האם יו״ר קרית אונו הצטרף לאיגוד השופטים?

החלטות בית הדין החלטות בית הדין
בית הדין חשף סופ"ש של תקריות אלימות חריגות כלפי שופטים. הסיפור המרכזי מגיע מליגה ב׳: ״אתה אפס. אין לך מושג בשיפוט״. בתקרית נוספת בליגה ב' צפון א', חבר הנהלת בני נחף קאסם מנעו משופטים במשך רבע להגיע לחדרם

סוף השבוע האחרון חושף לצערנו שורה של פעולות אלימות כלפיי צוות השיפוט, אירועים שכוללים אלימות מילולית קשה שמצביעה על הסיכון עימו מתמודדים שופטי הכדורגל. תקרית חמורה התרחשה במשחק בליגה ב' צפון א' בין הפועל שפרעם לבין מכבי בני נחף כפר קאסם. בדקה ה-71, לאחר בעיטת העונשין וההרחקה של שחקן קבוצת מכבי בני נחף קאסם, חבר הנהלת הקבוצה אשר ישב בספסל קם, התפרע ואמר לעוזר השופט: "אתם בכוח נותנים להם, כוס אוחתוק שופטים" והורחק מהמגרש.

רק בהתערבות המשטרה הצליח השופט להגיע לחדר, כשבמהלך ההמתנה, טוען שחבר הנהלת כפר קאסם קילל אותו כשאמר: "אתה אפס. אזיין אותך". אותו חבר הנהלה לא הסכים להזדהות בשמו, וגם יתר אנשי הספסל סירבו לתת את שמו. אולם אירוע חמור אף יותר התרחש בסיום המשחק. לטענת השופט, חברי הנהלת כפר קאסם מנעו בגופם מהשופטים לרדת מכר הדשא אל עבר חדר השופטים. בזמן ההמתנה אותו חבר הנהלה שהורחק קרא לעבר השופטים שהרגישו מאוימים: חבר הנהלה שהורחק צעק לשופט הראשי: "אתה אפס, אני אזיין אותך", תוך תנועות ידיים מאיימות. רק לאחר רבע שעה, שכללה הזמנת משטרה, הגיעו השופטים בשלום לחדרם.

אירוע חמור נוסף התרחש בליגה ב' דרום א' במשחק בין הפועל קריית אונו למועדון ספורט צעירי טייבה. לטענת השופט, יו"ר קריית אונו, יניב בוכניק התפרץ אל עבר השופט הראשי כשהוא צועק: "אתה פחדן". בעקבות כך הורחק השופט, דבר שעורר את זעמו של בעל התפקיד. על פי הדו"ח, יושב הראש התפרץ לעבר השופט בצעקות ונכנס לתוך תחומי המגרש כשגער בשחקני קבוצתו, כשמסרב במשך שתי דקות לעזוב את המגרש כשהוא צועק לשופט הראשי: "אתה אפס. פחדן עלוב, אין לך מושג בשיפוט! פה לא שרקת שם לא שרקת אתה פשוט חתיכת פחדן! תתבייש לך! אפס!".

לטענת השופט, בוכניק סירב להעביר את שמו לשופט. אומנם בסיום המשחק, יושב הראש התנצל בפני השופטים. אך הוסיף ביקורת כשאמר: "אתה לא צריך לשפוט אם אתה לא יודע, זה בסדר", התנצלות כנה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
זה לא אייום ולא בטיח תלונה תמוה ומיותרת. לאומת חבר ה. קאסם שאמר לשופט אני אזיי... אותך פה כבר יש איום.

סקר דאבל פס

מי תהיה הקבוצה החמה ביותר בעונת המלפפונים?