משחק על כל הקופה

היום בשעה 14:00 בוינטר יתקיים משחק העונה בליגה ב' מחוז דרום א' כשהפועל אזור תארח את מכבי יפו למשחק שעשוי להכריע את גורל העולה לליגה א'.נצחון של אזור והפער בצמרת רק נקודה,נצחון יפואי והסיפור הסתיים.למעוניינים להגיע,מחיר כרטיס 50 שקלים.הנהלת יפו:"אנו נדאג שכל אוהד שיגיע ולא יוכל להרשות לעצמו כרטיס,יכנס למשחק".

היום בצהריים במגרש וינטר תארח הפועל אזור את מכבי יפו למשחק העונה של ליגה ב מחוז דרום א'.

יפו מגיעה למשחק לאחר הנצחון הסנסציוני באמצע השבוע בגביע המדינה מול קריית שמונה ותרצה להוכיח פעם אחת ולתמיד מי הקבוצה הטובה ביותר בליגה.

מנגד הפועל אזור מקרטעת בשבועות האחרונים אך משיגה את הנקודות ויש לזכור שגם בשני המפגשים הקודמים מול יפו העונה(ליגה וגביע)הקבוצה הייתה שווה ואף לפרקים טובה יותר מיריבתה למרות שבליגה סיימה רק בתיקו מאופס ובגביע נוצחה בביתה 2:1.

 

אורן סממה(בירוק) ויניב עמיאל מיפו במפגש הקודם בליגה בין הקבוצות,מה צפוי לנו הפעם?.(צילום:לירן דורף)

 

נכון להיום הטבלה מראה שליפו 46 נקודות וחשוב לא פחות,47 משחקים בכל המסגרות ללא הפסד,הישג חסר תקדים בכדורגל הישראלי.

מנגד אזור נמצאת במקום השני עם 42 נקודות אך יש לזכור שהיא כמו יפו,לא נוצחה עדיין העונה(בליגה)ואין ספק שצפוי לנו קרב אמיתי מחר בוינטר.

הסיפור שנלווה למשחק המסקרן הוא ללא ספק מחירי הכרטיסים שדורשת אזור מאוהדי יפו הרבים שצפויים להגיע למשחק.

הנהלת אזור החליטה על מחיר של 50 ש"ח לכרטיס ו 25 שקלים לנוער וחיילים(נשים חינם לבסוף),אין ספק דבר חסר תקדים בליגות הנמוכות,לא בעצם התשלום אלא במחיר המבוקש.

לקראת המשחק ביקשנו את התייחסותם של גורמים שונים בהתאחדות לכדורגל כגון אבי לוזון יו"ר ההתאחדות,גיל לבנוני דובר ההתאחדות ואבי לוי מנהל אגף הליגות הנמוכות. כמו כן ביקשנו את התייחסותם של שניים מחברי הנהלת אזור,מאיר סלם ושמעון סינוואני.

 

אבי לוזון יו"ר ההתאחדות התייחס למקרה כשנשאל האם לדעתו ראוי לדרוש מאוהדי קביליו יפו מחיר של 50 ש"ח למשחק ליגה.
"לצערי אני חושב שזה לא בסדר אבל זאת זכותה של קבוצה לעשות מה שהיא רוצה. אין לנו כרגע איך לאכוף את זה מבחינת התקנון או בדרך אחרת".

 

אבי לוי.בתור מנהל אגף הליגות הנמוכות מהי דעתך על המחיר אותו דורשת אזור?
"אנחנו בזמנו וועדות של ליגות א-ג המלצנו להנהלת ההתאחדות לתת תקרת גג למחירי כרטיס בליגות אלו,הליגות החובבניות. הצענו שהמחיר המקסימלי יהיה 40 ש"ח. יש לזכור כי בכל זאת אזור צריכים לבחור מגרש,יש סדרנות, יש הוצאות זה לא רק הכנסות". "כשמגיעה קבוצה כמו מכבי קביליו יפו הקבוצה היריבה צריכה לשלם שכירות למגרש, והמשטרה דורשת יותר כוחות ויותר סדרנים. מי כמו מכבי יפו שמוכרת כרטיסים כל שבוע יודעות מה העלויות". "הצענו בתחילת העונה כפי שאמרתי לקבוע תקרה וזה לא כל כך התקבל בטענה שאי אפשר לקבוע תקרת גג למשחקים בצורה גורפת. אולי אנחנו נצליח במהלך העונה לקראת העונה הבאה כך שבליגות הנמוכות יהיה מחיר תקרת גג לכרטיס".

