סיכום עונה: ליגה א' צפון

סיכום עונה ליגה א' צפון סיכום עונה ליגה א' צפון
סדרת הסיכומים של "דאבל פס" יוצאת לדרך, והליגה הראשונה היא ליגה א' מחוז צפון. מי נכנסו לנבחרת השנה? מי לקח שחקן השנה? אכזבת העונה, תגלית, מאמן, ועוד. התשובות? בפנים!

אחרי העלייה של כפר סבא, ההפתעה שהגיעה מטבריה, ושלוש קבוצות שירדו ליגה, הגיע הזמן לסכם את ליגה א' צפון.

נעשה קצת סדר במספרים, העונה נכבשו 656 שערים ב-30 מחזורים כשהמחזור האחרון (30) היה הפורה ביותר בו נכבשו 44 שערים, ממוצע שערים למשחק עומד על 2.8 שערים, בכל מחזור נכבשו בממוצע 21 שערים למחזור.

כ- 1,120 כרטיסים צהובים נשלפו ל-299 שחקנים שונים ו- 84 כרטיסים אדומים ל-74 שחקנים שונים.
הפועל כפר סבא בראש רשימת ממוצע ההבקעות למשחק עם 1.9 שערים, מי שמובילה את ראש רשימת הספיגות היא אחווה עראבה עם ממוצע ספיגות של 2.6 שערים למשחק.

אחרי ששלפנו מחשבונים וביצענו כמה תרגילי סטטיסטיקה הגיע הזמן לדבר האמיתי. קבלו את נבחרת העונה לשנת 2013/14 של "דאבל פס"!

נבחרת העונה של "דאבל פס":
שוער – עידו לוי (הפועל הרצליה) – לוי בן ב-32 הגיע להפועל הרצליה לאחר שהחליט לעזוב את הפועל עפולה איתה עלה לליגה הלאומית. במשך כל העונה הציג לוי יכולת נהדרת, והוא זה שהשאיר סיכוי להרצליה לנסות ולהפתיע. לולא לוי הפועל הרצליה הייתה מוצאת את עצמה בתחתית הליגה.

בלם – בני סימן טוב (הפועל מגדל העמק) – סימן טוב סוגר את השנה השלישית שלו במגדל העמק, וכמו בכל שנה מוכיח לכולם כי הוא השלד שמחזיק את הגנת הקבוצה. הבלם מביא עימו את הניסיון שצבר, יחד עם משחק ראש נהדר ומשחק חכם ביותר, מצליח סימן טוב שנה אחרי שנה להחזיק את הגנת הקבוצה יציבה.

בלם – ג'ו אסקלינג (הפועל כפר סבא) – אחד השחקנים המוכשרים בליגה. בלם גבוה עם נתונים מדהימים, עלה עם כפר סבא ליגה, והיה אחד השחקנים הבולטים בהגנה של פליקס נעים. יש לא מעט דיבורים כי יגיע לליגת העל עוד העונה, מה שבטוח הוא יגיע לרמות הגבוהות בכדורגל הישראלי.

אסקלינג בירוק (ארנון לוי)
בלם – מאור סיסו (עירוני טבריה) – מה כבר אפשר להוסיף? השחקן עם הנשמה הכי גדולה בליגה. סיסו הוא הלב של טבריה, האוהדים מטורפים עליו והוא נחשב כשחקן בית לכל דבר. השאיר את החותם העונה עם השער המרהיב שלו בפלייאוף מול הפועל אזור.

מגן שמאלי – סמי אליקים (הפועל כפר סבא) – שחקן הגנה נוסף שמשך את עיניהם של לא מעט אנשים הוא סמי אליקים. עם הרבה שקט וקור רוח, אליקים היה אחד הברגים המרכזיים בעליה של כפר סבא לליגה הלאומית. המגן ימשיך עם כפר סבא גם בליגה הלאומית, ומקווים שיציג את היכולת שלו גם בשנה הבאה.

קשר – ליאור לינדר (עירוני טבריה) – המנוע של טבריה. קטן קטן אך גדול במגרש! לינדר החליט לעזוב את הליגה לאומית ולהגיע לטבריה. מאז שהגיע, הקישור של טבריה הפך לאחד הטובים בליגה. ברגעים המכריעים, הציג לינדר תצוגות כדורגל מרהיבות, וכמובן סיים את העונה עם עליית ליגה, שאפו!

קשר – ענאן נסרלאדין (מכבי דלית אל כרמל) – שנה אחר שנה נסרלאדין מוכיח כי הוא הקשר האחורי הטוב בליגה. הכל עובר דרך הרגליים שלו, יכולת בניית התקפות מהטובות שראינו, וגם יודע לכבוש, מלך השערים של הקבוצה עם 9 כיבושים.

