הכור הוליד עכבר

הרבה דיבורים נאמרו סביב משחק העונה בליגה ג' דרום. המשטרה, ההתאחדות והקבוצות נערכו בקול תרועה למשחק המכריע בין הפועל קטמון ירושלים ומכבי שגב שלום וסביב כמות האוהדים שתגיע. בסוף מה קיבלנו? כמאה אוהדים בלבד (!) הגיעו לדימונה, רמת משחק ירודה לפחות במחצית המשחק ותיקו 1-1 שהשאיר את המצב בצמרת על כנו.צפו בתקציר המשחק בוידאו.

לא רק חגיגת גביע הייתה לנו אתמול, במסגרת המחזור ה- 13 בליגה ג' דרום נערך המשחק המרכזי בין המוליכה הפועל קטמון ירושלים וסגניתה מכבי שגב שלום.

המשחק שנדחה ליום שלישי עקב סאגת המגרש המקומי בשגב שלום שנסגר על ידי המשטרה בטענה כי אינו יכול להכיל את מאות אוהדי קטמון שאמורים לפקוד את הנגב. ההחלטה המוטעית הזו הביאה לכך שמכבי שגב שלום "אירחה" את המשחק באצטדיון בדימונה הרחוקה.

 

50 אוהדי קטמון עשו את הדרך הארוכה לדימונה.(צילום:אנס אבודעבס)

 

מרחק הנסיעה והיותו של המשחק באמצע השבוע דיכא את כמות הצופים כאשר רק כחמישים אוהדים ליוו את הקבוצה הירושלמית, כמות זהה גם קנתה כרטיסי כניסה ליציע המקומי.

הסיפורים סביב המשחק לא מסתיימים כאן. איגוד השופטים גם הוא הטביע את חותמו על המשחק כאשר  מי שניצב למערכה היה שי אוסדון בן ה-49 המשמש כמשבץ האזורי ומבקר במשחקים ולא שפט העונה משחק בוגרים.

למרות החלודה השופט הוותיק ששימש כקוון בינלאומי ופרש בשנת 2005 בגמר גביע המדינה, הראה שליטה במגרש והיה קרוב למרבית האירועים.

 

שי אוסדון מראה לשוער שגב שלום אבו סולים מי הבוס.(צילום:אנס אבודעבס)

 

המחצית הראשונה של המשחק לא שיקפה ממש את מיקומן של הקבוצות בצמרת הטבלה וכמועמדות לעלות לליגה ב'. למרות עדיפות מעטה של קטמון במרכז המגרש, לא נאלצו שוערי הקבוצות למתוח את איבריהם יותר מדי.

ההזדמנות הראשונה במשחק דווקא הייתה של מכבי שגב שלום כאשר מאהר אלחמאמדה במבצע יחיד היטל בהגנת הפועל קטמון ומתוך הרחבה בעט אל הפינה הרחוקה, השוער ניצן גולן היה במקום.

מן העבר השני ניסה שימי דודיאן את כוחו מרחוק, כאשר שיגר בעיטה מכ- 25 מטרים שנהדפה בקושי לקרן על ידי השוער כאמל אבו סולים. קרוב לירידה למחצית קיבלה שגב שלום כדור קרן, אותו נגח הקפטן ענאד אבו בלאל סנטימטרים מהקורה.

 

שימי דוידיאן מקטמון משחרר בעיטה מסוכנת.(צילום:אנס אבודעבס)

 

עומר אבו עואד(בירוק) מראה את שליטתו בכדור מול עיניו הבוחנות של שקד בוהרון מקטמון.(צילום:אנס אבודעבס)

 

במחצית השנייה כבר נראה משחק טוב יותר של שתי הקבוצות שהשתחררו ומעט וניסו לתקוף. פתיחת המחצית השנייה הייתה בעדיפות של המארחים כאשר כבר שתי דקות מפתיחת המחצית ניסה מחמוד אבו בלאל להבקיע בבעיטה משלושים מטרים מצאה את השוער מוכן.

 

ליאור זדה מאמן קטמון מראה לכולם כמה גבוה נמצאת קטמון.(צילום:אנס אבודעבס)

 

בדקה ה- 53 הגיע אירוע המחלוקת הראשון במשחק. הרמה מימין של קפטן הפועל קטמון אמיר גולה מצאה את ראשו של שקד בוהרון שנגח לרוחב השער כדור שהורחק על ידי שגב שלום. בהמשך ההתקפה הוכנס כדור רוחב אל בוהרון שהוכשל ברחבה על ידי ג'בריל אלרג'ילאת, פנדל ברור לקטמון שנפסל עקב טענה לנבדל בטרם ביצוע העבירה.

 

שקד בוהרון מופל ברחבה. הקוון סימן לנבדל לפני העבירה.(צילום:אנס אבודעבס)

 

גם אוהדי שגב שלום הגיעו לאזן את הכוחות ביציע.(צילום:אנס אבודעבס)

 

דקתיים חולפות ושגב שלום שוב לוקחת את העניינים לידים. כדור עומק של מאהר אלחמאמדה מוצא את מחמוד אבו סבילה שבסיבוב על המקום משחרר בעיטה שנהדפת מהקורה.

