מגיע להם! הוד השרון עלתה לליגה א'

הפועל הוד השרון עשתה את הבלתי ייאומן, גברה במשחק העלייה על מכבי באר שבע שנשרה לליגה ב' ועלתה לליגה א'. שער נצחון דרמטי של איתי מנחם בדקה ה-88 חרץ את גורל ההתמודדות. שאפו!.

אפשר היה להתחיל את כתבת המשחק הזו מכל כיוון שרק ניתן. מן הבעיות הניהוליות במכבי באר שבע שהביאו אותה עד הלום, למינויו של אהוד כחילה למאמן של משחק אחד ועד הגול הנהדר של איתי מנחם שכמעט לבדו סחב את הוד השרון לליגה א' אך לפני כולם מגיע שאפו לאדם אחד, נועם שוהם שמו.

זה רק סמלי שנועם שוהם עלה אמש לליגה א' דווקא על כר הדשא באצטדיון רמת גן שם עשה עונות ענקיות כשחקנה של מכבי תל אביב. שוהם למד לא מעט מכל מאמניו (קשטן, גרנט וכ'ו) ואחרי 3 זכיות באליפות, 2 בגביע ועוד אחת בגביע הטוטו כקשר אחורי בלתי נשכח, הגיע זמנו בגיל 44, להגיע להישגו הראשון כמאמן בוגרים ובעונת הבכורה שלו על הקווים, הוא לקח את הוד השרון צעד אחד קדימה.

התמונה אומרת הכל. נועם שוהם מעכל את גודל ההישג (לירן דורף)
הוד השרון לא גנבה עלייה. היא עשתה את כל הדרך הבלתי אפשרית כשעברה בדרך את בקעת הירדן, כפר יונה והפועל רהט תוך פחות משבועיים כדי להגיע למשחק אחד חורץ גורלות מול מכבי באר שבע האומללה אותו היא ניצחה כשהיא סופגת בכל משחקי הפלייאוף רק שער בודד, גם הוא בגארבג' טיים מול רהט, הגנת בטון.

הגנת בטון, בונקר עוצר את זגורי (לירן דורף)
זה גם לא מקרי שבני אילת, באר יעקב ומכבי באר שבע נשרו מליגה א' העונה. שלושתן היו במצב הפיננסי הקשה ביותר, לא שילמו משכורות, פיזרו הבטחות שווא באוויר ולבסוף הצדק נעשה והן בליגה ב'.
שלא תטעו, גם בהוד השרון יש בעיות פיננסיות לא מעטות, מה שעוד יותר מעצים את ההישג הזה. נועם שוהם נלחם כמו אריה בשביל השחקנים, איים אישית בעזיבה אם לא יקבלו לפחות חלק משכרם ואיחד את כולם בעת משבר.
השחקנים הקריבו הכל גם בשבילו ומדברים על אדם משכמו ומעלה, שונה מנוף המאמנים כאן והפרס? עלייה הירואית עם משחק לחימה חסר פשרות אמש וקצת מזל שאף פעם לא מזיק.

הלל לא מוותר לאפריאט (לירן דורף)
בדקה ה-30 היה אמור להגיע תורו של איתי מנחם (המכונה "מסי"), שוהם קרא לו לעמדת החילופים לאחר שראה היטב כי קבוצתו לא מתפקדת על כר הדשא. לבסוף הוא חיכה איתו עד המחצית, הכניס אותו למגרש ובדיוק כמו מול כפר יונה, מנחם הצעיר הביא את השינוי, התסיס במעט את משחקה האנמי של הוד השרון ולבסוף כבש שער נצחון יקר מפז בדקה ה-88 שהביא את כרטיס העלייה.

מנחם מסתדר עם לוי ואפריאט, שער נצחון יקר מפז (לירן דורף)
בכלל, אם יש פספוס העונה אצל שוהם, סביר להניח כי הוא קשור במנחם הצעיר שפשוט לא זכה למספיק דקות משחק. ייתכן כי מדובר בסוג של התבגרות אותה הוא עובר, אי יציבות וכ'ו אבל לקשר התחבולן יש המון מניות בעלייה הזו וגם מאמנו בטוח מבין זאת בדיעבד.

