אילת ועוד 15 ?

אומנם הכותרת מחייבת, וכן גם הליגה עוד ארוכה.. אבל נראה כי אין כרגע דבר שיעצור את הקבוצה הכי דרומית בארץ מליגה א'. אחרי משחק חוץ קשה מול מ.ס. קריית גת שאותו סיימה בני אילת עם ניצחון חשוב 0-2, הפער בצמרת כבר הגיע לתשע נקודות מהמקום השני. בכך סיימו חניכיו של אברהים אבו רקיק מאזן מושלם של שלושה ניצחונות מול קריית גת העונה ומאזן 0-13 !

בעקבות תוצאות סוף השבוע האחרון בליגה ב' דרום ב', נראה כי המרוויחה הגדולה ללא ספק הינה המוליכה בני אילת אשר פתחה פער משמעותי בצמרת שסביר להניח כי יגרום לרביעיית הדולקות אחריה להתמודד על המקום השני כשביניהן מפרידות שתי נקודות בלבד. לאחר ארבעה ניצחונות ברצף נסעה בשישי בני אילת להתארח אצל מועדון ספורט קריית גת.

 

שלומי דהן(בלבן) עוצר את קריית גת ולירן מואס.(צילום:אנס אבודעבס)

 

הקבוצה מקריית גת רצתה לשמור על הנקודות בבית ולהוכיח כי היא יתד נטוע בצמרת הליגה שעוד יש לה מה לומר. רבים סימנו את המשחק הזה כמשחק שבו חניכיו של אברהים אבו רקיק אף עלולים לצאת בידיים ריקות. אך המאמן הדרומי כהרגלו פתח עם הרכב התקפי עם שני הפוריים ביותר בליגה: אבי מלכה ועידו אליהו.

 

לי זלאיט גולש לרגליו של אביתר מויאל מקריית גת.(צילום:אנס אבודעבס)

 

רבע שעה של גישושים העבירו שתי הקבוצות ולאחריהם השליטה דווקא הייתה בידיהם של המקומיים שלא תירגמו את ההתקפות החוזרות ונשנות למצבי הבקעה אמיתיים. מן העבר השני הברקה אחת הספיקה לאורחים בכדי לעלות ליתרון. מסירת עומק על דניאל קהא מצאה את הסקורר עידו אליהו שבנגיעה השנייה שלו בכדור הקשית מעל השוער אלדר קראדי היוצא משערו אל הפינה העליונה ברשת 0-1 גדול לאילת.

 

יוסי בן שמואל (בלבן) עוצר את אלי כהן מקריית גת.(צילום:אנס אבודעבס)

 

קריית גת לא אמרה נואש והמשיכה לתקוף את השער האילתי, ואם לא כובשים משערים מהתקפות, אז לפחות שיקבלו את המצב הכי קרוב לשער – פנדל. דקה לסיום ההפסקההורה השופט שלומי פבריקר לנקודה הלבנה, לאחר שהשוער האילתי נתנאל בן דהן הכשיל את משה בן סעדון בתוך הרחבה וקיבל על כך רק את הכרטיס הצהוב למזלו. הקפטן של מ.ס. קריית גת בן סעדון גם ניגש אל הבעיטה אך השוער המצוין כיפר על הטעות שלו, זינק מצוין ומנע מבן סעדון כיבוש חמישי העונה מפנדל.

 

מעט האוהדים שהגיעו התחבאו מהמבול.(צילום:אנס אבודעבס)

 

במחצית השנייה כבר שלח מאמן קריית גת אייל שדה את כל הכלים העומדים לרשותו קדימה בכדי להשוות את התוצאה. לירן מואס הפליימיקר של קריית גת הוביל התקפה משמאל בסיומה הגיע הכדור אל כפיר יוסף אשר בעט חלש ליד השער.

 

איברהים אבו רקיק המאמן האילתי מוחא כפיים לחניכיו.(צילום:אנס אבודעבס)

 

מהעבר השני ובהתקפה הראשונה שלה במחצית הצליחה בני אילת לעקוץ בדקה ה- 55. כדור ארוך של אדר זינו מצא את אבי מלכה מול הגנת קריית גת הדלילה, מלך שערי הליגה בעט כדור שהשוער הצליח לגעת בו אך הכדור המשיך את דרכו לעבר השער. אך שלולית שהייתה מטר מהשער עצרה את הכדור, מלכה הספיק לגלוש לכדור לפני הגנת קריית גת ולדחוק לרשת. 0-2 גדול לאילת, ושער 15 של האילתי שמוכיח שחוש השערים אצלו זה בדם.

