קריית גת חוזרת למאבקי העלייה לאחר נצחון 1:2 על כפר יונה.

מכבי קריית גת גברה על עירוני כפר יונה במשחק המרכזי של המחזור ה-19 בליגה א' דרום. בלם מכבי קריית גת, דור אלקבץ "סידר" לכפר יונה יתרון בפתיחת המחצית השנייה, אך ההמשך היה כל כולו של מכבי קריית גת בניצוחם של יוגב אלקבץ, כפיר יוסף ונתי בן אבו שכבש את העשירי שלו העונה. אגב ניצחונה של מכבי קריית גת הוא הראשון העונה על קבוצת צמרת.

 השבוע הסוער שעבר על מכבי קריית גת לאחר התפטרות מאמנה, דרור אלמלם וחזרתו אולי עשתה טוב לקבוצה ואף זיעזעה את המערכת. מכבי קריית גת נראתה במשחק אתמול קבוצה אחרת לגמרי, הרבה יותר לוחמנית, נחושה ומעל לכל רעבה לניצחון. שתי הקבוצות ידעו כי הפסד במשחק הזה יסתום מבחינתם סופית את הגולל במאבק על כרטיס העלייה, ו-250 הצופים המעטים שהגיעו לאצטדיון העירוני בקריית גת זכו לצפות באחד ממשחקי הליגה המשובחים ביותר העונה. קריית גת הגיעה למשחק לאחר שבשלושת משחקיה האחרונים היא השיגה 2 נק' בלבד, לעומתה כפר יונה הגיעה לאחר שני ניצחונות והיצמדות חזק לחלום העליה לליגה הלאומית.

 

שלומי גואטה(משמאל)וקובי נחמיאס סוגרים את עמית רצבי מכפר יונה(צילום:ירון קדוש)

 

כמו במשחקים הקודמים גם הפעם ערך מאמן מכבי קריית גת שינוי בהרכב הקבוצה כשלמורת רוחם של כלל חברי ההנהלה שלח לספסל את הקשר אסף שריקי ובמקומו העלה את דניס בן הרוש. מי שחזר להרכב הראשון היה הקשר יוגב אלקבץ ממצטייני המשחק, בכפר יונה לעומת זאת המשיכו עם אותו הרכב שרץ כבר שלושה מחזורים רצופים כדברי הקלישאה,"הרכב מנצח לא מחליפים".
פתיחת המשחק הייתה שייכת כל כולה למכבי קריית גת שעלתה נחושה לסגור את הסיפור כבר במחצית הראשונה, אך חלוציה הרבו להחמיץ. לעומתה כפר יונה נראתה אנמית וללא יכולת סיום בחוליה ההתקפית שלה.
בדקה ה-6 נפסל שער של נתי בן אבו מקריית גת בספק נבדל ספק לא, לאחר שיוגב אלקבץ הותיר אותו בודד מול שוער כפר יונה רועי ניסן, "נטע" שיחרר פצצה והכדור פגש במשקוף וחדר פנימה, אך כאמור פסק הקוון כי בן אבו היה בנבדל והשער נפסל. 4 דקות מאוחר יותר שוב מצא את עצמו בן אבו בודד מול שוער יונה, אך הפעם הוא התבלבל ושלח את הכדור החוצה, בדקה ה-13 בעט יוגב אלקבץ מ-30 מטרים כדור שעשה את דרכו לבין חיבורי הקורות, אך הוא זכה לראות את שוער כפר יונה רועי ניסן הודף בוירטואוזיות החוצה. בדקות 30 ו-33 ו-36 רשמו חלוצי קריית גת החמצות נוספות מסמרות שיער וכדברי הקלישאה מי שלא מבקיע סופג, קריית גת הייתה קרובה לספוג את השער הראשון כשבדקה ה-43 רשמה כפר יונה את ההזדמנות הראשונה שלה במשחק כשגילי חג'ג' בעט מ-25 מטרים כדור שנהדף בקצות האצבעות ע"י שוער קריית גת, עידן טרבלסי, הכדור ניתז למשקוף והחוצה. למחצית ירדו שתי הקבוצות בתיקו מאופס, אך עם אמונה שהשער הראשון מרחף באויר.

