אדם קולינס: "שבעתי מעונות כושלות בתחתית"

אם לא יקרה משהו מאד בלתי צפוי, מ.כ. ערד לא תירשם בעונה הבאה ובכך למעשה תיסגר האלטרנטיבה לשחקנים המקומיים. "אף אחד לא מעוניין לפתוח את הכיס", אומר היו"ר. סימפטום ידוע מראש.

 לפני שנתיים קץ אדם קולינס, ערדי מבטן מלידה בעובדה כי קבוצת הכדורגל המקומית, הפועל הפכה "ללגיון זרים" והחליט להקים קבוצה שתושתת על תושבי העיר בכדי שגם הם יוכלו לתת ביטוי לאהבתם לכדורגל.
ממש ברגע האחרון הוא הצליח להכניס את המסמכים הדרושים להתאחדות שאישרה את הרישום והקבוצה יצאה אל הדרך.
העונה הראשונה הייתה כצפוי, עונת הסתגלות. הקבוצה אומנם סיימה במקום הלפני אחרון של מחוז מרכז אך העבירה את הכוכב שלה, אפיק ארזואן להפועל שירדה בסופו של דבר לליגה ב'.

העונה השנייה (זו שחלפה) הייתה אמורה להיות עונת ההתבססות בליגה מה גם שעל הנייר המחוז בו שובצה (דרום) היה אמור להיות קל יותר.
אך ציפיות לחוד ומציאות לחוד וגם העונה סיימה הקבוצה במקום הלפני אחרון כשבמאזנה שני ניצחונות ותיקו בלבד.
אך הבעיה הגדולה ביותר הייתה כסף. "במשך השנתיים שהקבוצה פתוחה למדתי הרבה דברים", אמר קולינס, "אחד מהדברים שלמדתי הוא שקשה מאוד להחזיק מסגרת תקינה ולשמור על התשוקה של השחקנים למשחק כאשר לרוב רק מפסידים. גם הקהל הרב שהגיע בהתחלה לראות אותנו הפסיק לבוא. האמת ? לכולם כבר נמאס מזה שאנחנו קבוצה לא טובה. אין מה לעשות, אי אפשר להחזיק מסגרת בלי הצלחות ובלי להתקדם. צריך לשאוף לצמרת אחרת כולם מאבדים עניין".

כלומר הקבוצה תיסגר ?
"לא קבלתי תקציב גם לעונה הקרובה ושבעתי מעונות כושלות בתחתית הטבלה ובלי כסף ולכן הכיוון כרגע הוא לסגור את הקבוצה אלא אם כן יקרה נס. הבעיה היא שגם שאין תורמים. אף אחד לא מעוניין לפתוח את הכיס".

מה התקציב שקבוצה בסדר גודל כשלכם צריכה ?
"בשביל לשרוד עונה כ-40 אלף ש"ח. בשביל להתקדם ולהוות קבוצת צמרת כ-100 אלף. מהעירייה אנחנו לא מקבלים כלום. העזרה היחידה משם זה שאנחנו לא משלמים על השימוש באצטדיון".

האם המילה איחוד עם הפועל הוזכרה אי פעם בשנתיים הללו ?
"בהחלט. בישיבת המליאה האחרונה של העירייה. ראשת העיר טוענת ששתי הקבוצות אמנם מייצגות את ערד אך הן קבוצות פרטיות ולכן אי אפשר להכריח אף אחד מההנהלות להתאחד".

אז למה לא ללכת על קבוצה אחת עירונית חזקה ?
"כי בהפועל ערד יש הרבה פוליטיקה ובנוסף יש להם גב מאוד חזק בהנהלת העיר. אנחנו בגדול לא מעניינים אף אחד חוץ מאשר את התושבים שרוצים לראות ערדניקים מצליחים".

הקבוצה לקחה ממך המון אנרגיות ברמה האישית שבאו על חשבון דברים אחרים. בדיעבד, אתה מצטער או שהיית עושה דברים אחרת ?
"אני חושב שאי אפשר לעשות דברים אחרת בערד. גם אם הייתי פותח את הקבוצה היום התוצאות היו דומות. מבחינה אישית לא מצטער על כלום. גם אם הקבוצה תיסגר בסופו של דבר אני אלך זקוף בעיר בידיעה שניסיתי לעשות טוב לעיר ולחבר'ה הצעירים. הבן אדם היחיד שאני חייב לו דין וחשבון זה לאשתי שהייתה צריכה לעבור שנתיים קשות איתי בגלל הכדורגל. כמובן, מאד כואב לי על השחקנים שלי שרוצים כמובן להמשיך לשחק אבל כנראה שלא יהיה להם היכן".

אפשר לבנות עם החומר המקומי של ערד קבוצה לעלייה ?
"יש חומר מצוין בערד. הבעיה שהם המון שנים לא שיחקו על דשא כי בהפועל ערד לא דאגו לטפח מחלקת נוער בעיר. לכן הכסף כאן הוא משמעותי. רק מאמן ברמה גבוה יוכל להפוך אותם משחקנים טובים לקבוצה טובה. עם כל הכבוד לכל המאמנים שעבדו בהתנדבות בשנתיים האחרונות הקבוצה זקוקה למאמן עם ניסיון בליגות הנמוכות. אחד כזה שיודע לקחת שחקנים חסרי ניסיון ולעשות מהם קבוצת כדורגל.

