סוגיית המחלוקת במשחק העונה הוצגה כשאלה שנייה במבחן החוקה

החלטה מצוינת. משיח (אלן שיבר) החלטה מצוינת. משיח (אלן שיבר)
חשיפה: ההחלטה המצוינת של מנשה משיח במשחק העונה לפסול את שערו של אליניב ברדה היא לא עניין של מובן מאליו. הסוגייה עלתה במבחן החוקה שנערך בחודש יולי בכנס השופטים. הקרדיט לעורך השאלון, שופט העבר, חיים יעקב ולמיישם בפועל, מנשה משיח

איגוד השופטים זכה החל מאמש לשבחים רבים בעקבות החלטתו המצוינת של מנשה משיח לפסול את שערו של אליניב ברדה במשחק העונה בין הפועל באר שבע למכבי תל אביב. יתרה מכך, ברחבי אירופה הקרינו בשעות האחרונות פעם אחר פעם את השער ושיבחו את החלטתו של השופט הישראלי.

החל מאמש נשאלה השאלה: כיצד מנשה משיח מיהר לקבל את ההחלטה והורה באופן חד משמעי על פסילתו של השער? מה עוד שמדובר במקרה לא שכיח במהלכו נחטף הכדור לשוער בעת שזה הקפיץ אותו באמצע הרחבה.

מסתבר כי סוגיה זו בדיוק הועלתה בשאלון שהוגש לשופטי ליגת העל במסגרת מבחן החוקה שנערך בכנס השופטים בנתניה לפני כחודשיים. זאת ועוד, עורך השאלון שופט העבר, חיים יעקב, שנחשב לאנציקלופדיה בתחום החוקה בכדורגל אף שידרג את חשיבות סוגיה חוקית זו עד כדי הצבתה כשאלה מספר 2 במבחן החוק השיפוטי לקראת עונת המשחקים.

חשיפת המבחן המדובר
אשתקד, נמתחה ביקורת חריפה על איגוד השופטים שהתמהמה בעריכת מבחן החוקה, השופטים הגיעו לא מוכנים לעונת המשחקים ובתחילתה של העונה שעברה נרשמו טעויות רבות וקשות בתרגום החוקה. העונה, כחלק מהפקת הלקחים של מנכ״ל איגוד השופטים, יריב טפר, נערך מבחן החוקה כמקובל והשופטים אף התכוננו למבחן זה שבועות ארוכים כאשר הובהר להם כי מי שלא יצליח במבחן החוקה לא ישפוט בליגה הבכירה.

בכיר באיגוד אמר היום בשעות הבוקר: ״מעבר לכך שמנשה משיח נחשב כיום לבכיר השופטים גם את מבחן החוקה הוא עבר כשמילא נכונה את כל התשובות. העובדה כי הוא שינן ולמד היטב את ספר החוקים לפני המבחן סייעה לו בקבלת החלטת קריטית זו כאשר טעות מצידו הייתה עלולה להשליך על כל עונת המשחקים מבחינת השופטים״.

לפי כך, הקרדיט אתמול על החלטה מצוינת, נכונה ורגישה הוא לעורך השאלון, חיים יעקב, ולמיישם בפועל, מנשה משיח. המסקנה: לימוד, השקעה וידיעת החוקה על בוריה משתלמים בזמן אמת, יגעת ולמדת- הצלחת!

עורך השאלון. חיים יעקב (ערוץ הספורט)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
אפה רשום כחוקה זו רק השאלה בשאלון
(נראה שער חוקי: 16:45 01-09-2015)
אם כבר הבאתם כזו כותרת אז לפחות תראו את החוק כהוויתו ולא שאלה בשאלון.
3
לא נכון
(אבי: 22:02 01-09-2015)
חפשו משחק צ'לסי נגד קרדיף בגביע צ'לסי כבשה גול קופי לשער של ברדה והשער אושר תגובת איגוד השופטים באנגליה מגבים את השופט החלטה נכונה

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?