חדשות הנמוכות

היום הסוער בהעברות העיב על העובדה שגם בבית הדין המשמעתי עבדו קשה אתמול. בית"ר משהד נענשה בהפחתת 6 נקודות ליגה ונקנסה ב-5,000 ש"ח בעקבות הרשעתה בהפסקת המשחק עם אור עקיבא. גבריאל עטר מאלפא צפת הורחק ל-8 משחקים לאחר שכינה קוון "ערבי מסריח". אלאהלי א.א. פאחם תארח ביום ראשון את דינמו קייב למשחק ידידות.

בנוסף ליום ההעברות הסוער נערכו בבית הדין המשמעתי מספר דיונים מעניינים.
עונש חסר תקדים בחומרתו הוטל אמש על בית"ר משהד לאחר הרשעתה בהפסקת המשחק בינה לבין מכבי אור עקיבא.
למי ששכח, הקבוצה הגיע למשחק החוץ עם 13 שחקנים בלבד ולאחר שנותרה ב-8 לקראת סיום המחצית השנייה בעקבות פציעה ושתי הרחקות וללא מאמנה שהיה המחליף היחיד, ביימו עוד שניים משחקניה פציעות והשופט נאלץ ע"פ החוקה להפסיק את המשחק.
בדו"ח טען השופט כי מאמן הקבוצה "הורה" לשחקניו להיפצע ובכך לגרום להפסקתו של המשחק בכדי לא לספוג תבוסה. בית הדין קיבל את גרסת השופט והעניש את הקבוצה בהפסד טכני ובהפחתת 6 (!!) נקודות ליגה בפועל. בנוסף, קנס אותה ב-5,000 ₪.
מאמן הקבוצה, מוחמד שח'אדה נקנס ב-1,000 ₪ והושעה משני משחקים. מנהל הקבוצה, פאריד רטאב הורחק עד לתום העונה ונקנס ב-2,000 ₪ ואילו בהא עמרי שהורחק במשחק עצמו, הושעה מ-8 משחקים בפועל.
בקבוצה עדיין מתקשים לקבל את רוע הגזרה שהורידה אותם לתחתית ומתכוונים לערער לבית הדין העליון.
עירוני טבריה נקנסה ב-1,000 ₪ על רישמו של אלירן עקיבא בטופס המשחק עם טירת הכרמל. עקיבא שהורחק שבועיים קודם לכן נגד כפר קרע היה אמור לרצות עונש הרחקה משני משחקים מכיוון שעבורו היה זה האדום השני העונה.
עקיבא הורחק למשחק אחד נוסף מעבר לשניים שהיה אמור לרצות ולכן לא ישתתף בשני המשחקים הראשונים של הסיבוב.
עאטף אבובילאל מעירוני נתיבות שהורחק במשחק עם מבשרת ציון הורשע בהעלבת שופט המשחק והושעה משני משחקים בפועל ו-4 נוספים על תנאי.
הפועל רהט הורשעה בהתנהגות בלתי ספורטיבית של אנשיה במשחק עם מרחבים ונקנסה ב-5,000 ₪ בפועל בנוסף להפחתת 3 נקודות ליגה על תנאי.
שחקנה, סלמן אלטוויל שהועמד אף הוא לדין לאחר שהורחק מן הספסל, זוכה לאחר שלא ניתן היה להוכיח כי הוא זה שבאמת עלב בשופט.

 

חסן אלעתאיקה,מאמן הפועל רהט שהורשעה בהתנהגות בלתי הולמת,יצאו רק עם קנס כספי.(צילום:אנס אבודעבס)


גבריאל עטר מאלפא צפת הורחק ל-8 משחקים בפועל ועוד 8 ע"ת לאחר שהורשע בהעלבת הקוון, פארס כריים במשחק ההשלמה עם בני מג'אר. ע"פ דו"ח השופט, לאחר שראה את האדום כינה עטר את הקוון, "ערבי מסריח" ובמקביל גם קרא ספסל האורחים קריאות גנאי לעברו.
מאמן הקבוצה, חגי ממן נקנס ב-1,500 ₪ והושעה עד לתחילת אפריל. גלעד אדלר, מנהל הקבוצה נקנס ב-500 ₪ והורחק לחודש מהמגרשים.
אלאהלי א.א. פאחם תפגוש ביום א' למשחק ידידות את דינמו קייב ואנדריי שבצ'נקו. הקשר בין המועדונים נוצר ע"י אחיו של יו"ר אלאהלי, נביל חלוק המשמש כמנהל האירועים במלון דן קיסריה בו מתארחים האוקראינים.
המשחק ייערך בשעה 19:30 באצטדיון א.א. פאחם. כניסה תעלה 10 ₪.
הפועל ראשל"צ מהליגה הלאומית התארחה אתמול (יום רביעי) בד.א. כרמל אצל הפועל המקומית באירוע לזכרו של רס"ר לוטפי נאסראלדין שנהרג במבצע "עופרת יצוקה" בשנה שעברה.
הקשר בין שתי הקבוצות נוצר דרך קרוב משפחתו של נאסראלדין ז"ל המשחק בראשל"צ. התכנון המקורי היה כי יתקיים משחק ידידות בין הקבוצות בסיומו יוענק גביע אולם תנאי מזג האוויר והמגרש לא אפשרו זאת והראשונים הסתפקו בביקור בבית יד לבנים המקומי ובארוחה משותפת בה הוענקו גביעי הוקרה לאורחים ע"י המשפחה. אגב, במשחק היו אמורים ליטול חלק גם שחקנים ממכבי ד.א. כרמל.
הפועל קטמון תשוב מחר (יום שישי) ממחנה אימון באילת במהלכו שיחקה מול קבוצת הנוער של המועדון מחוזקת ב-5 שחקני בוגרים וסיימה בתיקו 3:3. אלון סגיר, מושיקו טשרה ושימי דוידיאן כבשו לזכות הקטמונים.
גם בית"ר נהריה ניצלה את הפגרה וקיימה מחנה אימון בקיבוץ הגושרים.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
מכבי טמרה זכתה ב-3 נקודות על הדרבי
(עוד חדשות: 09:44 21-01-2010)
בהחלטה של העליון ולמעשה עלתה מעל הקו האדום על חשבונה של טירת הכרמל החלטה סופית בהרכב 5 שופטים ומעתה ואילך על כל שיתוף שחקן שלא כדין הפסד טכני ההחלטה מפורסמת במלואה באתר ההתאחדות

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?