 

האם מקובל עלייך מקרה בו קבוצה מעלה מחירים כדי למנוע הגעתם של אוהדי יריבה למשחק?
"קבוצה לא יכולה למנוע אי הגעתם של אוהדים.זה לא שאוהדי אזור יכנסו בעשרה שקלים ואוהדי יפו במחיר של 50 ש"ח והבהרנו זאת לאזור בצורה חד משמעית. שוחחתי עם אנשיהם והמלצתי להם להוריד את המחיר .תקנונית אני לא יכול לחייב אותם,שוב אני מציין כי הובהר להם שגם אוהדיהם ירכשו כרטיסים ב50 ש"ח,יהיה משקיף מטעם ההתאחדות במשחק שיגיע גם לבקר את המשחק וגם כל הדברים שמסביב".

 

זכור לך מקרה בו קבוצה מליגה ב' דרשה מחיר של 50 שקלים לכרטיס?
"כן יש את זה במיוחד בקבוצות מהמגזר. למשחק העלייה של אום אל פאחם שעלו מליגה ב לליגה א נמכרו כרטיסים במחיר דומה. במידה ותעלו לליגה א' כפי שזה נראה כרגע אתם תיתקלו במספר קבוצות בעלות קהל רב. אני הייתי בצפון במגזר הערבי במשחקים שגבו 50 שקלים ויותר. גם במשחק של אסי גלבוע נגד עפולה בדרבי העמקים נמכרו כרטיסים במחיר של 40 שקלים,אני חושב ומאמין שבאגף שלי, הליגות הנמוכות ,חייב לתקן את זה,זה לא בריא. נוצר מצב שיש קבוצות כמו יפו וקטמון המביאות קהל רב למשחקי חוץ ופתאום מגיעות קבוצות שבמהלך כל העונה כמעט ולא גובות כרטיסים ומנצלים זאת, יש בזה טעם לפגם ואני מקווה מאד שנצליח לשנות את זה לפחות לקראת העונה הבאה".

 

דודי ביטרן(בכחול)מתקל את גארי שפורקין מאזור במפגש הגביע בין הקבוצות.(צילום:לירן דורף)

 

אבי לוי המשיך להתייחס לסוגיית אזור כשאמר:
"ראש עיר עומד מאחורי המהלך ומבחינתו שלא יגיע קהל מיפו. אומר שוב ישנה וועדה של ליגות א-ג המורכבת מנציגי קבוצות, הוועדה המליצה להגביל את המחיר לכרטיס בליגות הללו ל -40 שח,אני מקווה שבישיבות ההנהלה הבאות ההצעה הזאת תעלה ותאושר.

"אני חושב שכדורגל משחקים בשביל האוהדים, עם זאת אני מבין את ההוצאות של קבוצה שנרדשת לשכור מגרש וכח שיטור. רק אתמול שגב שלום ארחה את קטמון בדימונה עקב סגירת מגרשה בגלל דרישות המשטרה. אנשי שגב שלום נאלצו להציב מחסומים ולזמן סדרנים רבים, נמכרו כרטיסים ב-30 ש"ח,ניסינו להשאיר את המשחק באזור אך המשטרה הוציאה צו סגירה בטענה לסכנה לחיי אדם וזאת התוצאה".

 

גיל לבנוני דובר ההתאחדות לכדורגל מה דעתך של ההתאחדות לכדורגל על המחיר אותו דורשת אזור ?
"דעתה של ההתאחדות היא שיש תקנון והוא קובע. "מכבי קביליו היא בין הקבוצות היחידות בליגות הנמוכות שגובה מחיר למשחקיה".