יש חומר מצוין בערד. שחקני מ.כ.
אישית, היית רוצה להמשיך ?
כן, אבל לא בכל מחיר. רק אם יהיה לי כסף למאמן טוב. לא מסוגל לעבור עוד עונה של הפסדים ואכזבות.

לסיכום ?
"אני מקווה מאד שפרנסי העיר יתעוררו ויבינו שהקבוצה הזאת חשובה להמון אנשים בערד. היא מהווה מסגרת לשחקנים רבים בהם בעלי משפחות, חיילים ואפילו כמה תלמידי תיכון שמתאמנים אתנו. הסגל מונה מעל 30 ערדניקים שיאלצו לחפש עיסוק אחר אם בכלל והחלופות שלהם לא רבות בעיר. 80-100 אלף ש"ח הוא לא סכום גדול גם עבור העיר ערד שהמצב הכלכלי שלה לא משהו. אם באמת היו רוצים לעזור לנו היו עושים זאת בלי בעיה. חבל שהפוליטיקה והספורט מתערבבים אך כנראה שזהו טבע העולם. בתקווה שישמעו את קולנו".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אדם כל הכבוד
(שחקן בקבוצה: 21:02 14-06-2014)
כן יירבו אנשים בעלי חזון אמיתי,שמקריבים מעצמם בשביל לתת לשחקנים שמסתתרים אי שם מאחורי הקלעים,במה אמיתית. אני אישית,מעריך את פועלך,יישר כח - מס׳ 9.
2
בושה צריך להעיף אותו מהר
(ערדניק: 22:48 14-06-2014)
צריך להעיף את עובד מהכדורגל בערד במקום לתת לילדים מערד לשחק הוא מביא את כל הזבל של באר שבע ... אדם מקווא בשבילך שיתרמו את הכסף שצריך אתה עושה עבודת קודש
3
כל הכבוד
(אלכס צ׳: 23:04 14-06-2014)
אדם כל הכבוד תמשיך ככה הלוואי ותימצא בן אדם שספורט חשוב לו
4
שוער
(אביאור רחמים: 23:56 14-06-2014)
אדם כל הכבוד לך .
5
לסגור !! חבל על הכסף
(מאיר: 08:22 15-06-2014)
6
אישתו הרסה את הקבוצה
(שחקן הקבוצה: 09:14 15-06-2014)
מי שהרס את הקבוצה היא אישתו של אדם שהתערבה בפוליטיקה בערד והתנדנדה מצד לצד ובגללה אין קבוצה אני עכשיו ילך לשחק בקבוצה אחרת אבל מה יעשו שחקנחם אחרים
7
לתגובה 6
(גם שחקן: 11:16 15-06-2014)
בוא נגיד שאתה צודק ןאשתו ה עסקה בפוליטיקה. בגלל זה ראש העיר מתנכלת לקבוצה ובנו השחקנים? גועל נפש של ראש עיר אם ככה שלא באמת אכפת לה מהתושבים אלה רק מהאגו שלה
8
תגובה ל-6
(אשתו: 12:56 15-06-2014)
בקבוצה של אדם אין אף שחקן שיכול לכתוב עליי דבר נבזה כזה כל השחקנים יודעים עד כמה מ.כ.ערד חשובה לנו ואת ההקרבה שלנו בעבורה. מי שכתב את התגובה הזו הוא אחד מקומץ האנשים בעיר שטובת העיר אינה נגד עיניהם ומה שמניע אותם זה נטו נקמנות.
9
איש יקר
(קפטן: 14:41 15-06-2014)
אדם, אנחנו מכירים אחד את השני כבר המון זמן כמעט כול החיים יש לך אהבה גדולה לכדורגל ואתה עושה זאת במאמץ הקרבה ותשוקה עזה, קשה להילחם בטחנות רוח והכי גרוע שפוליטיקה וספורט מתערבבים ואת הנהגת העיר לא מעניין כמה ערדניקים שרוצים לשחק וחבל. בהצלחה אחי
10
לאישתו של....
(ערדניק: 17:31 15-06-2014)
את חיה בסרט ורק בגללך הקבוצה נהרסה החליפו 20 מאמנים בגלל שאת מתערבת לאדם בניהול הקבוצה ובכל דבר אדם הוא אחלה בן אדם את הורסת אותו
11
אדם ואורית אנחנו אוהבים אתכם
(ערדניקית בדם: 16:33 15-06-2014)
אדם ואורית, אנחנו אוהבים אתכם ואת ההשקעה שלכם למען הקמת הקבוצה והשקעה בקבוצה. בושה שעיריית ערד לא מסייעת לקבוצה שכל השחקנים שלה הם ערדניקים. טלי תתעוררי
12
עיר אוכלת יושביה
(אשתו: 18:56 15-06-2014)
מעולם לא התערבתי בפאן המקצועי, תמיד ידעתי את מקומי, מזכירת הקבוצה ותו לא. לגיטימי שאדם מתייעץ איתי ומשתף אותי בהחלטות ולבטים אך מעולם לא התערבתי בניהול. אנשים קטנים שלא אכפת להם מהעיר ופוגעים בתושביה לא שוברים אותנו. אנחנו גאים בקבוצת מ.כ.ערד !!!
13
לאשתו
(מס.10: 20:31 15-06-2014)
אין שחקן אחד שיכתוב מילה רעה על אורית ! כי אף מאיתנו לא מעורבב בהחלטות ההנהלה ולא מתעניין . אותנו רק מעניין לשחק תוצאה ולהגיע שבוע הבא ... למשחק הבא

סקר דאבל פס

מי תעפיל לליגה הלאומית מליגה א' דרום?