נסרלאדין (ארנון לוי)
קשר – אדיר דנין (הפועל חדרה) – הפועל חדרה עברה עליות וירידות במהלך העונה. גם בתקופות הלא טובות היה אפשר לזהות את אדיר דנין ששם את הלב על המגרש, משקיע ונותן מעצמו 150% בכל משחק. אם יש מגיע בכדורגל, הוא שייך לאדיר דנין.

חלוץ – לירון אלימלך (עירוני טבריה) – הפתעת העונה ללא ספק. החלוץ שלא בא לידי ביטוי בכרמיאל/צפת הגיע לטבריה ופשוט כבש את הכנרת והליגה כולה. עם 16 כיבושים הצעיד אלימלך את טבריה לעבר הליגה הלאומית. לא מעט קבוצות מתעניינות בחלוץ, "דאבל פס" כבר סימן את אלימלך כאחד המלפפונים החמים של הקיץ.

אלימלך (ארנון לוי)
חלוץ – אבי מלכה (הפועל אסי גלבוע) – מלך השערים בפעם המי יודע כמה? מלכה הוא מכונת שערים לא נגמרת, ומראה לכולם שבכל קבוצה הוא שווה כמות שערים נכבדת. לפני שמלכה הגיע לגלבוע הקבוצה הייתה באחת התקופות הגרועות שלה, מלכה הגיע הקבוצה התרוממה שוב, מלכה נפצע הקבוצה ירדה ביכולת, מספיק ברור.

חלוץ – מיכאל קירטבה (הפועל כפר סבא) – החלוץ של פליקס נעים רשם עונה נהדרת עם מספרים יפים מאוד, 12 כיבושים והרבה כוח רצון. קורטבה סופסל לא פעם ולא פעמיים, אך ידע לעלות כחילוף ולהציג יכולת פנטסטית, יהיה מעניין לראות אותו בכדורגל חופים.

הנבחרת המלאה:

נבחרת העונה המלאה
נבחרת המחליפים:
אז נכון יש רק 11 מקומות בנבחרת העונה, אבל היו לא מעט שחקנים שבלטו במשך העונה, וגם להם מגיעה מילה טובה. קבלו את נבחרת המחליפים של "דאבל פס".

נבחרת המחליפים
שחקן העונה – מאור סיסו:
הבלם בן ה-30 הוכיח פעם אחר פעם כי הוא אחד הבלמים הטובים בליגה. סיסו הוא שחקן בית לכל דבר בעירוני טבריה. יש לו חלק גדול מאוד בעליית הקבוצה לליגה הלאומית, ומעבר לכר הדשא מספרים עליו כי חדר ההלבשה מחובר ומלוכד הרבה בזכות סיסו, והיי בואו לא נשכח יש לו גם 4 שערים. מאור סיסו הוא שחקן העונה של "דאבל פס"!

שחקן העונה! (ארנון לוי)
שווה לעקוב:
מיקי יאזו – מגן ימני מוכשר מאוד. הגיע למגדל העמק אחרי שלא הסתדר בנצרת עלית, ומאז גילה יכולות נהדרות. כולנו יודעים שעמדת המגן היא אחת הבעייתיות בארץ, יאזו ידע לעשות את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

חן ידען – הקשר שמשחק בכרמיאל/צפת עדיין לא בן 21, וכבר הפך להיות אחד השחקנים הבולטים בקבוצה של בוזורגי. אומנם המספרים לא בשמיים (4 שערים) אך לשחקן יכולות נהדרות.

מתן פלג – מאז שהגיע מוריס אוזן לטבריה, מתן פלג פרח יחד עם הקבוצה כולה. המגן בסך הכל בן 20, וכרטיס השחקן שלו שייך להפועל כפר סבא. נראה כי אחרי העונה הנהדרת שלו בטבריה, המועדון הירוק סימן אותו כאחד מהמועמדים לחזור, טבריה יחלמו? מה שבטוח יש על מה להלחם.

מתן פלג (ארנון לוי)
שאדי חטיב – העונה של אסי גלבוע סוכמה כלא טובה. לולא שינוי וחיזוק מתאים, הקבוצה מהגלבוע יכלה למצוא את עצמה במקום רע יותר. מי שדווקא כן בלט הוא המגן שאדי חטיב. שחקן מוכשר מאוד, מהיר, בעל יכולות התקפיות נהדרות. שווה לעקוב!

אלמוג אוחיון – השחקן הצעיר מקריית אתא הפך לשם חם מאוד בליגה א'. עלה מהנוער ומאז מצא את מקומו בקבוצה הבוגרת. לאוחיון 7 שערי ליגה ו-2 שערים בגביע, בהחלט מספרים מכובדים מאוד לעונה ראשונה בליגה א'.

