הנה זה מגיע

אחרי תקופה ארוכה הוא חוזר אלינו - הכדורגל הישראלי, כחול לבן, תוצרת הארץ. שחר ילין בטור אישי לקראת פתיחת עונה 2018/19

אז הנה חוזר אלינו הכדורגל שלנו, כדורגל כחול לבן. המונדיאל אאוט ליגת העל אין. באר שבע ומכבי תל אביב ימשיכו להתגושש על האליפות, הפועל חיפה תהיה בסביבה, מכבי חיפה תעלומה כדרכה בקודש, נתניה תעשה קולות. כל השאר זה כל השאר. ומה עם בית"ר חוגג ירושלים? אין ספק שהולך להיות מעניין לאללה. לא מכיר ולא יודע ולא שופט אף אחד בטח כשזה מכספו הפרטי. אני כן חושב שהתנהלות של "ילד בחנות ממתקים" שלוקח מכל הבא ליד ולא חושב על ההשלכות, עלולה להביא לכאב בטן מוקדם מהצפוי. לאט לך משה. קח אויר. מעניין היה לקרוא את הברכות של הקולגות מליגת העל למשה חוגג. תפסה את עיני זו של אלונה ברכת שכינתה את הבעלים החדש של בית"ר "מושיקו החמוד". כינוי שנהוג לתת למי שמחבבים מצד אחד - אולם לא לוקחים ברצינות יתרה מצד שני. הרי אלונה, שמכירה את "מושיקו החמוד" הכרות אישית, לא הייתה מכנה בתואר "חמוד" את הבעלים של מכבי ת"א, חיפה, רעננה או קריית שמונה. לא כך אלונה? ומה זה אומר על חוגג?

עכשיו זמנך להגיע
אין לי מושג מה קורה בין חביב אוחיון למכבי תל אביב. אני כן יודע שמספרים על שוער מצוין. בנו עליו כשוער העתיד של ישראל. הקדים את זמנו ושיחק לרוב עם גילאים בוגרים ממנו. הספיק לטעום ממכבי תל אביב וגם קצת מאנגליה ואף מהנבחרות הצעירות. אני כן יודע שחביב חייב לשחק ודחוף. שנים על שנים של השקעה מצידו(ומצד האבא מוטי) מתנקזות אל העונה הנוכחית. לאחר שעבר פציעה קשה בצוואר ולאחר שכמעט שנתיים לא שיחק באופן רציף, המטרה שלו עכשיו צריכה להיות אחת: לשחק כדורגל. ליגת על או לאומית או ליגה א'. עכשיו ומהר. כי שוער חייב לשחק. ואני מדבר הפעם מניסיון.

ולמה זה מגיע?
מאור בוזגלו קרע את הרצועה הצולבת בברך (פעם שלישית) באותה תקופה שבמקביל לכדורגל דילג גם לתכנית הריאלטי של הבוזגלוס.  האח אלמוג בוזגלו קרע את הרצועה הצולבת בברך זמן קצר לאחר שעבר להפועל חיפה וגם הוא במקביל לדילוגים לאותה תכנית ריאלטי.  צילומים, השקות, ערבי גאלה, ראיונות, אירועים לרוב. יש יגידו שזה מקרה. ויש יאמרו שאין זה פלא. כי שחקן מקצועני שצריך לשמור על הגוף ועל אורח חיים קפדני הכולל תזונה, מנוחה, טיפולים, זמני שינה וקימה, נטרול רעשי רקע שלא קשורים לענף, לא יכול להתרוצץ בין תכניות ריאלטי ואולפני טלוויזיה ואחר כך להתפלא מדוע הגוף קורס. עובדה. איך פספסת את זה אבא יעקב?

במחשבה שנייה:
1. דיברו על כך שמכבי תל אביב תעמיד 2 קבוצות עם שני סגלים שונים בעונה הקרובה. התכוונו לכדורגל או לכדורסל?
2. מחזור ראשון בלה ליגה והטבעות התחתונות בברנביאו לא מלאות לראשונה מזה שנים. עוד סממן לאפקט רונאלדו.
3. הקמבק של ג'וקוביץ' זה משהו מטורף. חזר למקורות בזמן. לקח לכולנו.

שלכם,

שחר ילין – מנטור ומאמן מנטלי בספורט.

הכותב הינו בוגר פסיכולוגיית ספורט, מאמן NLP
בוגר מכללת ICU בית ספר למנטורינג ולאימון אישי

לטיפים נוספים בלוג: sye-mentor.blogspot.co.il
לפניה ולעצה אישית: yellin_s@bezeqint.net
פייסבוק: שחר ילין מאמן מנטלי.
 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?