העברת לינגאנה מר"ג להפועל ת"א: תמורת כסף ומימון מחנות אימון

לינגאנה נמכר. השחקנים נהנו במחנה אימון בחו לינגאנה נמכר. השחקנים נהנו במחנה אימון בחו"ל
חשיפה: איסמעאיל לינגאנה עוד לא מוצא את עצמו בהפועל ת"א, אבל פרטים שהגיעו לידי "דאבל פס" חושפים מתווה עסקה משונה שהוביל להעברתו: סכום כסף ומימון שני מחנות אימון בחו"ל. גורם בר"ג אישר את הידיעה

יש המון סוגים של עסקאות בין קבוצות כדורגל על העברת שחקנים: השאלות שחקנים, פריסת תשלומים על פני שנים ויש גם מתווה מיוחד אותו הגו בהפועל רמת גן ובהפועל תל אביב. שלושה חודשים לאחר המעבר של כוכב הפועל ר"ג, נחשף כאן מתווה עסקה ייחודי שטרם נתקלנו בו.

מפתיחת חלון העברות של הקיץ, ברמת גן, מועדון ששימש לא פעם בשנים האחרונות כחממה מצויינת עבור שחקנים שבהמשך הפכו למובילים בליגת העל, ידעו שברשותם שחקן עם פוטנציאל מכירה עתידי, כזה שיכול לסדר את עתיד המועדון הצנוע שמתקיים בעיקר מהכנסותיו. כמו במקרה מכירת דוד מנגה לעירוני ק"ש, ידעו האורדונים שלאור התעניינות קבוצות ליגת העל יהיו חייבים להפיק את המקסימום מהמכירה של השחקן. אולם הקבוצה שהביעה את העניין הרציני ביותר הייתה הפועל תל אביב. הפרויקט של כבירי ששפך סכום כסף נזיל על יתר שחקני הרכש, חיפש היכן יוכל להימנע מכך ומצא זאת בעסקה מיוחדת שרקמו עם נציגי הפועל רמת גן.

אחד האנשים החזקים בהפועל תל אביב גם השנה הוא מני ויצמן, שכחלק מעסקיו, מחזיק שורה של בתי מלון שכוללים שורה של מתקנים שמשרתים קבוצות כדורגל שמגיעות מרחבי אירופה. באדומים מחודורוב ניצלו את קשריהם והציעו לאורדונים מתווה מיוחד: סכום כסף ומימון שני מחנות אימון בחו"ל שיערכו במלונות של וייצמן, אחד בעונה הנוכחית והשני בעונה הבאה. המחנות כוללים אירוח של שבועיים, שלוש ארוחות ביום, שימוש בכל חדרי הוידאו ובמגרשי הכדורגל, דבר שמסייע להכין קבוצה בצורה אופטימאלית לקראת העונה שבפתח. החיסרון בהצעה: מחנות האימון לא כוללים כרטיסי טיסה, דבר שגרר עלויות גבוהות לקבוצה מהליגה השנייה.

לינגאנה. מתווה העברה ייחודי. צילום: הפייסבוק הרשמי של הפועל רמת גן
באורדונים ראו בהצעה הכספית בשילוב מחנות האימון הצעה מצויינת שמהווה הזדמנות מצוינת עבור הקבוצה להיבנות מקצועית לעונה הבאה, שכן לא נהוג שקבוצה בליגה הלאומית עורכת מחנה אימון ברמות כאלה. מסיבה זו נענו להצעה ואכן יצאו למחנה אימון באיטליה וערכו הכנה אופטימלית לקראת העונה הקרובה. הודות לסכום הכסף חיזקו את הקבוצה את הקבוצה במספר רב של שחקנים חדשים. ללא ספק עסקה משתלמת עבור האורדונים.

גורם בהפועל רמת גן אישר את הידיעה והצהיר שכל הצדדים יצאו מרווחים מכך. בשנה הבאה צפויים האורדונים כחלק מהעסקה גם כן לצאת למחנה אימון בחו"ל. לאור חוסר השתלבותו של לינגאנה בהפועל תל אביב, לא מן הנמנע שזה יחבור אליהם בשנה הבאה למחנה שהעברתו מימנה.


 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

בהנחה שקרית גת תנשור לליגה ב', מי תהיה הקבוצה השנייה שתצטרף אליה?