תגלית העונה – סלים עמאש:
השחקן שיהיה השנה בן 20, השיג מספרים יפים מאוד בהפועל חדרה. 11 שערי ליגה ועוד שער נוסף בגביע המדינה. עמאש שמשחק כקשר באגף, עשה לא מעט צרות להרבה הגנות בליגה. מעניין יהיה לראות האם ישאר בחדרה העונה? או שיעשה קפיצת מדרגה ויוכל לשחק בליגה גבוהה יותר, כי הוא בהחלט ראוי לכך. סלים עמאש הוא תגלית העונה של "דאבל פס".

סלים עמאש (שלומי גבאי)
מאמן העונה – מוריס אוזן:
להוריד בפניו את הכובע! אוזן הגיע לטבריה אחרי כשלונו של ארז בנודיס. המאמן לקח את הקבוצה במצב די רע, שהיא על סף שיברון. אוזן ידע לאסוף את השחקנים, להחזיר להם את המוטיבציה והביטחון, ומשבוע לשבוע טבריה צברה ניצחון אחרי ניצחון. השיא כמובן הגיע בסיום העונה כשטבריה סיימה במקום השני ונכנסה למשחקי הפלייאוף, שם גברה בדרך על מכבי דליית אל כרמל, מגדל העמק, אזור, וכמובן סגרה את העונה עם עלייה היסטורית כשניצחה בצמד המשחקים את הפועל קטמון. מוריס אוזן שילב שחקנים צעירים, העניק להם את כל הביטחון הדרוש, והם? החזירו לו באותו המטבע. עירוני טבריה בליגה הלאומית הרבה בזכותו של מוריס אוזן.

מאמן העונה מוריס אוזן (ארנון לוי)
אכזבת העונה – הפועל בית שאן:
עירוני בית שאן עלתה בקול תרועה מליגה ב'. הרבה אנשים סימנו אותה כאחת המועמדות לסיים בחמישייה הראשונה. אך לצערנו היא סיימה כאכזבת העונה. עם סגל שחקנים עשיר מאוד, לא הצליחה בית שאן להתחבר ופשוט הציגה כדורגל מבולגן. חשוב לציין כי הקבוצה סבלה מגורמים חיצוניים שפגעו ישירות בקבוצה, ולאו דווקא נכשלה בגלל יכולת רעה על כר הדשא. מעבר לכך, הקבוצה לא הצליחה להתרומם ולהשיג תוצאות טובות, מלבד הקהל שפעם אחר פעם מילא את האצטדיון בבית שאן, הקבוצה נכשלה ובגדול!

שחקני בית שאן יחד עם האוהדים (שלומי גבאי)
מלכי השערים – אבי מלכה ולירון אלימלך:
גם זה קורה. שני השחקנים סיימו עם מספר שערים זהה, 16 כל אחד. בהחלט שני חלוצים בולטים מאוד בליגה א'. מצד אחד אבי מלכה שפתח את העונה במכבי דליה ועבר לאסי גלבוע, נפצע במחזור ה-20, הצליח לכבוש 16 שערים ובדומה לשנה שעברה גם הפעם סיים כמלך שערי הליגה. מצד שני, לירון אלימלך החלוץ העולה מטבריה שסגר עונה חלומית עם עלייה ומלך שערי הליגה.

אות הערכה – אילן סויסה:
כל שנה אומרים עליו שהוא צריך לפרוש, אבל סויסה מוכיח לכולם שגם בגיל 39 הוא מחזיק את ההגנה של כרמיאל/צפת. אתר "דאבל פס" רוצה לפרגן לסויסה שמוכיח שלאהבה אין גיל, והכדורגל זורם בדמו. אגב הוא גם הצליח לכבוש 2 שערים, ועשה בסוף העונה הסבה לחלוץ. סויסה ישתתף בנוסף בליגת החופים. פשוט תענוג לראות את הבלם.

