחו אחריות. יש לכם ולנו, הכדורגלנים, ים של זמן פנוי במהלך הקריירה. אז בואו ננצל אותו באופן אפקטיבי כך ש"כשנצא לאזרחות" נדע אנה ולאן מועדות פנינו.

ומדוע הכוכבית למעלה מכאן: מכיוון שאל לנו ליפול לרחמים עצמיים וללכת שבי אחר סדרת הכתבות תלויים, זאת מכיוון שהשחקנים והדוגמאות שיש בכתבה לא בהכרח מייצגים ומשקפים את האמת, בטח לא במלואה. רוב השחקנים (כולל אני למשל) כן ידע ויודע להתנהל עם הכסף. הרוב הדומם יודע לדאוג לעצמו ולהקים רשת ביטחון כלכלית לקראת הפרישה. אני כן יודע לספר שרוב השחקנים ששיחקו עימי בהפועל פ"ת הגדולה נמצאים היום במקומות נפלאים, הסתדרו והקימו משפחות
לתפארת. איני יודע האם בהמשך סדרת הכתבות יובאו גם דוגמאות כאלה, ייעשה עוול אם זה לא יהיה כך.

וכן, גם הנ"ל קשור לחוסן מנטלי חברות וחברים. כי נכון שחוסן מנטלי דרוש לתפקוד שלנו באימון ובמשחק, זה ברור, אך יותר מכך הוא מתגלה כשאין אימון ומשחק. כשאין מאמנים ברקע. מחוץ לחדר ההלבשה. שם – בחיים הרגילים – ורק שם – הכל נקבע. הכל.

במחשבה שנייה:
1. מישהו שמע סליחה ממרב מיכאלי?
2. ואפרופו הכתבה למעלה מכאן – לזאת התכוונו!
3. ודיוויד בלאט בפעם ה 1000 מדגים כיצד עושים זאת נכון.

שלכם,

שחר ילין – מנטור ומאמן מנטלי בספורט.

הכותב הינו בוגר פסיכולוגיית ספורט, מאמן NLP
בוגר מכללת ICU בית ספר למנטורינג ולאימון אישי


לטיפים נוספים בלוג: sye-mentor.blogspot.co.il
לפניה ולעצה אישית: yellin_s@bezeqint.net
פייסבוק: שחר ילין מאמן מנטלי.  

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שיחקת?
(ארז: 13:06 02-04-2018)
כאוהד הפועל פ"ת באותן שנים, לא זכור לי משחק אחד ששיחקת?! תזכיר לי

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?