ככה בונים דור עתיד, מחלקות הילדים של הוד השרון מעודדים ביציע (לירן דורף)
ואחרי כל המחמאות, הגיע הזמן גם למעט תהיות. מכבי באר שבע והיו"ר אפרים אביגדור שעזב, חזר, רב עם מוטי אבוקסיס, השלים איתו וסיפק כמעט לבדו סדרת טלנובלה בפני עצמה. שכח לרגע כי יש גם קבוצת כדורגל לנהל. 
חצי שנה לא ראו בבאר שבע משכורות. השחקנים היו חסרי מוטיבציה וחלקם אף גוייסו ברגע האחרון למשחק הזה ע"י אהוד כחילה שהגיע בעצמו למועדון לפני כשבוע לאחר שיהודה זגורי עזב. תסלחו לי אנשי באר שבע, כך לא מנהלים קבוצת כדורגל והעונש הגיע ובגדול.

ככה לא מנהלים קבוצת כדורגל. אביגדור וכחילה (לירן דורף)
והיה גם משחק, רע מאוד ביכולתו, נטול מצבים ועם הרבה לחץ, כיאה לגודל המעמד. הוד השרון חסרה את ג'נשווילי במרכז ההגנה אך שוהם בחר שלא לעלות כמצופה עם אלל בעמדת הבלם אלא דווקא עם גל יער כשאלל בעצמו מתופקד כמגן שמאלי וצרפתי עולה לקישור.
מנגד, כחילה עלה בהרכב הכי חזק שעמד לרשותו כשזגורי, יצחק ושחקנים נוספים עולים לא בכשירות מלאה אך אינם מוכנים לוותר על משחק שכזה.

חגי יצחק מול בונקר. בין היחידים שממש ניסה בבאר שבע (לירן דורף)
שני המאמנים פתחו ב 4-5-1 כשהקרב העיקרי מתקיים במרכז השדה אשר היה שקול מאוד והציג בעיקר את המלחמה חסרת הפשרות של שחקני הוד השרון שירדו לגליצ'ים כאילו אין מחר והשאירו הכל על המגרש.
לאחר 20 דקות של גישושים הגיע המצב הראשון במשחק וגם הוא לאחר טעות קשה של שוער הוד השרון בר מנקר כשקיבל כדור ממאור כהן ובמקום להרחיקו בנגיעה, ניסה לעבור את חגי יצחק שהגיע מולו, חלוץ באר שבע חטף אך בעט היישר לגופו של מנקר, על הריבאונד עט אלירן אפריאט שמול שער חשוף בעט מ -12 מטרים היישר לידיו של שוער הוד השרון.

יצחק חוטף ממנקר אך מחמיץ (לירן דורף)
דקה וחצי חלפה וגם הוד השרון רשמה מצב ראשון משלה כשקרן יצרה עירבובייה ברחבה שבסיומה בעט איתי אוחיון מתשעה מטרים אך הכדור חמק ליד הקורה והותיר את הצהובים שחורים מתוסכלים.
אורי מכלוף שוער באר שבע כנראה רצה לחקות את מנקר ובדקה ה-25 עשה טעות משלו כשהשמיט הגבהה פשוטה לרחבה, שפורקין היה כנראה בהלם מכך שהכדור הגיע אליו ואיכשהו בעט מקרוב החוצה, עדיין 0:0.

שפורקין ודהן במאבק (לירן דורף)
תאמינו או לא, זה היה המצב הממשי האחרון שנרשם במשחק עד לשער הנצחון. המחצית השנייה אופיינה בלחץ קל של הוד השרון ובכדורי רוחב מסוכנים לרחבה שפשוט לא מצאו רגל מסיימת.

בום, אוחיון ולוי מתנגשים (לירן דורף)
מסביבות הדקה ה-70 ובאופן לא מוסבר, ירדה באר שבע למגננה. שחקניה נראו עייפים, כבדים וחסרי תשוקה כשלעיתים היה פשוט מביך איך קבוצה בליגה ב' רוצה יותר את המשחק כשמרגע לרגע היא מאמינה כי המשימה בהחלט אפשרית.