 

גילי חג'ג'(מימין)וקובי נחמיאס במאבק(צילום:ירון קדוש)


גם במחצית השנייה המשיכה קריית גת לשלוט, אך חלוציה המשיכו להחמיץ, אמרנו קלישאות? זו הגיעה בדקה ה-56, גילי חג'ג' ועמית רצבי בחילופי מסירות ביניהם השאירה את האחרון חופשי לרגע ומ-25 מטרים הוא בעט כדור שפגע בראשו של בלם קריית גת, דור אלקבץ, הטעה את טרבלסי וחדר פנימה 1-0 לכפר יונה בניגוד גמור למהלכי המשחק על המגרש. החל מהבקעת השער נסוגה כפר יונה לאחור כדי לשמור על התוצאה, אך בקריית גת חשבו אחרת לגמרי.
מאמן קריית גת, דרור אלמלם הבין שכך זה לא יילך ושוב הוא שלף את ה"ג'וקר הניצחי" שלו כפיר יוסף שהחליף את עומר מולאי החלש ומכאן קריית גת המשיכה לשלוט, למערכה נשלח גם החלוץ כאמל טראבין ומכאן ואילך נראתה על המגרש קבוצה אחת בלבד. בדקה ה-75 באה קריית גת על שכרה, יוגב אלקבץ שבשבוע שעבר כלל לא נכלל בסגל הקבוצה ובמשחק הזה עלה בהרכב הראשון פרץ באגף שמאל, עבר שלושה מגינים אורחים, ביצע דאבל פס עם שלומי גואטה ומ-20 מטרים שיגר טיל מונחת לשערה של כפר יונה כדי להשוות את התוצאה.

 

טרבלסי שוער קריית גת מציל שער(צילום:ירון קדוש)


שער השויון אילץ את שחקני כפר יונה שוב לנסות לתקוף, גם שם ידעו שתוצאת תיקו לא טובה להם, אך כל ניסיונות ההתקפה של יונה נבלמו ע"י צוות הבלמים המצויין של קריית גת, כפיר הרוש ודור אלקבץ שלמרות השער העצמי הציג משחק הירואי, בדקה ה-86 הגיע המהפך המיוחל, יוגב אלקבץ בחילופי מסירות מדויקות עם שלומי גואטה פיצחו את ההגנה של כפר יונה, זה האחרון הכניס לנתי בן אבו כדור מדוייק בין שניים ובן אבו כמו חלוץ גדול עשה במהירות את הסיבוב, התגבר על המגן שלו ומ-8 מטרים החדיר את הכדור לרשת כדי להשלים את המהפך ולחגוג את העשירי שלו העונה.

 

קריית גת חוגגת מהפך.(צילום:ירון קדוש)

 

בדקה ה-90 נאלמו כל אוהדי קריית גת כשלזכות יונה נפסקה בעיטה חופשית מ-20 מטרים, עמית רצבי בעט את הכדור לעבר שערה של קריית גת, גם הפעם פגש הכדור את ראשו של דור אלקבץ אך הפעם הוא הרחיק את הכדור החוצה. בסיום ניצחון חשוב לקריית גת שהמשיכה לשמור על פער חמש הנקודות מנתיבות. כפר יונה ככל הנראה כבר איבדה כל סיכוי. בשבוע הבא יוצאת מכבי קריית גת לעוד משחק עונה הפעם בבירת הנגב מול מכבי באר שבע, כפר יונה תארח את כפר שלם.
 

דרור אלמלם מאמן קריית גת,הזעזוע הצליח.(צילום:ירון קדוש)תגובות

+ הוסף תגובה
1
אין סיכוי שנעלה
(דרומי: 09:26 16-03-2009)
אין סיכוי שנעלה הקבוצה לא יציבה וגם בשישי ניצחה בקושי.

סקר דאבל פס

מי יסיים כמלך השערים של ליגה א׳ דרום?