אירוע המחלוקת השני במשחק היה בדקה ה- 67. עבירה גסה גררה מהומה במרכז המגרש שליקטה אליהם גם את ספסלי שתי הקבוצות ומהלומות בין השחקנים לא איחרו לבוא, בסיומם מצא עצמו קשרה של קטמון גלעד גור על הדשא. השופט בייעוץ עם הקוון החליט דווקא להוציא מכל ההמולה שנמשכה כשתי דקות כרטיס צהוב לגלעד גור על התחזות(!).

 

המהומה במחצית השניה. רק צהוב יצא מזה.(צילום:אנס אבודעבס)

 

בדקה ה- 71 נשלח כפיר מלול בודד מול שוערה של שגב שלום, אך החלוץ של קטמון נכשל ובועט לחוץ. עשר דקות חולפות והפעם מלול כבר חד. כדור רוחב של גלעד גור מימין מצא את החלוץ בודד ברחבת החמש, לכפיר מלול נשאר רק לדחוק את הכדור מקרוב לרשת 0-1 להפועל קטמון ירושלים.

 

שחקני קטמון באקסטזה עם האוהדים. דקה אחת זה החזיק מעמד.(צילום:אנס אבודעבס)

 

השמחה והצהלה של הירושלמים נמשכה דקה וחצי בלבד! הרמה מימין של עזיז אלעת'אמין נחתה על ראשו של ג'יהאד בן סעיד שנגח אל הפינה הקרובה כדור שנכשל בהדיפתו השוער ניצן גולן, שגב משווה ל- 1-1.

 

ג'האד בן סעיד (בירוק) נוגח לשער,ניסים אזרזר לא סוגר בזמן.(צילום:אנס אבודעבס)

 

ג'האד בן סעיד (מימין) חוגג עם סטס ונט את השוויון של שגב שלום.(צילום:אנס אבודעבס)

 

עשר הדקות האחרונות היו בשליטתה הבלעדית של מכבי שגב שלום. חניכיו של סלאמה אלחמאמדה תקפו את שערה של קטמון בכדי להכריע את המשחק. ג'יהאד בן סעיד יכל להכפיל את שעריו במשחק כאשר קיבל כדור מסט סונט אך בעט חלש לידיי השוער.

 

פאד'ל אבו בלאל (בירוק) ואלון סגיר במפגש ראשים.(צילום:אנס אבודעבס)

 

בתוספת הזמן היה זה עזיז אלעת'אמין המחליף שנגח כדור חופשי של זיאד אבו בלאל, אך השוער ניצן גולן המצויין שוב היה במקום והדף לקרן.

בסיום שוויון אחת בין המוליכה לסגניתה, תיקו שמשאיר את הפער בצמרת על ארבעת נקודותיו לזכותה של קטמון כאשר נשארו שבעה מחזורים בלבד לסיום העונה.

 

כפיר מלול עם עומר אבו עואד. הראשון כבש את הראשון לקטמון.(צילום:אנס אבודעבס)

 

המשחק ייזכר בעיקר בהצלחתה של המשטרה וההתאחדות לכדורגל בלדכא משחק שהיה יכול להיות צבעוני וססגוני, ואת מניעת זכות הביתיות מהסגנית – מכבי שגב שלום. לתשומת ליבם של מקבלי ההחלטות בנוגע למשחק זה.


שי אוסדון שופט המשחק אמר בסיום:"מלכתחילה המשחק הוגדר כטעון אך הועבר בצורה ספורטיבית וחלקה,שתי הקבוצות לחצו ידיים בסיום והודו לקהל שהגיע וטוב היה לראות זאת,באופן אישי הרגשתי מצויין ושמחתי להיות חלק מהמשחק הזה".

 

שחקני קטמון מודים לקהל שתמך והגיע עד לדימונה.(צילום:אנס אבודעבס) 

תקציר המשחק באדיבות אתר הפועל קטמון ירושלים:  www.katamon.co.il

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
בראבוו
(קטמוני: 17:59 10-02-2010)
בראבו דאבל פס על הסיקור ההוגן שמיצה למעשה את מה שהתרחש במגרש היו קצת יותר מ 50 קטמונים אבל זה בסדר
2
864434
(ירוק: 10:36 11-02-2010)
כמה שחיתות יש בכדורגל שלנו גם במשטרה אך סגרים מגרש בליגה ג כאשר אותו מגרש אירח קבוצות מליגה א משחקי עליה עם 3000 צופים ולא יכול לארח 800 כאשר הגיעו רק 50 בזיון למשטרה רק לא שגב תעלה אזלמה צריך לשחק תעלאו אתקטמון מראש ונגמר הספור התאחדות של בזיון
3
האמת
(מחדד: 12:13 11-02-2010)
האמת שאם היו עוד עשר דקות היינו יכולים גם להפסיד את המשחק לא הערכנו את שגב שלום היטב קבוצה באמת חזקה לדעתי ולדעת מי שהיה איתי
4
ניצן גולן השוער
(בן הרוש: 16:41 11-02-2010)
שמעתי שהוא אח של עומר גולן מהנבחרת הוא שוער ענק מחזיק את הקבוצה ונותן שקט למאמןאני מקווה שחושבים כבר עכשיו להחתים אותו לעונה הבאה ויפה שעה אחת קודם.
5
שי אוסדון
(שחקן: 20:40 11-02-2010)
לפי מה שהבנתי משופטים מאזור דרום ומרכז ששי אוסדון ממש שנוא עליהם מכך פרשו 3 שופטים בדרגים גבוהים..

סקר דאבל פס

מי הקבוצה הראשונה שתרד העונה לליגה ב'?