מתעופפים, צרפתי ודהן נלחמים (לירן דורף)
ואז הגיעה הדקה ה-88 ואיתה הרגע החשוב במשחק כשאיתי אוחיון הוציא פס רוחב מאגף ימין, הגנת באר שבע התקשתה להרחיק את הסכנה ומתוך העירבובייה, איתי מנחם הסתובב על המקום ומ-12 מטרים בעט בשמאל כדור חד בחצי גובה ששיפשף קלות רגל באר שבעית והכניע את מכלוף, 0:1 דרמטי מאין כמוהו להוד השרון.

הגול, מכלוף נכנע (לירן דורף)
מנחם לא מאמין לכך שכבש, הלל בא לברך וחגי יצחק תופס את הראש (לירן דורף)
עד הסיום לא השתנה דבר והוד השרון לאחר עונה מתישה אך מתוקה מאין כמוה, מצליחה לעשות את הבלתי אפשרי ולהעפיל לליגה א'. עכשיו נותר ליוסי שאבי היו"ר להחזיר את פעימות לבו אט אט ולשלם לשחקניו את כל המגיע להם מכיוון שבליגה אליה עלה, מוסר התשלומים חייב להיות טוב יותר, ע"ע שלושת היורדות העונה.

שאבי חוגג. עכשיו נותר רק לשלם לשחקנים עד השקל האחרון (לירן דורף)
שפט היטב אלי חכמון בעזרת הקוונים איציק כהן ואייל שרון לעיני 650 צופים באצטדיון רמת גן.

שובל צרפתי שחקנה של הוד השרון נשמע מאושר ואמר: "הדרך הקשה הזו הייתה שווה כל רגע. זאת עלייה הרבה יותר מתוקה מלסיים אוטומטית במקום הראשון".

אלל ומנחם באקסטזה (לירן דורף)
גארי שפורקין קפטן הוד השרון אמר בסיום: "עשינו עונה גדולה שהסתיימה בצורה הכי מתוקה שיש. אני מאושר ברמות שלא ניתן לתאר במילים. ידענו בדיוק מול מה אנחנו מתמודדים למרות שהיו כמה הפתעות בהרכב שלהם, עשינו הכנה טקטית מושלמת אך שיחקנו בשיטה שלנו, ייקח קצת זמן לעכל את גודל ההישג".

שפורקין והחברים חוגגים עם השמפניה, מגיע להם! (לירן דורף)
הוד השרון: מנקר 5.5, כהן 5.5 (חלף), בונקר 7, יער 6, אלל 6.5, אייזיק 5(מנחם 7, עבד), הלל 5.5, חלויאן 5.5, צרפתי 6, שפורקין 6, אוחיון 6.

מאמן העונה. שוהם חוגג כמו בימים היפים על המגרש הזה (לירן דורף)
באר שבע: מכלוף 5, גולדמן 4.5, סבן 4.5, לוי 5.5, לוגסי 4, דהן 4(שבתאי), סולומון 4, תנעמי 4(חזוט), אפריאט 4.5(בוזנח), זגורי 4, יצחק 5.

כך ייעשה לאיש. נועם שוהם על הגובה (לירן דורף)

נטולי כוכבים, הוד השרון חוגגת כקבוצה (לירן דורף)
וכך, בשקט בשקט, התנקתה ליגה א' דרום מקבוצות הנגב והסביבה. בשלוש השנים האחרונות נשרו לליגה ב', עירוני נתיבות, הפועל ערד וכעת גם מכבי באר שבע ובני אילת כשקרית גת, עוד דרומית, עולה לליגה הלאומית, בקצב הזה ניתן יהיה בקרוב לשנות את שמה של ליגה א' דרום למרכז.

