גיבור

לא הרבה ידעו ועדיין למרות שלאחרונה סיפורו נחשף, לא הרבה יודעים מה בדיוק עובר על אילן סויסה

נתחיל בזה שאת אילן אני מכיר, מלווה והוא חבר כבר מעל 10 שנים. זכיתי לראות אותו משחק, זכיתי לייצג אותו ולהמציא אותו כמאמן עירוני טבריה. זכיתי להנות ממנו כשחקן , קפטן, ומנהיג במכבי חיפה חופים. אה כן, גם זכיתי להיות הסוכן ביטוח שלו.

לפניי כ-3 שנים סיפר לי אילן על הבשורה הקשה שגידול סרטני תקף אותו. קוראים לזה מלנומה (סרטן העור). אילן ביקש לשמור על דיסקרטיות, ולמרות ניתוחים וטיפולים שעבר אולי רק זוהר מטבריה ידע והקרובים בלבד. לעולם הוא לא התלונן ,לא החסיר אימון, לא ויתר על משחק ולמרות מחלה קשה הוביל את טבריה לעונת שיא תוך תיפקוד מקסימאלי וסופר איכותי כמאמן. קראתי לו ״התחת של אילן״ כי תמיד שיחק לו המזל.

המזל כך חשבנו שיחק שוב והמחלה כך חשבנו הסתיימה לה. שמחנו, חייכנו וחזרנו לשגרת החיים. שוב עבודה, שוב כדורגל ,שוב צחוקים ושוב החיים חזרו לשיגרה שכל כך צריך להעריך אותה.

לפניי שנה וחצי (במרץ 2018) אילן סיפר לי שהוא סובל מכאבים בכתף, אבל אילן רק ראה את הכדורגל וזה כל מה שעניין אותו. איך מנצחים את הפלייאוף עבור טבריה ופחות איך מנצחים את הכאב ובעיקר אולי הפחד להבין ממה הכאב נובע. שיחת טלפון אחת במאי שהכל נגמר העיפה לי את הלסת ואת חיוך מהפנים ודמעות הציפו את עיניי, אילן סיפר לי שזה חזר. הגידול הסרטני חזר. ברגע אחד אתה מבין מה משמעות של חיים. כולנו רבים, מתווכחים, מנצחים, מפסידים, צועקים ובעצם חיים כאשר אחרים ובמקרה הזה אילן סויסה מספר לך שהמחלה הנוראית חזרה. פתאום הלב מתרגש וחושש ופתאום הכל נכנס לפרספקטיבה שונה.

אילן כהרגלו לא ביקש רחמים ולא סיפר כמעט לאיש. במשך עונה שלמה (קשה מאוד מכל ההיבטים) בסבל ובכאבים פיזיים קשים אילן המשיך את שגרת יומו הקשה. בבוקר ניהל המון עובדות על פני חצי מדינה ואחר הצהריים נסע לטבריה ולהעביר אימון אחרי אימון ביסודיות, מקצוענות וללא פשרות.

כל אימון תוכנן מראש ולפעמים שאלתי אותו אילן למה אתה לא משחרר? הוא הסביר לי שהכדורגל מחייה אותו. אתם מבינים? הכדורגל עם כל הלחץ, הכעסים, מוסר התשלומים ״הנהדר״, הלחץ מפניי כישלון אפשרי, האחריות למועדון, לשחקנים ולקהל לעולם לא חשב לנטוש באמצע. ככה זה אילן. ווינר אמיתי.

עכשיו אילן לקחת אתגר חדש, הפועל מגדל העמק שהרוויחו מאמן גדול ואדם ענק, אני מקווה שתצליח אבל את האתגר החשוב בחייך אתה מתחיל מחר. מחר מתחיל לאילן טיפול לא פשוט בן 3 שבועות בבית חולים שיבא. זה לא להאמין שאפילו אתמול עם צנתר בחזה וחולצה מגואלת בדם לא ויתרת על משחק אימון. רצת אחרי בית החולים כדי שתספיק להכין את הקבוצה בזמן .הודעת לשחקנים ובטוח שריגשת את כולם.

