אין פנדל, עין מאהל !!

לאחר שאיבדה שתי נקודות בשבוע שעבר לבני נוג'ידאת חסרת היומרות התייצבה מכבי נצרת עילית למשחק גורלי מבחינתה נגד מכבי עין מאהל, המוליכה בניסיון לחזור לתמונת העלייה. תנאי המגרש הגרוע בכפר קמא הפריעו יותר לנצרתים שנוצחו 2:1 תוך שהם מחטיאים (שוב) פנדל והעלייה נראית היום רחוקה יותר מתמיד.

למרות איבוד נקודות סיטוני סיימה מכבי נצרת עילית את הסיבוב הראשון במקום הרביעי במחוז יזרעאל של ליגה ג' רק 4 נקודות מהפסגה אך עם פתיחת הסיבוב השני איבדה עוד שתי נקודות בשבוע שעבר בתיקו 2:2 עם בני נוג'ידאת והתרחקה שוב ממאבק העלייה. לפיכך המשחק הנוכחי היה עבורה סוג של להיות או לחדול.
עין מאהל ידעה כי מבחינה טכנית היא נחותה לעומת יריבתה ולכן החליטה לשחק על המגרש הגרוע של כפר קמא שהוא למעשה מגרשה הביתי. בקבוצה התייחסו למשחק כאילו מדובר במשחק העלייה ולכן ארגנו שם הסעות מיוחדות שהביאו כ-300 צופים למשחק ויחד עם כ-200 מקומיים שעודדו מן הסתם את נצרת עילית השרו אווירה יוצאת מן הכלל.
שתי הקבוצות עלו לכר הדשא כשהן יודעות כבר על הניצחונות של כפר קמא (0:3 על בני חג'אג'רה) ובית"ר א.א. פאחם (1:2 על בית"ר אל עמל) כך שעבור כל אחת כל תוצאה זולת ניצחון תרחיק מהפסגה.
תנאי המגרש הגרועים, כאמור הכריחו את מאמן נצרת עילית, עובד גרינפלד לשנות את שיטת המשחק ולשחק על כדורים ארוכים במקום להתבסס על משחק מסודר על הקרקע. עובדה זו שיחקה לרגליה של המארחת שזו שיטת המשחק הרגילה שלה.
המחצית הראשונה הייתה חלשה בכללותה ושתי הקבוצות התבססו על כדורים גבוהים לעבר הרחבות במטרה למצוא שחקן פנוי אולם ההגנות היציבות דאגו לנקות אותם.
נצרת עילית הייתה מעט טובה יותר והחזיקה יותר בכדור אך השער הגיע דווקא מן העבר השני. בדקה ה-35 ניסה רפיק אבו ראס להרחיק, אך מעשה שטן והכדור פגע בחברו לקבוצה, הבלם שרון סוויסה (אחיו של אילן מכרמיאל/צפת), ניתז לעברו של חאלד חביבאללה חלוץ החוד של עין מאהל וזה מ-10 מטר בעט כדור שטוח לפינה שהכניע את השוער הנצרתי הצעיר, עדן חן.
עד למחצית לא נרשמו אירועים מיוחדים והקבוצות ירדו להפסקה בתחושה שהכל עדיין פתוח.

 

עדן חן,שוער נצרת עילית ספג פעמיים וקבוצתו סיימה למעשה את העונה.(צילום:אתר goool)


פתיחת המחצית השנייה הייתה של האורחים שלחצו במטרה להשוות. אמיר ראדי שנזרק למערכה מקומו של איליה פטשקו הרבה להטריד את המארחת שנסוגה לאחור במטרה לגונן על השער והשאירה בחוד רק את כובש השער, חאלד חביבאללה שהתקשה לבדו להטריד את ההגנה של נצרת עילית.
רבע שעה בתוך המחצית השנייה נשא הלחץ פרי. כדור ארוך נשלח לעברו של ראדי שהגיע אליו בקושי כשתוך כדי גלישה הסיטו לעברו של ארטיום צ'יזיניוק שבא מאחור ובבעיטה חדה הכניע את שוער עין מאהל, מחמוד אבוליל.
עין מאהל הגיבה כמעט מייד. לאחר שפתחה את המשחק מנקודת האמצע שלח סלאח אבוליל המנוסה כדור ארוך לעבר רחבת נצרת, חן יצא לעבר הכדור הקל יחסית ונראה קולט אותו אך לפתע שמט היישר לעברו של אלעד וענונו שמול השער הריק גלגל פנימה, 1:2 לעין מאהל.
נצרת עילית לא ויתרה והטילה את כל יהבה על ההתקפה ובדקה ה-70 נכנס ראדי לתוך הרחבה והוכשל ע"י מוסא אבו מוסא. השופט, תומר רפאלי (מצוין) לא היסס והורה מייד על הנקודה הלבנה.
בדיוק כמו במשחק שעבר, ניגש כובש השער כשהפעם היה זה צ'זיניוק שבעט אולם שוב, לרגליו היישר לרגליו של השוער המזנק.
נצרת עילית לא נשברה והמשיכה ללחוץ. בדקה ה-73 נגח אמיר ראדי כדור ששפשף את המשקוף ושלוש דקות מאוחר יותר היה זה צ'יזיניוק שבעט בסמוך לקורה.
עין מאהל הסתגרה לחלוטין וניסתה להפתיע בכדורים ארוכים ונייחים אך ללא הצלחה. בדקות הסיום ניסתה הקבוצה לבזבז זמן בכל דרך אפשרית ובסופו של דבר הצליחה במשימתה וחגגה יחד עם אוהדיה כאילו שזה עתה עלתה לליגה ב'.
בנצרת עילית השלימו ככל הנראה עם העובדה שהקבוצה לא תעלה השנה אם כי מדברים שם על המקום השלישי שבסיטואציה מסוימת יכול להיות רלוונטי.
 תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?