יש הבדל בין 20 שקלים ל50 שקלים,לא?
"אוקי,לא אמרתי שזה הוגן אני מפנה אותך לתקנון וזה מה שקובע.אם יפו רוצה לשנות את התקנון שתפעל בדרכים המקובלות".


מאיר סלם מבעלי הפועל אזור,אתה שלם עם מחיר הכרטיס למשחק ביום שישי?
"מחיר הכרטיס לא תלוי רק בנו זה לא מגרש ביתי שלנו, אנחנו השכרנו את המגרש,השכרנו סדרנים יש לזה עלויות וזה לא למטרות רווח".

 

לדעתך מספר נמוך של אוהדי יפו בוינטר יגדיל את סיכוייכם לנצח?
"לא, לא קשור, הקהל לא משחק על כר הדשא אלא השחקנים".

 

כשהתארחתם אצל יפו בליגה נמכרו כרטיסים במחיר של 20 ש"ח למבוגר ו 10 ש"ח לנוער/חייל,האין זה צודק לנהוג בשיוויון ולשמור על האחידות?
"יפו שיחקה במגרשה הביתי ואנחנו לא. בגביע התארחתם אצלנו והכניסה הייתה חופשית".

 

אתה טוען שאם המשחק היה נערך באזור הכניסה הייתה חופשית?
"אם המשחק היה באזור הכניסה הייתה חינם".

 

מאיר סלם,"אם המשחק היה באזור,הכניסה הייתה חופשית.(צילום:לירן דורף)

 

שמעון סינוואני מנכ"ל הפועל אזור.,מחיר הכרטיס עשוי למנוע הגעת קהל גדול למשחק,גם לא מצד שתי הקבוצות,לא מיותר?
"ההוצאות שלנו הם גדולות מאד עקב המשחק הרגיש. מי שהתחיל את מכירת הכרטיסים זה מכבי קביליו יפו. בליגה ב' ובליגה א' לא מוכרים כרטיסים. שוב,מי שמוכר כרטיסים היא מכבי קביליו יפו לא הפועל אזור התחילו היא שהתחילה עם זה".

 

תקנון ההתאחדות אמנם לא קובע מחיר תקרה למשחק אך מציין מחיר מירבי מומלץ העומד על 40 ש"ח. מדוע התעקשתם להתעלם גם מהמלצות ההתאחדות ולקבוע מחיר של 50 שקלים לכרטיס?

"עשינו את החשבון הכלכלי של כל ההוצאות כולל שכירת אצטדיון,חייבו אותנו ב17 בסדרנים ו25 שוטרים,עם כל הצער והכאב מי שהתחיל עם מכירת הכרטיסים בליגה ב' היא מכבי יפו".

 

יפו גובה 20 ש"ח למבוגר ו10 ש"ח לנוער/חייל.
"אוקיי אני לא יודע מה השיקולים של יפו ומה ההוצאות של הקבוצה.אולי מישהו מממן לכם חלק מההוצאות".

 

האם האמת היא שאתם לא רוצים לראות הקהל של יפו בוינטר?
"היות וההתאחדות החליטה שאת משחק הזה אני לא יכול לארח באזור נגרמו לי הוצאות רבות,אני אומר לך עוד הפעם שלא תחשבו שזה משהו מגמתי על מנת שהקהל של יפו לא יגיע,שלא יהיה ספק אוהדי אזור ישלמו אותו מחיר כמו שאוהדי יפו ישלמו".

אנשי אזור טוענים בכל הכוח כי המחיר הגבוה אותו הם דורשים נועד אך ורק לכיסוי הוצאות המשחק הרבות.
ההתאחדות לכדורגל מבינה כי ישנה בעייתיות בנושא אולם איננה יכולה לנקוט באף צעד על מנת להוריד את מחיר הכרטיס.
 

*את התגובות ליקט ערן כהן(אתר מכבי יפו).