 

אבי מלכה(בלבן),דוחק את השער השני של אילת.(צילום:אנס אבודעבס)

 

שארית דקות המשחק התנהלו בעיקרם במחצית המגרש של המוליכה, אך קריית גת לא הצליחה לפרש את שליטתה למצבי הבקעה. בדקה ה- 63 הרים משה לגיסה משמאל לראשו של המחליף ליאור סודמי שנגח מעל המשקוף.

כעבור ארבע דקות ניסתה הפעם קריית גת מחוץ לרחבה, כאשר התקפה שלא מצאה פירצה בהגנת אילת המסודרת הסתיימה בבעיטה מרחוק של משה בן סעדון אך מצא שוב את השוער נתנאל בן דהן מוכן בין הקורות.

 

בן דהן שוער אילת מתעופף לעוד כדור.(צילום:אנס אבודעבס)

 

עשר דקות לסיום יכל עידו אליהו לכבוש שוב כאשר בהתקפה מתפרצת עבר את השוער אך התמהמה בבעיטה מזווית קשה ונבלם על ידי ההגנה המקומית.

 

עידו אליהו עובר את שוער קריית גת כראדי בדרך להחמצה גדולה.(צילום:אנס אבודעבס)

 

שלוש דקות לסיום הזמן החוקי של המשחק ניסה לירן מואס ללכת עם הכדור עד הסוף, אך נבלם ע"י בלם אילת תם קופרמינץ עד לקשרה של קריית גת אביתר מויאל שבעט סנטימטרים מהקורה. מהעבר השני ובתוספת הזמן יכל המחליף שלמה דהן להעלות את המאזן של אילת בעוד כיבוש אך הפעם השוער אלדר קראדי היה במקום לעצור את הבעיטה מתוך הרחבה.

 

לירן מואס שומר על הכדור מול אדר זינו.(צילום:אנס אבודעבס)

 

בסיום ניצחון חשוב של בני אילת 0-2 למרות יכולת לא משכנעת במיוחד, והפסד נוסף של מועדון ספורט קריית גת שנותר מאחורי חבורת הצמרת ויצטרך לחזור למסלול הניצחונות בכדי להתמודד בפלייאוף העליון.

 

יאיר חבזה (בלבן) ומשה סבג במאבק כתף אל כתף.(צילום:אנס אבודעבס)

 

מתחת לגשם שוטף לפרקים שפטו מצוין משחק שקט יחסית – שלומי פבריקר בעזרת אלירן בן סימון ועידן יפרח וזאת מול כחמישים אוהדים אמיצים שהתחבאו מתחת לעמדת השידור מהגשם שגם השפיע על מגרש הדשא באצטדיון קריית גת.
 

השופט שלומי פבריקר נאבק במבול.(צילום:אנס אבודעבס)תגובות

+ הוסף תגובה
1
לאנס כנס דחוף
(אחמד: 17:22 08-02-2010)
מה זה יחסי הציבור שאתה עושה לשופט הוא גרוע מהכתבה עולה שהוא לא הרחיק את השוער וגם בדרבי של רהט אמרת שהוא טוב למרות שהוא קיפח את הפועל ונתן לצעירי מה הוא חבר שלך
2
התוצאה לא משקפת בכלללל
(חבללל: 17:46 08-02-2010)
ק.גת שוכבת על אילת מחמיצה פנדל ומחזיקה בכדור חוץ משתי הגולים אילת לא בעטו פעם אחת לשער ואפילו קרן אחת לא היה להם במשחק..אבל מי שלא כובש מקבל שתי עקיצות שתי גולים..
3
מברוק אילת. כל הכבוד. מקום שני רק רמלה
(רמלאי מציאותי: 18:26 08-02-2010)
5
עוד פעם אתם חולמים
(שיכון: 19:43 08-02-2010)
אם אילת לא תאבד נקודות זה ברור שהשיכון תסיים שניה רמלה שלישית ורהט בכלל לא תהיה בפליאוף!!!
6
ונסגור אותו כבר עוד שבועיים בבית שלכם
7
ם הראשון לא יעזור לאף אחד רמלה תעלה השנה ליגה בכוח
8
שיכון חכו תגיעו לאילת
(אילת בדם: 02:22 09-02-2010)
קבלת פנים חמה אתם הולכים לקבל רק תגיעו...
9
שיכון תסיים שני רמלה שלישי ורהט רביעי.
(שיכון המזרח בלב: 06:29 09-02-2010)
אני חושב שהמקום הראשון כבר נסגר סופית.מחזור אחרון שיכון באילת שכבר תעלה ואז נעבור את רמלה השבורים
10
אילת
(חנוך: 18:25 10-02-2010)
השנה אילת תעלה ליגה קדימה אילת
11
לחנוך האילתי
(אילתי: 17:15 12-02-2010)
חנוך תראה השופט בתמונה שלומי פבריקר דןמה לך......

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?