תודה לך ליגה שלנו

שחר ילין בטור אישי על העונה שהייתה

 הליגה הלאומית עושה זאת שוב. נכון לרגע זה ארבע קבוצות "מאיימות" לעלות לליגת העל - נס ציונה, נצרת עילית, כפר סבא ועפולה. ועוד שתיים (קטמון ואשקלון) עושות קולות של כאילו. גם השנה יש תחושה כי מי שמעפילה במהלך העונה למקום הראשון מקבלת פחד גבהים ונפרדת ממנו במהרה כאילו פגשה ברוח רפאים. נס ציונה בליגת על?? תודו שלזאת אף אחד לא ציפה. טוב, אומרים יש שם בשבת ג'חנון טוב בכניסה לתחנת הדלק. כבר סיבה טובה, אני באמת לא צוחק.

דיברנו על צמרת הליגה הלאומית? אז מה נאמר ומה נגיד על התחתית הבוערת?? מאיכסל החביבים ניפרד כנראה, אבל עוד שש קבוצות נלחמות ראש בראש על הזכות לשרוד עוד עונה בליגה בלאומית. שש קבוצות!! ראשל"צ, רמה"ש, מרמורק, בני לוד, הפועל פ"ת ועכו. מישהו מוכן להמר?

בליגת העל חווינו את הפריצה של דן גלזר ויונתן כהן, כמוהם גם שחר פיבן ומאור קנדיל, ירדן שועה שעלה לגדולה, דן ביטון הנפלא, יובל אשכנזי, דולב חזיזה ושי קונסטנטיני הזהובים ודיאא לבאבידי שהפתיע לטובה עם חדרה. אבל אם אני צריך לשים את הז'יטונים על "שחקן העתיד" של הכחול והלבן (האמיתי. לא החיקוי), אז אני הולך אול אין על גבי קניקובסקי ממכבי נתניה. שחקן חזק פיזית, זריז, שולט בכדור, בעיטה נפלאה, חוצפה, התנהלות בוגרת, גישה נכונה למשחק וים של כישרון וצניעות. כבר מגיל קטן סימנו את הילד/נער ששומר שבת ומקיים מצוות כהבטחה, והשנה הוא מימש. זאת רק ההתחלה, הוא מתפתח בקצב מבוקר ונכון, הפריצה האמתית שלו תגיע בשנה שנתיים הקרובות.

היה לנו את מכבי תל אביב הנפלאה שבאמת נכתב ונאמר כבר הכל. את באר שבע, אלופת שלוש השנים האחרונות שמסיימת את העונה על הגחון (כמו אלונה) ומתפללת לזכות במקום שיוביל למפעל אירופי. את נתניה הנפלאה של סלובו וברדה וכאחות לה את בני יהודה של יוסק'ה, חדרה המאמי הלאומית שעשתה היסטוריה והיסטריה, בית"ר הקפריזית של חוגג, מכבי חיפה שמאחרת שוב להשכים, אשדוד שהתעסקה יותר במה שקורה מחוץ למגרש והיו עוד 4 קבוצות משעממות.

הסיפור לטעמי הוא סכנין ומכבי פ"ת. לאחר שתקעה יתד חזק בליגת העל נופלת נציגת המגזר לליגה השנייה. עצוב. לא בגלל שירדו ליגה, הרי בספורט עסקינן, אלא מכיוון שאיני רואה איך הם מתרוממים מפה. סוף עידן.

מה שיקרה במכבי פ"ת, לטוב או לרע, הכל על הלוזונים. אוהד כאוב ושרוף שלהם ישב איתי השבוע כאן במשרד ופתח במונולוג. "כשהלוזונים לקחו את מכבי פ"ת הם היו עם כמה מאות אוהדים ובליגה השנייה. ואם נרד ליגה ויש לי תחושה שאנחנו יורדים, אני אומר לך שאנחנו יורדים, זה אומר שהם חזרו לנקודת ההתחלה. ליגה שנייה וכמה מאות בודדות של אוהדים ביציע. וגם זה רק במשחקי בית ואין להם למי לבוא בטענות כי אבי הוא היו"ר, אחיו מנהל, הדוד גם כן בהנהלה וצוות האימון כולו מורכב מהלוזונים". יוחזר שינו לאלתר?

לסיכום: בליגת העל יש מתח מי תזכה בכרטיס לאירופה וגם לגבי זהות היורדת השנייה נמתין בכסיסת ציפורניים. ובליגה הלאומית בכלל השיגעון עולה על כל דמיון למרות ועל אף אלה המנסים להשחיר, יש פה אחלה של ליגות ואחלה של כדורגל(טוב, כמעט...). והוא שלנו.

במחשבה שנייה:
1. יאחמיר היקה. תרשמו.
2. רועי ריינשרייבר צריך לשלוח זר למי שהחליט להכניס את ה VAR. הכניסה של אלו בקניקובסקי - בשביל זה צריך VAR? ומילא השופט, אבל גם צמד הפרשנים/שדרים היו צריכים מספר דקות כדי להפנים?!
3. תודה לך יוסי בניון. זכינו.  

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?