הספורטיאדה ה-35 יצאה לדרך!

טקס פתיחה מרשים. מימין לשמאל: הלוי, ניסנקורן, רגב, ארנשטיין ובן חמו טקס פתיחה מרשים. מימין לשמאל: הלוי, ניסנקורן, רגב, ארנשטיין ובן חמו
8,000 ספורטאים הדרימו לאילת כדי לקחת חלק באירוע הספורט הגדול בישראל בנוכחות בכירי הספורט הישראלי. מופע איחוד מרגש של כוורת הוציא לדרך את האירוע. שרת התרבות והספורט, מירי רגב: ״הפנינה של אירועי הספורט״

אירוע הספורט הגדול ביותר במדינת ישראל יצא לדרך היום (ג׳) בעיר אילת בטקס פתיחה מרשים במיוחד, כאשר השנה שמו דגש על ספורט עממי שנגיש לכולם: גברים, נשים, בעלי מוגבלויות, בני מיעוטים, ולרבות דו קיום. לאירוע הוזמן יו״ר הארגון המוטורי של הרשות הפלשתינאית, חלד כדורה, שחידד את העברת המסר.

8,000 ספורטאים עשו את כל הדרך לעיר הדרומית כדי להשתתף במשחקי הספורטיאדה ה-35 שיתחלקו ל-15 ענפים שונים ביניהם: כדורגל, קט-רגל, כדורסל, כדורעף, כדורשת, שחייה, שחמט, אופניים, טניס, קליעה למטרה ועוד.

רגע לפני שהתחרויות מתחילות באופן רשמי, התקבצו הספורטאים ובכירי הספורט הישראלי ברחבת מלון ״ספורט״ ונהנו מהופעה מיוחדת של כוורת שהתאחדה במיוחד לטובת האירוע. הלהקה שהופיעה בהרכב מלא שכלל את גידי גוב, אלון אולארצ'ק, דני סנדרסון ואפריים שמיר, שלהבו את הקהל וביצעו את מיטב הלהיטים שמזמן הפכו לקלאסיקות עבור הקהל הישראלי.

שרת התרבות והספורט, ח״כ מירי רגב, התייחסה לחגיגת הספורט הגדולה: ״זו חגיגת הספורט הגדולה ביותר במדינה, הפנינה באירועי הספורט של כל ישראל. חגיגה שמזמנת אליה עובדות ועובדים מכל הארץ - צפון, דרום, מרכז ופריפריה, כולם מתאחדים בשם אהבת הספורט ומעניקים לנו הזדמנות להביט בחברה הישראלית בשעה היפה ביותר שלה. זה חלק מהחזון שלי - להנגיש את הספורט לכולם", פתחה השרה את דבריה.

בהמשך תיארה השרה את מה שמסמל האירוע עבורה כשאמרה: "הספורטיאדה מייצגת את אופיו של הספורט - מאמץ קבוצתי שמקבץ אנשים, מעצים את הגוף ומלכד את הלב. הספורטיאדה יוצרת מחנה משותף - מסירה מחיצות ומקרבת לבבות".

בשל המתיחות הביטחונית, האירוע הגדול עליו עומלים כל השנה עמד בספק, אולם התקיים בכל זאת במתכונת רגילה. "בימים אלה שבהם מתמודדים עם גל עכור של טרור רצחני - העמידה שלנו כאן מעבירה מסר: הטרור לא ינצח. זה לא יערער את שגרת חיינו, את יסודות הפלדה שלנו. הספורטיאדה היא האחדות שלנו. אנחנו מפיצים אור ומקדמים ערכים של סבלנות וסולידריות וזה מחנך את אהבת האדם, אהבת הספורט ואהבת האל. כל אחד הגיע לכאן בעיצומם של ימים מורכבים וכולנו מפיצים כאן מסר ובביצור חוסנה הלאומי של מדינת ישראל", סיכמה את דבריה בהתייחסות למצב הבטחוני.

שרת התרבות והספורט. ח״כ מירי רגב
מנכ״ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין שהיה בעברו כדורגלן עבר מצטיין, נשא דברי פתיחה: ״זו הספורטיאדה ה-35, ל"ה בהיסטוריה של מדינת ישראל זה ערך של גבורה, נחישות ודבקות במשימה. במדינה הזאת יש שלוש אהבות: אהבת השם, אהבת ארץ ישראל ואהבת אחד את השני. הספורטיאדה מגלמת את כל האהבות הללו. הספורט הוא ערך חשוב במדינת ישראל. אנחנו כאן מקיימים את ערך ההתנדבות ששומרת על צביונה שלארץ ישראל".

מנכ״ל מרכז הפועל. יורם ארנשטיין
יו״ר הדריקטוריון החדש של מרכז הפועל, פרוספר בן חמו, הוסיף: ״אני חושב שבראש הראשונה צריך לקדם את הספורט העממי ולהפוך אותו בראש ובראשונה לשל כולם: בעלי מוגבלויות וקבוצות נשים״.

יו״ר דריקטוריון הפועל. פרוספר בן חמו
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מארח בכל שנה את הספורטיאדה ומדגיש את חשיבותו של האירוע: ״העיר אילת שמחה וגאה לארח שוב את משחקי הספורטיאדה. עיריית אילת רואה חשיבות רבה בחיזוק וקידום ענפי הספורט בעיר ולשם כך היא משקיעה משאבים רבים. בשמי ובשם תושבי אילת, אני מברך את המשתתפים ומאחל הצלחה רבה בתחרויות השונות״.

מארח בכל שנה באהבה. ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי
יו״ר ההסתדרות החדשה, אבי ניסנקורן, אמר: ״הספורטיאדה היא לא רק אירוע חגיגי וחשוף אלא גם אחד הסמלים היפים ביותר של העבודה המאורגנת בישראל. אלפי עובדים ועובדות מתחומי עיסוק מגוונים מגיעים לספורטיאדה כדי להתחרות זה בזה בענפי הספורט השונים. ההסתדרות תמשיך לפעול לקידום החברה בישראל במגוון תחומים״.

מופע איחוד מרגש של כוורת
דני סנדרסון
חוגגים לצלילי כוורת
8,000 ספורטאים נהנים מאירוע הספורט הגדול במדינה


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
1...כמה שאתה צודק
(ronen: 11:52 28-10-2015)
2
בהצלחה לעובדי חברת החשמל
(הצהוב: 11:36 28-10-2015)
שנים שאנחנו משקיעים בכם כסף שתגיעו להשגים בספורט, שתשלחו משכורות פיקטיביות לספורטאי עבר למען התחרות המפוארת הזאת וגם בליגה למקומות עבודה. גאה בכם שעזבתם הכל וירדתם לאילת בזמנים קשים כאלה.
3
בהצלחה לתע"ש
( סגול עולה: 13:03 28-10-2015)
תותחים
4
מגיב 2
(אמיר : 16:03 28-10-2015)
הם ביטלו את השתתפותם , לידיעתך !

סקר דאבל פס

מי תפגוש את הנציגה מהלאומית?