אילן סויסה, להוריד בפניו את הכובע (קובי פורטל)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
זאת דעתי
2
בושה וחרפה ..
(יגאל סם: 13:05 29-05-2014)
ואייפה שלום עקיבא בתמונה .הוא זה שעלה את טבריה
3
אריאל מתן לזמי
(עפולאי: 13:08 29-05-2014)
לא מופיע גם בספסל? העלה את טבריה בפלייאוף כל השערים שלו והפנדל עליו.
4
נבחרת העונה
(שמש הטברייני: 13:10 29-05-2014)
שגיתם היכן לזמי מעירוני טבריה ולדעתי קבוצת העונה היא עירוני טבריה וזאת עקב התקציב הנמוך זה לא
6
עירוני טבריה ( רכש
(שמש הטברייני: 13:33 29-05-2014)
7
קהל העונה הפועל מגדל העמק !
(כחול בנשמה: 13:39 29-05-2014)
הפועל מגדל העמק !
8
עירוני טבריה ( רכש )
(שמש הטברייני: 13:42 29-05-2014)
לדעתי להשתדל להתחיל לסכם אם כמה שחקנים שמתאים לליגה לאומית השחקנים הם חן ידען . אבי מלכה לבדוק את חומרת הפציעה . מיקי יאזו . סימנטוב הקשר להשאיר את לזמי אלימלך . מתן פלג ולסכם עם השחקנים הקיימים אין לקבוצה זמן בהצלחה .
9
מיכאל קירטיבה מעל הליגה -פליכססס כנס
(הענק הירוק מעלייה : 13:53 29-05-2014)
חולץ ענק 12 גולים בליגה ועוד 5 בגביע .ולא נתת לרוני רוזנטל הטנק לשחק ? שחקן של ליגת העל ראית איך הביך את באר-שבע בגביע .פליקס תתפטר .
10
11
כל מאמן ירצה אותו שחקן מדהים כל הכבוד תמשיך להצליח
12
גל אלקנתי תותח
(מכיר אותו: 14:59 29-05-2014)
13
ענאן נסרלאדין יא מלך מגיע לך
(הפועל דליה : 15:10 29-05-2014)
ללא ספק כישרון מעולה ובנאדם זהב לך תתקדם בליגה יותר גבוה חבל שהפועל ירדה ליגה הינו חוטפים אותך כל הכבוד תעלה ותצליח
14
סיכום מעולה
(חיים: 15:21 29-05-2014)
ה11 של העונה בדיוק למי שהגיע שחקנים שהיו מעל לליגה כל העונה
16
שלום הראשון שישאר בטבריה ומגעיל
(לטברייני שמתחזה: 17:31 29-05-2014)
קנאי וכולם יודעים שאתה לא טברייני
17
ענאן נסראלדין
(כל הכבוד: 17:45 29-05-2014)
בחירה מעולה.שחקן מדהים
18
חן ידען
(משה: 18:43 29-05-2014)
פשוט בושה שחן ידען לא בנבחרת העונה. שחקן פשוט נפלא שנתן תצוגות נפלאות אומנן רק ארבעה שערים אבל 3 מהם מבעיטות נפלאות מ17 מטרים והרביעי ממבצע אישי מהחצי עד לשער ולא דיברתי עוד על המהלכים והבישולים הרבים.
19
לכתב כנס
(טברייני אמיתי: 19:28 29-05-2014)
אתה רציני עידו לוי זה השוער המצטיין נו באמת אפילו אתה היית עוצר את הגולים שהוא קיבל מולנו ב-3;4 שניצחנו הוא בירידה ברמה שלו ולגבי זה שטל מכלוף לא בנבחרת העונה אני בטוח שאתה לא יודע מה אתה כותב
20
חבל חבל
(שמעון נתניה: 21:01 29-05-2014)
רק חבל שהפועל בית שאן אין יכולת כמו הקהל ליגת העל השמים הם הגבול אולי שנה הבא חולצות בצבע צהוב משנה צבע משנה מזל
21
המגן השמאלי של טבריה
(טברייני: 00:32 30-05-2014)
המגן השמאלי של טברייה היה מהמצטיינים של השנה בקבוצה ובליגה
22
אדוני הכתב לא הכנסת הברור הזה של טבריה לנבחרת העונה של ליגה א...באיזה פלנטה אתה חי?
23
באשר דאהר
(אייל: 13:30 30-05-2014)
אם כל הכבוד לעידו לוי באשר דאהר שוערה של כרמיאל נתן כמעט בכל משחק הצגות שלא רואים בכל יום. באשר מבחינתי אתה שוער העונה . לא סתם כרמיאל סיימה במקום השלישי. יש לך חלק גדול מאוד בכך
24
תומר אסולין הסמרטוט של העונה,ברח מהמציאו
(ציון מלכה נהריה: 19:16 30-05-2014)
ברח מהמציאות ונטש את השחקנים שהביא בשביל נזיד עדשים בהרצליה, מאמן אפס וסמרטוט גדול מאוד
26
תפסיק לנסוע להרצליה עם הרכב של תנובה כנס
(לתומר אסולין אגו: 11:52 31-05-2014)
יש עליך מעקב וגם נשלח מכתב להנהלת תנובה, אתה שורף דלק בכמויות שתנובה לא יודעת צפה לפיטורין זבלון
27
אחד משחקני הסגל טען בפני שהוא ערבבן ותחכן לא קטן כמו כן שקרן גדול מאוד
28
תומר אסולין לך לקיבינימט נבלה טרפה
(אלירן גורג חחח: 15:57 31-05-2014)
חחח אותך לא הייתי עושה אתה מגעיל אותי
29
מאמן העונה
(יגל: 13:48 07-04-2015)
אוזן יצא לך טוב

סקר דאבל פס

מי תפגוש את הנציגה מהלאומית?