 

הצוות המקצועי של יפו בחיבוק קבוצתי,האם הם בדרך לעונה בלתי נשכחת.(צילום:לירן דורף)

 

בניגוד לחרם שהפעילו אוהדי יפו במשחקם האחרון מול שיכון ותיקים שאף הצליח,דומה שהפעם הדבר לא אפשרי,במיוחד שברור לכל אוהדי הקבוצה שמשחק עונה שכזה לא מפסידים,צפי הקהל מדבר על בין 2000-2500 איש שיגיעו וללא ספק יעניקו לאזור הכנסה נכבדת ביותר.

 

מהנהלת יפו נמסר לנו:"אנו בהתגייסות אוהדים כוללת למשחק ומבקשים שכל מי שחפץ להגיע שיגיע,אנו נדאג ששום אוהד לא ישאר ללא כרטיס למשחק,זו הבטחה שלנו.

גם שחקני הקבוצה נתרמו למלאכה וכל אחד תרם מכספו האישי מימון לחמישה כרטיסים ואנו מברכים על כך,אנו קוראים לאוהדי יפו להראות את כוחם ועוצמתם מחר במגרש".

 

יום שישי ,14:00 בוינטר,משחק העונה בליגה ב מחוז דרום א' ישפוט טל זילכה ובפעם הראשונה בתולדות ליגה ב ינכח במשחק גם שופט רביעי(טל קפלן)כדי להרגיע את האווירה הסוערת שצפוייה להיות ליד שני הספסלים.

 מי יתן והקבוצה הבאמת טובה מבין השתיים תנצחנה,וחשוב מכל שיהיה משחק ספורטיבי ומהנה.

