קדחת המונדיאל וקינוח ישראלי

שחר ילין עם תובנות ראשונות מארגון הטורניר הגדול ואיך אפשר בלי כדורגל כחול לבן?

יש משהו שונה באווירה של מונדיאל פוטין הנוכחי. כן כן, בעידן שמסך הטלביזיה מסוגל להעביר לסלון שלנו תחושות, תמונות וקולות הכי קרוב שיש למציאות (ותודה ל-4K) ניתן לחוש באקלים המונדיאל גם מפתח תקווה. לצד רמה מקצועית גבוהה מאוד מצד הנבחרות ניתן לזהות קלאס שונה גם בגזרת האוהדות והאוהדים. אין תגרות, אין היתקלויות בקרנות רחוב, לא מדווח על מעצרים כפי שהיינו רגילים (לפחות עד עכשיו, טפו טפו).

הקרדיט על כך מגיע למארגנים ולמי שהחליט כי כרטיס כניסה למשחק לא מספיק כדי לתפוס את מקום מושבך באצטדיון. ברוסיה הנהיגו לראשונה כרטיס אוהד שניתן לכל מי שרכש כרטיס ורק לאחר שעבר בדיקה ביטחונית פרונטאלית. חשוב להבין: הטכנולוגיה של היום מאפשרת בלחיצת כפתור אחת לקבל את כל ההיסטוריה של אותו אוהד/ת המבקש/ת לקבל את תג האוהד. נעצרת אי פעם במדינה שלך או מחוצה לה? מתועד. השתתפת בקטטה ועוכבת לחקירה? מתועד. גניבת רכב? פריצה? כליאה או מעצר? מתועד גם מתועד. הסתמסת/קראת/דיברת אי פעם עם ארגון טרור? אללה ירחמו. אכן כן, הכוונה להתנהגות עבריינית לאו דווקא מהווית הכדורגל כי אם בכלל. ותודה לאינטרפול. איך לא חשבו על זה קודם?

מתוקף היותי אני עצמי הרי שהקטע המנטלי מדבר אלי במהלך המונדיאל וחייב להודות שזה מהפנט. למשל? אפשר היה לנחש מה מסוגל לעשות רונלדו במשחק נגד ספרד עוד כשעלה לדשא לשירת ההמנונים. החיוביות שפרצה ממנו, החיוכים, התשוקה כמו של נער שיורד לשחק בשכונה אחה"צ. והפוך אצל מסי. ואם ניקח את התגובות של חלק משחקני נבחרת גרמניה לאחר ההפסד למכסיקו, כשבחרו לצאת בהאשמות כלפי חברים לקבוצה, נוכל להסיק שמשהו ברוח הקבוצה היה פגום עוד לפני כן. ויש את התמונה הנפלאה של כל שחקני נבחרת צרפת עומדים במעגל ומתחבקים במשך 30 שניות לאחר כיבוש השער הראשון נגד אוסטרליה. לאלבום. אז נכון שכמה דקות אחר כך הם ספגו שער שיוויון, אולם אותה רוח של המעגל הקבוצתי בוודאי עזרה לטריקולור לנצח את המשחק עם שער יקר בדקות הסיום. בכלל, מאחר וכל הנבחרות שהעפילו למונדיאל נמצאות בשיא מנטלי - פועל יוצא של מסע משותף ומופלא משלב המוקדמות עד להצגה הגדולה בתבל - הרי שבמשחקים הראשונים המאבקים הם צמודים ולעיתים מסתיימים ב"הפתעה". הנבחרות שתדענה לשמור על רמה ומוכנות מנטלית גבוהה ככל שיתקדם הטורניר, בין המשחקים ובעיקר במהלכם, הן אלה שיגיעו הכי קרוב ללחוץ את היד של פוטין.

אישי: היה לי הכבוד והעונג לעבוד במהלך השנה החולפת במחלקת הנוער של הפועל חדרה. זכיתי להכיר אנשים נפלאים ויוצאי דופן. משכמם ומעלה, באמת. מחלקה של נתינה אחת גדולה. למי שעדיין תוהה לגבי הסנסציה של קבוצת הבוגרים שהעפילה לליגת העל, נגלה שרוב הסוד והקסם טמון בהתנהלות המקצועית, האחראית והשקולה מצד הבעלים ובגישה האנושית כרוח המועדון. אז גם אם אבות אכלו בוסר – מדוע עליהם להיענש? מדוע לגדוע את החלום שהפך למציאות עבור מאות בני נוער ועשרות אלפי תושבים? אבי ז"ל לימד אותי שהכל פתיר. תמיד יש דרך, זאת בתנאי שיש רצון של שני הצדדים. וחדרה רוצים. מאוד רוצים.

במחשבה שנייה:
• לא מספיק גיא לוזון – עכשיו גם דנה לוזון? אבל... היא מעולה!
• השוער של נבחרת פנמה – בופון הקטן.
• ובחזרה לכדורגל שלנו - התפרסם לוח משחקי ליגת העל. מה זה לא מעניין עכשיו... נכון?

שלכם,

שחר ילין – מנטור ומאמן מנטלי בספורט.

הכותב הינו בוגר פסיכולוגיית ספורט, מאמן NLP
בוגר מכללת ICU בית ספר למנטורינג ולאימון אישי


לטיפים נוספים בלוג: sye-mentor.blogspot.co.il
לפניה ולעצה אישית: yellin_s@bezeqint.net
פייסבוק: שחר ילין מאמן מנטלי.
 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?