אילן אני רוצה להודות לך על מי שאתה ומה שאתה ואני בטוח שתנצח את המחלה הארורה הזאת. הבטחת לי שהימים היפים של החופים בפולג יחזרו, אז תעמוד בהבטחה שלך. אני, אשתי, שחקני הכדורגל שאותם אני מייצג ובעצם כל מי שאוהב אותך ויש המון כאלה רוצים לחזק אותך, לאחל לך שתעבור את הכל בשלום ושתחלים לחלוטין. אשתך רויטל והילדים המקסימים שלך זכו לאדם נפלא. בעצם כולנו.
 
עם המון אהבה והרבה תפילות מאחל לך בשורות טובות ובהצלחה אחי. כולנו איתך

לכל מי שרוצה להתפלל הרי זה מבורך לרפואתו של אילן סויסה בן ז’קלין זכרונה לברכה.  

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מאמן ענק
(תומר אוחנה: 19:25 31-08-2019)
מאמן ואיש יקר בעל לב זהב נתינה אין סופית לשחקנים ולאוהדים מאחל לך בריאות ואושר !!תודה שיש מאמנים כמוך בנוף הכדורגל בישראל !!
2
עצוב
(מוניר נעימי: 20:07 31-08-2019)
מאחל לך רק הטוב שבעולם חבר יקר הייתה ושארתה אחד החמודים והליצנים
3
מרגש
(מאמן מהדרום: 22:18 31-08-2019)
לא מכיר את אילן אבל הכתבה נגעה לליבי הכל טוב ויהיה טוב אם הכדורגל הוא טרפיה בישבילך אז תמשיך מבטיח הבן שלי הולך לשיעורי תורה יתפללו לבריאות עצה אם הכדורגל מפריע בבריאות שחרר תידאג לעצמך מניסיון...
4
הרבה בריאות אמן
(אבי בן סימון : 23:25 31-08-2019)
אילן אח יקר הרבה בריאות שתעבור את זה בשלום ותמשיך את החיים שלך כרגיל בריא וחזק
5
אילן היקר והאוהב
(אבי אלפסי: 23:31 31-08-2019)
רק בריאות בעז"ה תעבור את השלושה שבועות האלה בשלום ותחזור למגרשים כמו גדול אולי עברה עליך שנה קשה אבל בעז"ה בזכות חודש אלול חודש הרחמים והסליחות ה'ישלח לך רפואה שלמה ושנה הכי טובה שיש אוהב אותך אדם יקר ומאמן ענק
6
בן אדם ענק
(איציק: 13:07 01-09-2019)
רפואה שלמה אח
7
האדם לפני השחקן
(יוסי בן חמו: 20:03 04-09-2019)
זה המנטרה שלמדנו ממנו כאוהדים, להיות אדם, אחר כך שחקן/אוהד והאדם הזה לא איכזב אף פעם, תמיד גרם לנו לחיוך וריגש אותנו בטירוף ואני בטוח שאילן, כמו אילן - תמיד ינצח! גם את המחלה הזאת!
9
אילן
(קובי: 19:09 07-09-2019)
בהצלחה בריאות והצלחה מהירה וב"ה בשורות טובות אמן ואמן
10
חבר יקר
(אורן גאן: 18:57 13-09-2019)
אילן היקר מאחל לך בריאות ורפואה שלמה...תמשיך בפועלך המוערך ומכל הלב....זו התרופה הטובה ביותר. אוהב אותך אח יקר
11
אח יקר מאוד
(גדי כרמלי: 06:19 16-09-2019)
החלמה מהירה לאח יקר מאוד חבר אמיתי ומיוחד מימים ימיממה גבר שבגברים
12
רפואה שלמה
(מאמן: 10:11 03-10-2019)
13
בריאות
(דרומי: 15:42 03-10-2019)
לא מכיר את המאמן הנחמד הסיפור נגע לליבי אני מאחל לו רק בריאות טטפל בעצמך ותידאג לעצמך ואם צריך לעזוב את הכדורגל בלי כל המתח אז תעזוב שוב בריאות ושנה טובה...
14
רפואה שלמה
(אילנית טויל: 16:00 11-10-2019)
אילן היקר כמו שהובלת והיית וינר במשך 2 עונות מושלמות בטבריה...מאחלת לךרפואה שלמה ובמהרה ולא לשכוח להיות וינר כי זה אתה בע"ה רק בשורות טובות

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?