הכל נשאר במשפחה: העימות של אוהדי ראשון לציון עם ברקוביץ'

ברקוביץ'. הקבוצה בצמרת, אבל האוהדים נגדו ברקוביץ'. הקבוצה בצמרת, אבל האוהדים נגדו
ראשל"צ רושמת פתיחת עונה מצוינת עם כדורגל התקפי ומקום בצמרת. אולם, בכל זאת, האוהדים מוחים נגד הקוסם: "לא שואף להישגיות, הוא רק רוצה למכור את השחקנים הצעירים". כפיות טובה או באמת יש מקום לדאגה? פרטים בפנים

פתיחת העונה של ראשון לציון העידה על כישלון צפוי: סגל שנבנה מאוחר, תקציב מינימאלי, הכנה לקויה ואינספור שינויים. אולם מבחן התוצאה יצר מציאות אחרת לגמרי: לאחר תשעה מחזורים, הקבוצה של אופיר חיים ממוקמת במקום הרביעי עם ההתקפה השנייה בטיבה בליגה ןמציגה תלכיד צעיר שמבוסס על שחקני בית ועל צעירים כשרונים שקיבלו צ'אנס נוסף.

לכאורה, עבור אוהדי ראשון לציון שהתרגלו לדשדוש במרכז הטבלה או בשיפולי התחתית, המציאות החדשה אמורה הייתה ליצור רוח חדשה ולרתום את האוהדים הכתומים לבעלים החדש שמצעיד את הקבוצה אל עבר עתיד חדש. אולם מי שמגיע למשחקי ראשון לציון, לא יכול להתעלם מהמתרחש ביציעים: מחאות אוהדים, שלטים בגנות הקוסם וטענות על ניהול חובבני, חוסר אכפתיות וקידום מקורבים על חשבון הצעירים. אז מה גורם לאוהדי ראשון לציון לצאת נגד אייל ברקוביץ' למרות ההצלחה?

אוהד הקבוצה וחבר עמותת האוהדים ניסה להסביר: "הוא מתעלם מאיתנו. אנחנו יכולים לעלות ליגה. הוא אמר לנו בישיבות שהוא לא רוצה לעלות ליגה בשנתיים הקרובות. אומר שלא מוכן לחרוג מהתקציב ואין לו למה להשקיע, אז מדוע הוא בא למועדון כמו ראשון לציון? אין הישגיות. הוא הצהיר בגלוי שהוא לא רוצה לחזק את הקבוצה ולעלות ליגה. אנחנו בטוחים שהוא רק רוצה למכור את השחקנים הצעירים שגידלנו דוגמת יעקב בריהון ותומר ששונקר. למה אני בא לראות משחק? בשביל להביא לי את הפליטים מנשר והפועל תל אביב?".

בהמשך הפנה האוהד אצבע מאשימה כלפיי השדרה הניהולית שמינה ברקוביץ'. מבט עליה יראה שברקוביץ' בחר באנשי שלומו כבעלי התפקידים: "אביו זאב - בעל זכות חתימה. אחיו, ניר ברקוביץ', מאמן הנוער ובעל זכות חתימה. קבוצת הנוער תחת הדרכתו הגיעה לשפל שלא הייתה שנים, נקודה אחת מ-18 אפשריות. הנוער זה הגאווה שלנו ולא ניתן לו להרוס את זה", מסביר האוהד. אולם יש לציין, בעונה שעברה הנוער של ראשון לציון היה גם כן בתחתית הליגה לנוער כשסיים את העונה במקום ה-13 עם 29 נקודות מתוך 30 מחזורים.

אם לשפוט אובייקטיבית, אין סיבה לאוהדים להיות בסכסוך עם הבעלים החדש. זו זכותו למנות אנשי אמון לקבוצה בה הוא מהווה הבעלים, כפי שמנהל במקום עבודה ימנה את אנשיו. אולם נראה שעם האוכל בא התיאבון. האוהדים הכתומים מרגישים שיכולים עם הסגל הנוכחי מפוצץ הכישרון והמאמן המצוין, אופיר חיים, לקפוץ מדרגה ולחזור לרמות הגבוהות וזו גם הסיבה שגורמת להם למחאה כנגד הבעלים. מה שבטוח, איפה שהקוסם נמצא, אף פעם לא משעמם וגם בהמשך העונה צפוי להיות מעניין בגזרה הזו.

תגובת משפחת ברקוביץ' תובא כשתושג.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
2
בושה
(מאמן במחלקת נוער: 19:37 03-11-2015)
מאמנים בשכר זעום 3500 ברוטו רוצה שכולם יהפכו לעוסק זעיר . פשוט בושה הורס כל חילקה טובה במחלקה . הביא מאמנים חלשים .ועוד טוען שמעמד המאמן בשפל .
3
עם העירייה לא היה יותר טוב
(עובד עירייה: 21:04 03-11-2015)
כדאי שהאוהדים האינטרסנטיים ישבו בשקט. כשהעירייה לקחה את הקבוצה היו מינויים פוליטיים נוראים. כל מי שבחר באיתן שלום עבד אושיחק בקבוצה
4
אולי
(אבי: 21:07 03-11-2015)
אולי יש צדק בדברים אך האמת שמי שיוצא נגד ברקוביץ אלה כל עובדי העיריה התמנים אוכלי חינם שתמיד דרשו וקיבלו הזמנות למשחקים ועכשיו אייל נידה אותם ולא שם עליהם וקשה להם להוציא כסף מהארנק עבור כרטיס כניסה
5
בלבלני מח. שנה שעברה קבוצת הנוער הייתה בדיחה של הליגה. העירייה אשמה בכל ברקוביץ הוא אינטרסנט והעירייה היא פושעת
7
תגידו תודה לברקוביץ
(יו: 09:39 04-11-2015)
מועדונים בסדר גודל של ראשון הינם הבסיס לגידול שחקנים ולמכרם לקבוצות המובילות. לראשון אין קהל אוהדים המצדיק עלייה לליגת העל - ראשון אינה שונה מרעננה , עכו או קרית שמונה. תגידו תודה לאייל
8
איפה הימים של רביב ספיר???
(מאמן בכיר : 10:07 04-11-2015)
9
הטעיה
(בראון: 17:19 04-11-2015)
ברקבוחיץ לא יוציא אגורה מכיסו הוא רק מצא פרנסה למשפחתו! איפה ה 800000 ש:ח שהבטיח להוסיף לתקציב? חלם זה ראשון

סקר דאבל פס

בהנחה שקרית גת תנשור לליגה ב', מי תהיה הקבוצה השנייה שתצטרף אליה?