כמובן כל התמונות,האירועים בסיקור מורחב היום אחרי הצהריים כאן באתר.תגובות

+ הוסף תגובה
1
גנבים בני גנבים
(אבישי: 13:47 11-02-2010)
2
שודדים
(שי כהן: 14:10 11-02-2010)
נפרק לכם את המרקה ישודדים אנחנו מצפים לכם 2500 יפואים במיכנסים אתם עושים מר פטטו סאלם
3
שקרן מדופלם
(אזור שחור: 15:33 11-02-2010)
לשחור הנחש משחק אותה תמים יש לנו הוצאות רצינו לשחק בבית מי שלא מכיר אותך יכול לחשוב שאתה שה תמים אבל אתה נחש גדול מחר תקבל בראש שכול הכסף שתעשו לא יכפר על הבושה
4
הבדיחה על חשבון יפו
(מתקתק עניינים: 17:08 11-02-2010)
הפראיירים יקנו כרטיס ב 50 שקלים וגם יפסידו את הנקודות רק ככה היהירות הזו תמחק להם מהפנים סממה שפורקין אסולין תנו להם בראש סומכים עליכם מהאזורניקים התומכים
5
אנחנו עוברים בליגה הזו. אם נפסיד מחר (שזה הזוי, יותר הזוי מניצחון בגביע על קרית שמונה), עדיין נהיה לפניכם וכל הליגה תשחק נגדכם
6
כל הכבוד
(הפועל פתח תקוה: 18:27 11-02-2010)
אני יגיע לצפות במשחק למרות שאני אוהד נייטרלי אבל אם מה שכתוב נכון והנהלת יפו והשחקנים יממנו לאוהדים שלהם כרטיסים זה דבר חריג וכל הכבוד על זה שיהיה משחק טוב זה הכי חשוב
7
יאלללהה יפו תסתמו לאזור את ...
(אבישי אוהד יפו מושבע: 18:35 11-02-2010)
הפה אני כבר לא יכול לשמע אותם הגנבים האלה בואו נרחיק אותם מחר סופית..... נמאסו עליי ניתן להם בראש למרות ה50ש"ח יאללה מספיק נגמר כבר מחר את הסיפור ולא רוצה לשמע יותר אזור.
8
אזור הנבלות
(עופר מיפו: 18:36 11-02-2010)
הריח מחרייה מגיע עד לאזור ואתה מספר 4 עם אתה גבר תיפגש איתי במגרש אתה נמושה כמו כל הקבוצה המגעילה שלך
9
הפועל אזור אימפריה
(אזור עולה: 18:48 11-02-2010)
עם רבע תקציב ממכם אנחנו כולה 4 נקודות אם לאזור היה התקציב שלכם היינו כבר בפור 12 נקודות אתם חלשים וכמו שהיינו יותר טובים ממכם בשני המשחקים הקודמים גם הפעם יהיה אותו דבר חכו חכו אתם תדברו בתקשורת אנחנו נדבר במגרש תשארו בקרית שמונה
10
כבר 21 שנה זה אם ואם ואם
(אבישי: 19:19 11-02-2010)
אז גם השנה יהיה אם
11
יפו אימפריה ואזור זו***
(יפואי: 19:50 11-02-2010)
12
בסה"כ העברנו המשחק לצד השני של חיריה.באמת אוהדים טובים יש ליפו.תבואו תריחו את הריח של חיריה אבל קודם תשלמו 50 ש"ח בשביל הזכות להריח ואחר כך תקבלו בראש תחזרו לחורים שלכם מאיפה שיצאתם.אתם לא סחורה מחר אחרי המשחק תלכו לבית הכנסת להגיד סליחות על הלכלוך
13
אתם לא חייבים לבוא
(אזורניק: 21:08 11-02-2010)
אל תבואו ואל תעשו טובה.50 ש"ח תשלמו וגם תראו הפסד .פששש איזה מזוכזיטים.אזור מחר תראה לכם מאיפה משתין הדג אנטיקבוצה שכמותכם.2פסים אתם לא מחברים.אל תזכירו את אזור ויפו באותה נשימה .מחר תתחיל ההתרסקות שלכם.גבורים בפה.
14
אזורניקים, אתם מנותקים מהמציאות
(רון הבולגרי: 21:59 11-02-2010)
אני לא יודע על איזה כדורגל אתם מדברים, כן פסים, לא פסים. לראות את שלומי קצר ודודי רוזנפלד מגיעים לשלושה מצבי בעיטה ב-10 דקות, לצפות בבני יפו כובשים נגדכם תוך 20 דקות שלושה שערים, לקבל גול מבן אשכנזי, זה לא רזומה שאפשר להתגאות בו. אתם הזויים, באמת
15
הפועל אזור-מחר יום הרת עולם
(שמעון כהן-רמת השרון: 22:52 11-02-2010)
זהו,הגיע יום נקם ושילם,מחר יידע כל מי שהספורט בנשמתו שאת מכבי יפו לא מנצחים בפגיעה בכיס,אזור אומנם יעשו קופה אך יפסידו במגרש וגם כבודם יירמס.
16
אזור חדרה אתכם
(:): 00:19 12-02-2010)
בהצלחה!!!
17
3000 יפואים
(אבי: 08:59 12-02-2010)
יהיו במגרש ,ויראו לאזור מהיכן משתין הדג יזבלים.
18
היום זה יום שכר ושילם
(יפו שלנו: 09:59 12-02-2010)
היום בו נרמוס ונדרוס, בו נכה ונתנקה, היום בו נוכיח ששום דבר לא מקרי, שהאימפריה הלבנה חזרה, ובגדול. היום הזה נעשה את הפועל אזור, לפנים ומאחור כי את אלה מוכרחים ל-פ-ר-ק. אנחנו באים לעלות ליגה, כי ליגת העל מחכה לנו
19
האם ליגה ב מקצוענית לא ברור
(איציק: 10:05 12-02-2010)
אבי לוי מנהל הליגות החובבניות בכל משחקי הליגות שברשותך אין לגבות עבור כניסה ואם כן שנה את השם לליגות מקצועניות מענין איפה הלוטים שלך אבי לוי תפעיל את סמכותך ואל תאשר לגבות אפילו שקל אחד
20
יפו היום שלכם הגיע
(אזורניק בדם: 10:52 12-02-2010)
היום שלכם הגיע יפו אתם לא קבוצה וטוב מאוד ששחטו אותכם בכרטיסים יצ'חצ'חים
21
ל-16
(אבישי: 17:04 12-02-2010)
איך היה לנסוע עד נתיבות ולקבל בראש?

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?