מעלות שיתפה שחקן מורחק במשחקה מול הפועל חדרה

תובל אסולין. מעלות לא לקחו את האדום בחשבון תובל אסולין. מעלות לא לקחו את האדום בחשבון
חשיפה: שלושה שבועות עברו מאז קיום המשחק בין הקבוצות. במהלך המשחק שיתפה מעלות את הכדורגלן, תובל אסולין, שהורחק במחזור הסיום בעונה שחלפה, ועל פי רישומי ההתאחדות אסור היה לו לשחק. כל הצדדים מאשרים את חשיפת "דאבל פס". ההתאחדות לוקחת אחריות. חדרה תערער

בכדורגל הישראלי אולי לוקח זמן אבל בסופו של דבר עושה הרושם שכל בלוף מתגלה. בשעות האחרונות הגיעו לידי פרטים ומסמכים המאשרים את העובדה החד משמעית- הסקציה מעלות/תרשיחא שיתפה שחקן מורחק במשחקה עם הפועל חדרה במחזור הראשון.

בעשרות מקרים דומים בשנים האחרונות נפסק הפסד טכני כנגד הקבוצה ששיתפה שחקנים מורחקים באדומים או בצהובים, ובכוונת הבעלים של הפועל חדרה, אורן גולן, להגיש כבר בימים הקרובים ערעור לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

יחד עם זאת, נודע כי גורמים בהתאחדות לקחו על עצמם את האחריות למחדל בשעה שהנהלת מעלות לא עודכנה מראש על קטלוגו של השחקן כמורחק ממחזור הפתיחה.

מדובר בשחקן, תובל אסולין, ששיחק בעונה שחלפה במחלקת הנוער של המועדון, והורחק באדום שלישי כשלסיום העונה נותרו שלושה משחקים. החוק בהתאחדות אומר כי אדום שלישי מרחיק אוטומטית לשלושה משחקים, באם מדובר בשחקן שמשחק גם בנוער וגם בבוגרים עליו לרצות את העונש בשתי הקבוצות (3 משחקים כ"א).

גם על פי רשומי ההתאחדות לכדורגל, אסור היה לאסולין לקחת חלק במשחקה של הקבוצה במחזור הפתיחה. בנוסף, בשנים האחרונות יצאה הנחיה מפורשת מהתאחדות לקבוצות השונות לבדוק בכל שבוע את רשימת השחקנים המורחקים, ומעשית האחריות לכך מוטלת על הקבוצות.

לפיכך, שחקן שמשחק בעודו מורחק נוגד את עקרון החוק והתקנון בהתאחדות לכדורגל, ולמעשה מעניק לקבוצה של אותו שחקן מורחק עדיפות בלתי חוקית.

למעלה: האדום שקיבל בעונה שעברה. למטה: שיתופו מול חדרה (צילום מסך)
במעלות, היה מי שטען כי באגודה כלל לא ידעו על כך שאסור לאסולין לקחת חלק במשחק והדגישו כי הם לא עודכנו בנושא על ידי ההתאחדות.

גורמים במחלקת הרישום של ההתאחדות אכן לקחו את האחריות על עצמם, אולם יחד עם זאת מאחר וחובת כל קבוצה להתעדכן לגבי מורחקיה בכל שבוע, ולנוכח עצם העובדה כי שחקן מורחק לקח חלק במשחק במסגרת הליגות הסדירות, עשויים להעניק להפועל חדרה ניצחון טכני במשחק ובתוך כך לגזול את נקודת הליגה היחידה שמעלות צברה עד עתה, כשגם זאת בזכות שיתוף שחקן שלא כדין.

לסיכום, לבטח צפויות התפתחויות בפרשה. אבל מה שיותר מרתיח ומעורר זעם היא העבודה שבכדורגל ישראלי מודל 2015 בזכות שבב מידע שהגיע אליי מתפרסמת ידיעה חשובה זו בעוד שבהתאחדות לכדורגל, שמודעת למחדל, אף אחד לא צלצל לספר לאנשי הפועל חדרה ששיחק מולם שחקן שלמעשה אסור היה לו לקחת חלק במשחק. איפה מעט הגינות ויושר? תעודת עניות! לפחות בפעם הבאה שידעו בהתאחדות שבסופו של דבר הכל שקוף והכל מתגלה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
דני ואילן להעיף את שימחון שותף בכל המחדלים
3
זהבי אתה טועה
(המרגיע: 22:22 13-10-2015)
להזכירך שבוע לפני היה מחזור גביע והשחקן לא שותף - היינו ריצה את מלוא עונשו. טוב היה אם המערכת של דאבל פס תעשה תחקיר יסודי ולא על מנת לתפוס כותרות.
4
חן חגג' שיחק למרות שהיה מורחק , דלית אל כרמל התפתלו ולבסוף קיבלו נקודות חן כבש 1 בישל 2 ב 45 דקות שנכנס
5
ל-13
(רחובותי: 06:52 14-10-2015)
6
ל-3
(רחובותי: 06:56 14-10-2015)
אם כך נאסר על השחקן לשחק בשני משחקים בקבוצה הבוגרת (בשחקן שמשחק גם בנוער וגם בבוגרים עליו לרצות את העונש בשתי הקבוצות (3 משחקים כ"א).)
7
סתם מהומה על לא מאומה
(המבין: 10:33 14-10-2015)
השחקן ריצה עונשו בנוער שנה שעברה ולידיעתכם זו עונה חדשה מה שאמור לבטל בנוסף נערכה בדיקה מול ההתאחדות ונאמר במפורש שהוא יכול לשחק אחרת מעולם לא היה נכנס לכל המלשינים שאוהבים את מעלות לא יצא לכם שום רווח בושה לכם אם ההתאחדות לא רואה בזה בעיה כנראה שאין
8
מי שינענע אותכם מחפשים נקודות ככה סתם מקבוצה של מוכריי מישחקים

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?