נורדיה מתכוננת למשחק הגביע מול בית"ר כפר סבא, ברוכיאן: "מרגישים את הטירוף"

ברוכיאן על רקע האוהדים (ינון פוקס) ברוכיאן על רקע האוהדים (ינון פוקס)
בית"ר נורדיה פוגשת את בית"ר כפר סבא וחולמת על להיות סינדרלה. כוכבה של נורדיה, אביתר ברוכיאן, בראיון ל"דאבל פס" מתייחס למשחק: "באים מוכנים". על נורדיה: "אני בא מאהבה". ועל המטרות: "רוצים לעלות ליגה. אין תירוצים"

בכל שנה משחקי גביע המדינה מייצרים דרמות, הפתעות וסיפורי סינדרלה כשקבוצות מליגות נמוכות מפתיעות קבוצות מליגות גבוהות יותר וזוכות ברגע קצר של תהילה. אחד המפגשים המסקרנים שצפויים להתרחש במחזורי הגביע בסוף השבוע הקרוב, יערך באצטדיון לויטה בכפר סבא כשביתר כפר סבא, מתחתית ליגה א' דרום, תארח את קבוצת האוהדים המסקרנת מליגה ג' מחוז מרכז, אגודת ספורט "נורדיה" ירושלים. בעבר, בית"ר כפר סבא הפייבוריטית במשחק הקרוב, כבר הייתה בצד של הסינדרלה כשהגיעה לשלב שמינית הגמר במסע שכלל הדחה של הפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית. עכשיו כשהיא בצד השני, הכפר סבאים ינסו למנוע מנורדיה להפוך לסינדרלה על חשבונם. אולם לירושלמים מטרות משל עצמם.

נורדיה היא ממש לא קבוצה שגרתית בליגה ג', כשיש לה מאפיינים של קבוצות מליגות גבוהות ממנה: חלק מהשחקנים מקבלים שכר, הקבוצה מתאמנת באינטנסיביות שלוש פעמים בשבוע. אולם גולת הכותרת בקבוצה היא הקהילתיות, כשאת כל משחק של הקבוצה פוקדים בין 200 ל-500 צופים שמעודדים את הקבוצה בשירי עידוד ייחודיים לאורך תשעים דקות.

שחקני נורדיה חוגגים. יחגגו גם הפעם? (ינון פוקס)
רגע לפני המשחק החשוב, תפסנו את כוכב בית"ר נורדיה , שחקן ביתר ירושלים בעבר , אביתר ברוכיאן לראיון בלעדי ב"דאבל פס" על נורדיה, על הגביע ועל עצמו. ברוכיאן הוא השחקן המוביל של הצהובים, כשבעונה שעברה כבש 20 שערים ובישל כ-30 נוספים. מתחילת העונה הנוכחית במאזנו כבר ארבעה שערים.

"אנחנו מודעים לזה שכפר סבא היא קבוצה טובה שמשחקת בליגה א' ושמדובר במשחק חוץ קשה. נגיע מוכנים למשחק. ידוע לי אישית שזו קבוצה שמחזיקה ומניעה את הכדור ושהם יודעים ללחוץ", התייחס ברוכיאן מקצועית ליריבה. גם ברוכיאן יודע שלמשחק הזה יש משמעות אדירה עבור האוהדים של הקבוצה מליגה ג'. "האוהדים בטירוף לקראת המשחק. אני בטוח שרבים מהם יגיעו איתנו למשחק".

הפרויקט הקהילתי של נורדיה אומנם הצליחו לסחוף מאות תומכים, אולם העונה שעברה עדיין נשארה עם טעם מעט מר עבור הקבוצה שחשבה שתעלה לליגה ב'. הקשר המוכשר התייחס לשאיפות של הקבוצה העונה: "שנה שעברה לא הצלחנו כי האמת היא שחולון הייתה טובה יותר ולנו לא היו את כל התנאים שיש לנו השנה. העונה אנחנו קבוצה טובה מאוד. מתחברים לאט לאט ואני מאמין שנצליח לעלות בתום העונה. אין סיבה שלא נעשה את זה. כל מי שנמצא אצלנו מבין שאין יותר תירוצים".

ברוכיאן שגדל בבית"ר ירושלים וחווה את ליגת העל, לא האמין שבגיל 26, הגיל בו אמור להתפתח לשיא הקריירה, ישחק בליגה ג'. אבל אם כבר בליגה הזו, אז בפרויקט מיוחד כמו זה של נורדיה. "ההסתגלות הייתה קצת קשה רק מבחינת המגרשים. השאר בא לי בקלות כי אני בא מאהבה לכדורגל ומהנאה, מה שהיה חסר לי במשך כמה שנים. אני לא מסתכל על ליגת העל או ליגה ג', אני בא לעשות את מה שאני הכי אוהב וזה לשחק כדורגל", סיכם את דבריו.

ברוכיאן. בא מאהבה (ינון פוקס)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שום מילה על ההסעות?
(פלריג אורנג'דה: 18:27 10-11-2015)
תתביישו לכם
3
משחק מעניין
(כפר סבאי: 18:47 10-11-2015)
שווה לבוא ביום שישי ללויטה , יהיה מעניין. נאור , יופי של כתבה , נתת פרומו יפה למשחק.
4
נורדיה אימפריה!
(פלפלת: 19:06 10-11-2015)
השמועה אומרת שבית"ר נורדיה מוציאה הסעות אוהדים מירושלים למשחק! יש פרטים בדף שלהם בפייס או משהו כזה.
5
תזהרו מהחלוץ שלהם יוסי ועקנין.
(ביתר כפר סבא תזהרו: 19:11 10-11-2015)
זה השחקן שלכם הכי חזק. חלוץ מחורר הגנות
6
נורדיה כשלון טוטאלי.
(צח: 11:47 11-11-2015)
שמקימים קבוצת אוהדים לביתר ירושלים,אז יש פוטנציאל גדול לצרף הרבה אוהדים. אבל נורדיה תקועה עם אותם 200 אוהדים כבר שנתיים. בזמן שביתר מפציצה 9000 במושבה ו-5000 בסמי עופר. לא יעזור כלום,המבחן הוא כמות האוהדים ופה הכל נכשל.
7
כפר סבא, הישמרי לך מאורי קובי
(סתיו שחם: 22:05 10-11-2015)
ממנו יבוא הגול
8
ניה ניה עקרוניה
(שמוליק שווידלר: 23:52 10-11-2015)
9
בורכיאן תקבלו 6-7
(בני.ד : 08:05 11-11-2015)
שב בשקט מעל 6 גולים תקבלו
10
כפ״ס יורדים לליגה ב
(מוסא בן חיים: 00:49 12-11-2015)
חכו חכו יא אפסים

סקר דאבל פס

משבר הקורונה כאן אבל לאן הכדורגל שלנו הולך?