שברו את הקרח: ניצחון בכורה לעירוני נשר 0:2 על אסי גלבוע

הלחץ השתחרר. שחקני נשר חוגגים (אבי רביבו, בסט בול) הלחץ השתחרר. שחקני נשר חוגגים (אבי רביבו, בסט בול)
זה הלך קשה, אבל לאחר שתי תוצאות תיקו מאופסות, שברה עירוני נשר בצורת וניצחה אתמול (ו') בביתה את אסי גלבוע. שביט: "תחושות טובות. אבל חייבים להשתפר בחלק הקדמי". מלכה: "המטרה שלנו היא להישאר בליגה"

המשחק אתמול (ו') בנשר עמד בסימן של התחלות חדשות עבור הקבוצה המקומית, משחק ביתי ראשון, שערי זכות ראשונים והכי חשוב- ניצחון בכורה שמשחרר הרבה אוויר לחניכים של אלדד שביט.

מאמנה של נשר, אלדד שביט, נשמע שבע רצון מהתוצאה כשאמר: "תחושות טובות, אנחנו שואפים לנצח בכל משחק והיינו קרובים לכך במשחקים הקודמים. בחצי הראשון הייתה רק קבוצה אחת שלא הצליחה להגיע למצבים. במחצית השנייה שלטנו לגמרי". אולם גם שביט יודע שהיכולת במשחק לא תספיק למאבקי העלייה כשסייג: "בחלק הקדמי אנחנו חייבים להשתפר לייצר עוד מצבים".

שביט המנוסה לא מוטרד מהתוצאות הקודמות של קבוצתו: "זה כדורגל ישראלי, קבוצה לא כובשת בשני מחזורים וישר הופכים אותה ללא טובה. הליגה שוויונית מאוד וכל קבוצה יכולה לנצח כל אחת. אין פערים בין הקבוצות שהשקיעו לאלה שפחות השקיעו", סיכם את דבריו.

אלדד שביט (אבי רביבו, בסט בול)
מי שהצטיין בשורות נשר הוא מלך שערי העונה שעברה, פאדי זיאדה, שכבש שער בכורה שאולי מסמל על המשך העונה. "אני שמח מאוד על הגול הראשון והניצחון. היה קצת לחץ אבל תמיד אלדד אמר שהניצחונות והגולים יבואו. אני מקווה שזה ימשיך כך", התייחס לניצחון הבכורה. החלוץ התייחס גם לכושרו הנוכחי כשהוסיף: "אני ממשיך לעבוד קשה ומקווה שגם השנה אזכה בתואר מלך השערים ואם לא טובת הקבוצה מעל כולם".

חיכה לשער הזה הרבה זמן. זיאדה (אבי רביבו, בסט בול)
מן העבר השני, שחקנה המוביל של אסי גלבוע, אבי מלכה, אחד שמכיר את הליגה מצוין, החמיא ליריבה כשאמר: "ציפיתי להוציא יותר מהמשחק הזה. אבל היה משחק חלש מאוד שלנו. נשר קבוצה מצוינת שמניעה כדור כמו קבוצה בליגה לאומית". בהמשך הציע החלוץ לקחת את התוצאה בפרופורציות הנכונות: "המטרה שלנו היא בכלל להישאר בליגה. אם וכאשר נדבק לצמרת, כמובן לא נגיד לא לפליאוף עליון". לגבי היכולת האישית המצוינת שלו עם ארבעה שערים בשלושה מחזורים הוסיף: "מדברים יותר מידי על השערים האלו. זה בסך הכול פתיחת העונה ואת הכסף לא סופרים במדרגות. שמח שהשערים עזרו לקבוצה, אבל בסוף עונה נעשה סיכומים".

אסי גלבוע, שרק שבועות לפני פתיחת העונה התבשרה שתשחק בליגה א', הגיעה למשחק במצב רוח מרומם עם פתיחת עונה מצוינת כשצברו ארבע נקודות בשני המשחקים הראשונים. בשבוע האחרון חיזקה את הסגל בקשר הבית שאני, אדיר דיין, שפתח בהרכב. מנגד, נשר עמוסת הכוכבים והציפיות פתחו את העונה בצורה מאכזבת כשאומנם לא ספגה שער, אך גם טרם הצליחה לכבוש שער זכות.

אדיר דיין (אבי רביבו, בסט בול)
250 צופים, מזג אוויר אירופי וכר דשא מצוין סיפקו לשחקנים את כל התנאים על מנת להציג כדורגל אטרקטיבי. אולם גם אלו לא גרמו לקבוצות להציג יכולת טובה. המחצית הראשונה התאפיינה במשחק חלש של שני הצדדים שהתנהל במרכז המגרש והתאפיין בחוסר דיוק וריבוי עבירות מחצית חלשה ביותר.

ההזדמנות הראשונה במשחק הייתה לנשר והגיעה בדקה ה-42, פאדי זיאדה פרץ באגף שמאל לתוך הרחבה ובעט בעיטה חדה בסיבוב לפינה הרחוקה, אולם הכדור שפשף את המשקוף והחניכים של אלדד שביט ירדו לחדר ההלבשה מאוכזבים.

למחצית השנייה הקבוצות עלו עם קצת יותר אנרגיות ובדקה ה-52 הגיעה הראשונה של אסי גלבוע. יניב דרעי הבחין ששוערה של נשר, טל בומשטיין, ניצב רחוק מהשער וירה מקו האמצע, כדור חד שחלף מעל המשקוף.

בדקה ה-65 הגיע הרגע לו חיכו בנשר 245 דקות. שיתוף פעולה נהדר בין שלושת שחקני ההתקפה של נשר: דניאל ברק, אלמוג אוחיון המחליף ופאדי זיאדה הסתיימו בבישול של אוחיון לזיאדה שבעט בסיבוב כדור שננעץ בין חיבורי הקורות וקבע 0:1 יקר לעירוני נשר. שער בכורה לפאדי זיאדה, מלך שערי ליגה א' צפון בעונה שעברה, וכמובן שער ראשון לעירוני נשר העונה.

זיאדה חוגג את השער (אבי רביבו, בסט בול)
אסי גלבוע לא הרימה ידיים ושתי דקות לאחר מכן, אבי מלכה פרץ לרחבה משמאל אך הבעיטה שלו נעצרה ברשת החיצונית של טל בומשטיין.  אסי גלבוע המשיכה בניסיונות להשוות, אך הסיום היה שייך לנשר, בדקה ה-90 שלומי בן עשור השתלט על כדור ארוך, חלף על פני שני שחקנים ובעט מצוין מעשרה מטרים לרשת של דני עמוס ובכך קבע את תוצאת המשחק 0:2 לנשר בסיום.

אקורד הסיום היה שייך לבן עשור (אבי רביבו, בסט בול)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הקעקוע שלך מה זה מכוער
(לפאדי זיאדה: 18:23 10-10-2015)
2
כל הכבוד
(אילן: 19:33 10-10-2015)
נושמים לרווחה זה לא מספיק רוצים מקום ראשון משם עולים ליגה יאלה נשר
3
מצוין
(שימי מבן דור: 22:26 10-10-2015)
4
קדימה נשר
(אברם : 20:01 11-10-2015)
ניצחוןראשון סימן לבאות יאלה נשר

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?