מור סולומון מעכל את הירידה. עונה ארורה לבאר שבע (לירן דורף)
חליואן והחברים חוגגים, עונה בלתי נשכחת (לירן דורף)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
זה הסוף של באר שבע
(פרשן דרומי: 16:24 15-05-2014)
לצערי הרבה המועדון הותיק הזה הולך להתפרק ולא יתקיים יותר בשנה הבאה. החובות כבדים התקציב שיהיה בליגה ב אפסי (כמו מ.ס) מה שאומר שמכבי ב"ש ז"ל....
3
חבל על הכדורגל בדרום
(פרשן שני: 16:32 15-05-2014)
הבעיות הכלכליות בדרום משפיעות לרעה על קבוצות הכדורגל שם. מכבי ב,ש ואילת ירדו ואולי יתפרקו. נתיבות תקועים בליגה ב'. אולי רהט יעלו בגלל פירוקים וזהו
4
5
שאר החלקים בקבוצה מעולים עם חיזוק נכון יהיה בסדר
6
5 . אם אין שוער ? הרבה משחקים הקבוצה לא ספגה ! הפועל הוד השרון עשתה עונה גדולה נועם שוהם כל הכבוד
7
זגורי 0
(זגורי: 18:40 15-05-2014)
גם הירידה הזאת רשומה על שמך מר זגורי ירידה מספר 109 ב 15 שנה האחרונות ואיך יש עוד דבילים שלוקחים אותך מאמן ועוד משלמים לך על זה כסף.....המאמן הכי גרוע בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי ללא ספק....ביתר עזרא לא יקחו אותך
8
ועכשיו מה?
(אור: 20:43 15-05-2014)
יתפרקו בליגה א כמו באר יעקב? מה הטעם??. שיחשבו טוב טוב מה לעשות שם בלי כסף
9
הוד השרון עשתה פלייאוף ומשחקי עליה הצגה ענקים אתם חוויה לכל החיים
10
עוד ירידה אתה שרוף בכל מקום
11
נועם שוהם יפה מאוד
(רוני מכבי תל אביב צהובה: 23:25 15-05-2014)
פרץ נוסטלגיה הגיע אליי עכשיו יפה מאוד שוהם בהצלחה
12
ל12 עצוב כמה שאתה צודק
(עופר: 08:00 16-05-2014)
שוהם מאמן מצויין שראוי לאמן בליגה הראשונה
13
הבעיה שבישראל צריך קשרים ולא כישורים
14
תודה לההתאחדות
(רוני : 09:48 16-05-2014)
זה המקום להודות לההתאחדות לכדורגל על חוויה יוצאת מן הכלל להקים את משחקי הפלייאוף תודה למר אבי לוי ותודה למר ניסן מורד על ארגון למופת במשחקי הקבוצה-כל הכבוד !
15
כל הכבוד
(מנהל מורשה : 12:29 16-05-2014)
אני רוצה להגיד לכם כל הכבוד איזה דרך עשיתם ומגיע לכם אתם קבוצה טובה מאוד ושיהיה לכם בהצלחה בליגה א יוסי שבי מזל טוב ...
16
איצטדיון רמת גן למה?
(שיר: 14:05 16-05-2014)
למה לעזאזל משחקים כאלה נערכים באיצטדיון רמת גן? כל הרעיון זה להרגיש את הקהל.
17
אני גר בעיר לא מתעניין בכדורגל אבל היום
(תושב הוד השרון: 15:57 16-05-2014)
היום אני חש גאווה תודה לכם שחקנים מאמנים וכל מי שתרם ועשה אותי גאה
18
זבל של אדם גנב שחקנים
(TKHG: 17:46 16-05-2014)
אין לך מושג אתה אדם נקמן האימונים שלך הם פח לך לאמן נערים זה מה שאתה שווה יאפס מגעיל
19
למי הכוונה
(דודו: 21:06 16-05-2014)
מי נקמן מי גנב שחקנים ומאיפהתסביר את עצמך אל תזרוק סיסמאות
20
על מי מדברים
(דודי : 22:54 16-05-2014)
אתם מדברים ושולחים מסרים תהיו יותר ברורים . מי גונב שחקנים מי נקמן ומי צריך לאמן נערים . להגיד שמות ולא לפחד . פחדנים .
21
18 מדבר על כחילה
(כחילה: 07:44 17-05-2014)
בכתבה מוזכרים 2 מאמנים כחילה ושוהם לא הגיוני להגיד על שוהם שהוא לא מאמן ויכול לאמן רק נערים אחרי הישג כזה מסכנה הוא מדבר על כחילה (או שהוא זקוק לאישפוז בכפיה)

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?