יש כדורגל בשבת: המשחקים יתקיימו כמתוכנן

בשישי מחזור 3 בלאומית (עדי מלול) בשישי מחזור 3 בלאומית (עדי מלול)
היועמ״ש לממשלה הודיע כי הוא לא מצא מקום, בעת הזאת, להורות על שינוי במדיניות אי האכיפה בקשר לקיום משחקי כדורגל בשבת, הנהוגה במשך עשרות שנים. המשמעות: המשחקים מתקיימים

לפחות בשלב הזה, הסטטוס קוו נשמר: הכדורגל הישראלי יערך בשבת הקרובה. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, הודיע כי הוא לא מצא מקום, בעת הזאת, להורות על שינוי במדיניות אי האכיפה בקשר לקיום משחקי כדורגל בשבת, הנהוגה במשך עשרות שנים.

האפשרות לא לערוך משחקי כדורגל בשבת עלה בצל פניית מספר כדורגלנים בדרישה לא לשחק ביום הזה ומסר מבית המשפט לפיו משחק ביום המנוחה מהווה עבירה פלילית. שרת הספורט מירי רגב פנתה ליועץ המשפטי לממשלה והציגה את יוזמה להקים צוות בין-משרדי למציאת פיתרון מקיף בנושא. "לא מצאתי מקום בעת הזאת להורות על שינוי במדיניות אי האכיפה הנהוגה מזה שנים. שכשיסיים הצוות את מלאכתו ויתגבשו ההמלצות, אבקש לעדכנני על מנת שניתן יהיה שוב ולהידרש לנושא במידת הצורך", נמסר מוויינשטיין.

"אני מודה ליועץ המשפטי לממשלה שסייע לי לשמור על הכדורגל, על החוק בישראל ועל השבת", התייחסה רגב. "אני מחוייבת לנושא ומאמינה שנוכל להגיע לפשרה שתעמוד בעיקרון שמי רוצה לשחק בשבת, ישחק, ומי שלא, לא". כעת ולנוכח החלטה, נותרה ההודעה מצד ההתאחדות ומנהלת הליגה לפיה הם מסירים את האיום ההשבתה של הענף בשבת.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אירן זה לא כאן בנתיים.
2
למה הם חתמו???
(רחובותי: 08:23 10-09-2015)
אם כמה כדורגלנים לא רוצים לשחק בשבת למה הם חתמו על חוזים? הרי הם ידעו שיצטרכו לשחק בשבת. הם אוסף של צבועים.
3
עברה פלילית.זילזול בהחלטת שופטת
(כחול אמיתי: 20:21 10-09-2015)
או שייש חוק .או שאין חוק.פתח לאחרים לעשות עברות .נגד החוק