מאמנים ושחקנים - גם בעת המשבר אל תוותרו על זכויותיכם

בשל המצב במשק, מאמנים ושחקנים מוצאים עצמם מול שוקת שבורה כשמועדונים רבים פוגעים בזכויותיהם ומפרים את חוקי העבודה. עו"ד רועי דניאל עושה לכם סדר וממליץ: בדקו את זכויותיכם

בשבועיים האחרונים משרדנו מקבל פניות רבות של שחקנים מליגות שונות אשר מבררים בנוגע לזכויותיהם בשל האירועים האחרונים. כמו בליגת העל, שם בעלי הקבוצות חוו מכה כלכלית קשה ובעקבות כך הם מנהלים משאים ומתנים עם השחקנים, הצוות ושאר עובדי ההנהלה בדבר קיצוץ בשכרם, כך גם בעלי הקבוצות בליגה הלאומית וליגה א', שם לרוב בעלי הקבוצות נפגעו גם הם בצורה קשה מהמצב במשק, ולהפתעתי חלקם פשוט פוגעים בזכויות הצוות והשחקנים מבלי לזכור שמדובר במקום עבודה לכל דבר וחוק העבודה חל גם עליהם.

לעיתים נוטים לחשוב כי מאחר ומדובר בליגה חובבנית (ליגה א' לדוגמא), החוקים שונים וניתן לנהוג בשחקנים כאילו חוקי העבודה אינם חלים עליהם. ובכן, לא כך הדבר! לשחקן בליגה החובבנית אותן הזכויות בדיוק כמו שחקן בליגת העל, ואם למשל, המועדון לא טרח להנפיק תלושי שכר ולדווח לביטוח הלאומי בדבר העסקת השחקן, וכתוצאה מכך, נפגעת זכותו של השחקן לקבל את זכויותיו מול הביטוח הלאומי- אזיי החובה על המועדון לשאת באחריות על כך.

חשוב לזכור שהמצב השורר כיום אינו דומה לשום תקופה שידעה המדינה בכלל והכדורגל בפרט. סביר להניח שמוסד הבוררות שליד ההתאחדות לכדורגל יהיה עסוק עד מאוד כשעובדי המועדון, מאמנים ושחקנים יגלו שפגעו בזכויותיהם וכעת הם עומדים אל מול שוקת שבורה. לכן, חשוב לפנות במקרים כאלה לעורך דין הבקיא ובעל הניסיון בייצוג שחקנים ומאמנים ולבדוק את זכויותיכם.

___________________________________________________________________
עו"ד רועי דניאל- מנכ"ל מכבי נתניה בעבר מתמחה בייצוג מאמנים ושחקנים ב-15 השנים האחרונות.
רחוב מפי 5 (מתחם סוהו), נתניה- 054-4420442
 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הבעיה נפוצה בצפון
(ליאור: 19:53 29-03-2020)
הקבוצות בצפון לא נוהגות להוציא תלושים וסיבכו את כולנו. אפשר את הטלפון של העורך דין?
2
צריך להתאגד
(שי: 14:57 30-03-2020)
שחקני הליגות הנמוכות צריכים להתאגד. הטור פוגע בול! מתייחסים אלינו כמו אל עבדים
4
בליגות הנמוכות. עורך דין רועי דניאל צודק, אנחנו שוק עבדים!
5
עו"ד פח
(כל אחד מכסה את התחת שלו: 22:26 08-04-2020)
לשחקנים והמאמנים בליגות הנמוכות מאוד נוח לקבל עד היום משכורת בונוסים ומענקים בשחור ללא תאום מס אבל פתאום שאין להם משכורת ולא יכולים לקבל אבטלה אז העו"ד מטילים את האחריות על הקבוצות . תתבייש לך עו"ד פח. לכו תשלמו מיסים כמו כל אזרחי המדינה שחקנים פח

סקר דאבל פס

לפי משחקי הגביע וההכנה, מי הולכת לאכזב השנה?