חמש דקות בגן עדן

הפועל ערד כמעט ועשתה את סנסצית היום בגביע המדינה שכבר הוליכה בהארכה 0:1 על הפועל נצרת עילית מהליגה הלאומית לאחר שער נגיחה של אלעד שרף.חמש דקות לאחר מכן אלירן חודד ההשווה בפנדל לאורחת שגם ניצחה לבסוף בדו קרב הפנדלים,5:4 והותירה לערד להתרכז במאבק התחתית בשישי הקרוב מול מכבי עמישב.

כ-1400 צופים, רובם ככולם תושבי ערד והסביבה, קיבלו את פני הפועל נצרת-עילית. מהצד האחד המארחת שנמצאת מתחת לקו האדום בליגה א', ומהצד השני מועמדת לגיטימית לעליה לליגת העל.

מגרש הכדורגל שהיה מוצף ביום שישי התייבש, וכך זכה הקהל לצפות במשחק כדורגל איכותי ומרתק. לאורך כל המשחק ערד לא נפלה מנצרת-עילית, ולמעשה אף עלתה עליה. שחקני שתי הקבוצות הציגו משחק התקפי ומהנה, והבדלי הרמות ביניהן כלל לא ניכרו על המגרש.

כבר בדקה ה-10 אלירן גבאי המקומי פרץ משמאל והגביה לרמי דודזאדה שעמד מול השוער. הזר הנצרתי, אריק ניירקו, חילץ את הכדור.

בדקה ה-19 היה זה תורה של נצרת-עילית להפגין את יכולותיה. אלירן חודידה בעט כדור חזק שנהדף על-ידי גיא חיון המקומי. הכדור הגיעה לכאלב איקווינוגו, הזר השני של האורחת, אך הוא לא הצליח להשתלט על הכדור, וקפטן ערד קובי שוקרון חילץ את הכדור.

שלוש דקות לאחר מכן פרץ גבאי מימין, אך השוער הנצרתי אבי איבגי הוציא את הכדור מרגליו. כעבור עוד שלוש דקות דודאזדה פרץ שוב לרחבה, אך הסתבך עם הבלמים האורחים ואיבד את הכדור.

בשלב זה החלה נצרת-עילית לגלות מעט יותר נחישות, אך ניסיונותיה היו עקרים מול ההגנה המקומית שנראתה כמו הגנה מליגת העל. לקראת סיום המחצית זכה הקהל לראות את שני השוערים המצויינים בפעולה, כאשר לקחו כדורים מבין רגליהם של שחקני היריבה.

המחצית השנייה הייתה המשך מענג של הראשונה, כאשר שתי הקבוצות מוסיפות ליזום. ההבדל היה ששחקני ערד הצליחו לחדור לרחבה ולהחמיץ, בעוד ששחקני נצרת-עילית נעצרו לרוב עוד לפני שהגיעו לרחבה.

בדקה ה-59 קיבל אריק ניירקו את הכדור ובעט לשערה של ערד מזווית חדה. חיון הדף את הכדור חזרה לכיוונו של ניירקו, שלא הצליח לייצר בעיטה טובה.

כעבור עשר דקות פרץ דודו פלס המקומי, תוך שהוא עובר את מרבית שחקני הקישור של נצרת-עילית, אך על קו ה-16 איבד את הכדור. דקה אחר-כך ניסה בר חביב להבקיע כאשר שלח כדור חזק מ-25 מ', אך הכדור חלף מעל השער ולא סיכן את האורחים.

הלחץ המקומי נמשך עד לסיום המחצית, ואף נמשך בדקות הראשונות של ההארכה.

בדקה ה-98 הלחץ השתלם. הבלם המקומי אלעד שרף עלה לכדור קרן ונגח אותו לשערו של אבי איבגי. 0-1 לערד, וריח של סינדרלה באוויר.

דקה אחר-כך היה יכול ויקי בוקובזה הוותיק לסגור את הסיפור, כאשר פרץ באגף השמאלי והצליח לחלוף על פני איבגי, אך כדור הרוחב ששלח מזווית קשה הוסט לקרן.

שתי דקות לאחר מכן הגיעה רגע המחלוקת הגדול של המשחק. השוער המקומי גיא חיון ירד לרגליו של שחקן התקפה של נצרת-עילית ולקח מנו את הכדור. למרות שלא היה מגע בין ידיו של השוער לרגליו של השחקן פסק השופט כי זו עבירה. כרטיס צהוב לחובת חיון, פנדל לזכות נצרת-עילית. אלירן חודידה דייק מהנקודה הלבנה בדקה ה-103. 1-1 שסיים עבור האוהדים המקומיים חמש דקות בגן-עדן.

עד לסיום ניסו שתי הקבוצות להבקיע שער, אך אותותיו של המשחק הארוך והקצבי ניכרו היטב, וללא הכרעה ניגשו שתי הקבוצות לפנדלים.

 

אלעד שרף,שער הנגיחה בהארכה לא הספיק לערד.(צילום:לירן דורף)


ארבעת הבועטים הראשונים (אורן פלאש ואבי איבגי לנצרת-עילית, דודו פלס ואדם תנעמי לערד) דייקו. איסלאם כנעאן, הבועט השלישי של נצרת-עילית בעט מעל השער, אך מיד אחריו ניגש לבעוט בר חביב ששלח כדור אדיר למשקוף.

הבועט הרביעי של נצרת-עילית מוחמד עוואד דייק, ומיד אחר-כך עצר אבי איבגי את הבעיטה הרביעית של ערד (אלירן גבאי). מיד אחר-כך ניגש אלירן חודידה לבעוט את הפנדל החמישי של נצרת-עילית והחמיץ, אלעזר לביא הבקיע אחריו וקבע 3-3 לאחר חמש בעיטות.

ראובן גל (נצרת-עילית) וויקי בוקובזה (ערד) דייקו על אחד בתורו, ואחריהם הבקיע גם איקוונגו. הכל היה מונח אל כתפיו של אשר ברוך המקומי. הבעיטה הייתה טובה, אבל גם אבי איבגי שעצר אותה. נצרת-עילית ממשיכה לשמינית הגמר ולמאבקי הצמרת, ערד נותרה עם מאבקי התחתית.


ערד: גיא חיון, גלעד תנעמי, יבגני גופמן, אלעד שרף, קובי שוקרון (ויקי בוקובזה), אלעזר לביא, בר חביב, רמי דודזאדה (אדם תנעמי), נתנאל פרץ (אשר ברוך), דודו פלס, אלירן גבאי.

 

נצרת-עילית: אבי איבגי, אורן פלאש, ראובן גל, נידאל חוג'יראת, איסלאם כנעאן, אריק ניירקו, רן רול (מוחמד עוואד), יהודה ז'נו (ארז פינטו), אלירן חודידה, קובי שריקי (מוטי כלטוב), כאלב איקוונגו.


 תגובות

+ הוסף תגובה
1
פנדל בושה וחרפה
(ערדניק גאה: 00:30 10-02-2010)
שוד לאור היום

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?